تبیان، دستیار زندگی
نود را همه دوست دارند، اما بعضی ها نه. این روزها منتقدان این برنامه محبوب شبکه سه، روز به روز دارد بیشتر و بیشتر می شود. آیا نود عوض شده است؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حمله های تازه به فردوسی پور

نود، عادل خان و فوتبال، لابد این کلمه ها برایتان آشنا هستند، نه؟ نود و عادل فردوسی پور، این روزها دوباره سر زبان ها افتاده اند، اما نه به خاطر گزارش ها و مصاحبه ها و مو از ماست کشیدن هایشان، که به خاطر موارد دیگر. بعد از ماجرای نود و سپاهان و عینک دودی، حالا نوبت عده ای دیگر رسیده است که به سبک و سیاق این برنامه پربیننده ایراد بگیرند. چه خبر است؟ خودتان بخوانید...

فردوسی پور

قلعه نوعی، دوباره شمشیر را از رو بست

البته امیرخان، همیشه زبانش به نود باز بوده و چند تایی انتقاد از این برنامه، همیشه در جیبش داشته. او گفته که نود درصد ناپاکی فوتبال، مال نود بوده! او از مدیران صدا و سیما هم خواست که کمی جلوی این برنامه را بگیرند تا این قدر در امور شخصی و خصوصی دیگران، سرک نکشد. از نظر قلعه نوعی، رنگ فردوسی پور از شنیدن یک حرف هم عوض می شود، آن وقت خودش و برنامه اش، وارد امور خصوصی دیگران می شوند. البته این نقدها را، زیاد جدی نمی شود فرض کرد، بالاخره امیرخان، آدم خاصی است و همیشه، نسبت به نود ارادت عجیب و غریبی داشته. اما دیگر چه کسانی، با تکل روی پاهای نود رفته اند؟

مدیر روستا، معترضی دیگر

علی اصغر مدیرروستا را که یادتان هست؟ بازیکن سال های نزدیک فوتبال ایران. حالا مربی پاس شده. او گفته که عادل، استقلال و پرسپولیس را بلانسبت، شبیه بارسلونا می داند و باقی تیم ها را، فراموش کرده و تنها، سی ثانیه از بازی شان را پخش کرده و آن هم ساعت 2 نصفه شب.

و اینک، مایلی کهن

مایلی کهن هم در حاشیه سازی، البته سابقه درخشانی دارد؛ جوری که وقتی تیمش از استقلال می بازد، ترجیح می دهد در جلسه مطبوعاتی از نود انتقاد کند! او حتی این بار، به دکور برنامه و زمان ساخته شدنش هم ایراد گرفت. او، البته توانایی عادل را در جنجال سازی، حتی بین دو عکس، ستود و گفت که فردوسی پور، کاپیتان حاشیه سازان است و حالا حالا قصد ندارد که این بازوبند کاپیتانی را، تحویل هیچ بنی بشر دیگری بدهد.

مثل اینکه نود، کم کم دارد سیبل انتقادهای ریز و درشت قرار می گیرد. البته فوتبالی ها، مشخص است برای چه دارند انتقاد می کنند و ممکن است این شائبه، وجود داشته باشد که شاید در این قضیه، ذینفع باشند. اما ورود اصحاب رسانه و سینما و ... به این ماجرا، می تواند کمی برای این برنامه محبوب، هشدار دهنده باشد

یک منتقد سینما، منتقد بعدی

امیرقادری را، خیلی ها می شناسند، جزو جوانترین و معروف ترین منتقدان سینمای ایران است. او هم در مطلبی، دو چهره مطرح تلویزیون، مهران مدیری و عادل فردوسی پور را با هم مقایسه کرده، آن ها را از بزرگترین دستاوردهای صدا و سیما در دو دهه اخیر دانسته و البته، سیر حرکت شان را، جدا از هم دانسته. و این یادداشت را هم به نوعی، به خاطر برگشت آن ها به تلویزیون نوشته. این منتقد، نوشته که دور تازه نود، او را ناامید کرده و بینندگان میلیونی برنامه، گویا تعادل را از عادل خان سلب کرده اند، "پیش از این، بر حق بود و حالا، انگار حق را به خودش می دهد". او، انتظارش این است که عادل، بتواند خودش را با سیر تحولات امروز جامعه و فوتبال ما هماهنگ کند و در فضای رسانه ای و فوتبالی چند سال پیش جا نماند.

منتقد بعدی؟

مثل اینکه نود، کم کم دارد سیبل انتقادهای ریز و درشت قرار می گیرد. البته فوتبالی ها، مشخص است برای چه دارند انتقاد می کنند و ممکن است این شائبه، وجود داشته باشد که شاید در این قضیه، ذینفع باشند. اما ورود اصحاب رسانه و سینما و ... به این ماجرا، می تواند کمی برای این برنامه محبوب، هشدار دهنده باشد.


موسی علوی

گروه هنر تبیان