تبیان، دستیار زندگی
اخیرا فروش بارهای مشروب که در آنها بطری مشروب چیده شده، در ویترین برخی مغازه های لوکس فروشی تهران و برخی از شهرستانها مشاهده شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فروش مشروب در لوکس فروشی های تهران+عکس

 بخش اجتماعی- اخیرا فروش بارهای مشروب که در آنها بطری مشروب چیده شده، در ویترین برخی مغازه های لوکس فروشی تهران و برخی از شهرستانها مشاهده شده است.

فروش مشروب در لوکس فروشی های تهران+عکس

به گزارش خبرنگار اجتماعی جهان این مغازه ها که بیشتر در بورس لوازم لوکس خانگی و لوستر فروشی ها تهران قرار دارند بدون هیچ واهمه ای از نهادهای نظارتی اقدام به فروش بارهای مشروب می کنند آن هم به قیمت های گزاف!

یکی از خریداران در این مغازه ها به خبرنگار ما گفت: هنگامی كه برای خرید لوازم چوبی از قبیل مبل و میز تلویزیون سری به بازار مبل میدان امام حسین(ع) زدم وارد پاساژ بزرگی شدم كه مغازه های مبل فروشی گرداگرد این پاساژ را فراگرفته بود. مشغول قدم زدن بودم كه یك میز در بیرون از یك مغازه نظر من را به خود جلب كرد. میز مربعی بزرگی بود كه با شیشه هایی پر از مشروبات الكلی با برند "وتكا" تزئین شده بود. بدون آنكه جلب توجه كنم مغازه دار را صدا زدم و قیمت میز را از او پرسیدم كه گفت این میز "بار" است كه با شیشه های وتكا تقریبا 170000 هزار تومان قیمت دارد.

فروش مشروب در لوکس فروشی های تهران+عکس

فرد دیگری که در آن حوالی پرسه می زند ادامه داد:مدتی پیش هم من  وارد یك مغازه شدم كه مغازه دار مشغول نشان دادن اجناس داخل مغازه به یك خریدار دیگر بود. وی ادامه می دهد: مغازه داركشو یك میزرا بازكرد كه درون آن پر از قوطی های مشروبات الكلی بود. خریدار از او پرسید این میز با تمام مخلفات به فروش می رسد كه فروشنده گفت شما با خرید این میز یك باكس مشروب هم هدیه دریافت خواهید كرد.

گفتنی است پیش از این جهان نیوز در خبری نسبت به فروش الکل برای شرب در داروخانه ها هشدار داده بود. همچنین در خبرها نگرانی از افزایش مصرف الکل در ایران توسط جوانان هشدار داده شده بود. سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی کل کشورنیز در مصاحبه ای آمار کشفیات مشروبات الکلی در ایران سالانه 20 میلیون لیتر و حداکثر تعداد افراد معتاد به الکل در کشور حدود 200 هزار نفر اعلام کرده بود؛ در حالی که 250 میلیون نفر از جمعیت جهان اعتیاد به الکل دارند.

منبع:جهان

تهیه و تنظیم برای تبیان:هنگامه سهرابی

گروه جامعه و ارتباطات