تبیان، دستیار زندگی
- با عرض و خسته نباشید خدمت شما ، جناب آقای رئیس جمهور شما چنین نمایشگاه هایی (نمایشگاه قرآن کریم) را چقدر در جذب مخاطبان قرآنی به سمت معارف اسلامی موثر می دانید؟ بسم الله الرحمن الرحیم برای جذب مخاطب و یا ترویج قرآن کریم ا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مصاحبه تبیان با آقای احمدی نژاد رئیس جمهور محترم


- با عرض و خسته نباشید خدمت شما ، جناب آقای رئیس جمهور شما چنین نمایشگاه هایی (نمایشگاه قرآن کریم) را چقدر در جذب مخاطبان قرآنی به سمت معارف اسلامی موثر می دانید؟

بسم الله الرحمن الرحیم

برای جذب مخاطب و یا ترویج قرآن کریم اقدامات فراوانی باید انجام شود. یکی از این اقدامات برپائی همین نمایشگاه ها است که به نظر من یک رویداد مهم فرهنگی است. یعنی آخرین دستاوردها در همه زمینه ها من جمله هنر قرآنی از کتابت، تذهیب، چاپ، نشر و تفسیر آن باید در نمایشگاه ها در معرض دید عموم باشد و دسترسی آن برای همه علاقه مندان مهیا باشد.

- چه توصیه ای به کاربران دنیای اینترنت دارید و نقش دنیای IT رادر ترویج فرهنگ قرآنی چگونه می بینید؟

این رسانه و ابزار ارتباطی، ابزار بسیار سریع و گسترده ای است که می تواند در خانه همه ی افراد حضور پیدا کند و حجم بسیار زیادی از اطلاعات را در زمان کوتاهی در معرض استفاده کاربران قرار می دهد. استفاده از این شبکه چه در اطلاع رسانی و چه در ترویج معارف قرآنی بسیار ارزشمند است، شما می توانید با همه دنیا ارتباط نزدیک برقرار کنید و پیام قرآن را به همه آحاد بشر برسانید.

- آقای رئیس جمهور همانطور که مطلع هستید شما در نظر سنجی تبیان به عنوان نفر اول برگزیده شدید. لطفاً یک پیام برای کاربران تبیان بفرمائید؟

تبیان چون با قرآن سر و کار دارد کارش درست است، بنابراین پیش بینی آن هم درست از کار در می آید . من از همه دست اندرکارانی که در تبیان مشغول به کار هستند تشکر می کنم، این یک شعله ای است که باید هر روز فروزان تر شود بخصوص با استفاده از این رسانه شما می توانید با سرعت تصاعدی فرهنگ قرآنی را به مردم تشنه برسانید.

بدانید که بشر امروز تشنه معارف اصیل اسلامی است شما خودتان امروز استقبال ملت ها را می بینید ولی باید با ابتکار عمل و طراحی و با شناخت فرهنگ های گوناگون، و ادبیات به نیازهایی که امروز کمبود آن حس می شود پی ببرید و سپس با طراحی زبان و بیانی که بین ملتها مشترک است بتوانید ارتباط برقرار کنید. آنگاه خواهید دید که سرعت جذب مفاهیم قرآنی بیش از سرعت نور خواهد بود.

- برای شما و همکارانتان در دولت جمهوری اسلامی آرزوی موفقیت می نماییم.

متشکرم، عزیز و نورانی باشید به نور قرآن.

روابط عمومی موسسه تبیان