تبیان، دستیار زندگی
مهران مدیری، دست به ابتکار جالبی زده تا از کپی غیرمجاز سریال خانگی اش جلوگیری کند؛ استفاده از محبوبیت و طنز خودش
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رقابت قهوه تلخ با قلب یخی در سوپرمارکت ها

مهران مدیری

نیم میلیون نسخه در اولین روز! ما الان داریم از رکورد باورنکردنی فروش قهوه تلخ مهران مدیری حرفی می زنیم، آماری که علی مک پویان، مدیر تولید سریال، در اختیارمان گذاشته است.

مجموعه اول این سریال خانگی، شامل سه سی‌دی (سه قسمت از سریال) است و 2500 تومان قیمت دارد. مجموعه دوم این سریال از شنبه دو هفته بعد توزیع خواهد شد و از این تاریخ به بعد سریال قهوه تلخ  شنبه هر هفته به طور منظم در دسترس عموم قرار خواهد گرفت و خانواده ها، می توانند هر شب پای گیرنده هایشان بنشینند و بدون هیچ گونه اعصاب خردی، سریال چهره محبوب شان را نگاه کنند.

گذشته از ماجرای کپی غیر قانونی قهوه تلخ، رقابت تنگاتنگ مدیری با محمد حسین لطیفی در سوپر مارکت ها سوی دیگر این ماجرا است.

در حالی  مهران مدیری باید فیلم خود را بفروشد که قلب یخی بازار خود را پیدا کرده و با مخاطبان خود ارتباط خوبی برقرار کرده است

نکته جالبتر قهوه تلخ، ابتکار مهران مدیری برای جلوگیری از کپی غیرقانونی این سریال است. مگر مهران مدیری چه کار کرده؟ خیلی راحت، با مردم صحبت کرده و از آن ها خواسته که این سریال را، کپی نکنند. حرف های این کمدین معروف، به این قرار بوده است:

• ما که همیشه همدیگر را دوست داشته‌ایم و من همیشه عاشق‌تان بوده‌ام یک خواهش از شما دارم و آن این است که جان من (مدیری این عبارت جان من را سه بار تکرار کرد)، نسخه کپی این سریال را از کسی نگیرید، از کسی نخرید. حتی در خانواده و حتی در بین خواهر و برادرها.

• دلم خیلی برای شما تنگ شده.

• هدایای بسیار نفیسی شامل 6 دستگاه آپارتمان با وسایل کامل به همراه صدها هزار جایزه نقدی از جمله جوایز مجموعه قهوه تلخ است.

• حتی اگر پسرخاله یا دختر عمو بگوید که یک کپی از این سریال (قهوه تلخ )را به ما بده، بگویید نه و بگویید برو از سر کوچه بخر./ سینمای ما.

گذشته از ماجرای کپی غیر قانونی قهوه تلخ، رقابت تنگاتنگ مدیری با محمد حسین لطیفی در سوپر مارکت ها سوی دیگر این ماجرا است.

در حالی  مهران مدیری باید فیلم خود را بفروشد که قلب یخی بازار خود را پیدا کرده و با مخاطبان خود ارتباط خوبی برقرار کرده است.

با این حال برخی بر این عقیده هستند که ورود این دو سریال به بازار به گرم شدن کوره رقابت آثار ویدیویی منجر نخواهد شد چرا که هر یک از این دو سریال در ژانری متفاوت تولید شده و علاقمندان خاص خود را دارند.

به این ترتیب باید منتظر باشیم و ببینیم هر یک از این دو سریال چه سهمی از طرفداران و مخاطبان را به خود اختصاص می دهند و فیلم های دیگر ویدیویی توان رقابت با این محصولات را خواهند داشت یا نه؟


 گروه هنر تبیان