تبیان، دستیار زندگی
تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان تنها نماینده باقی مانده فوتبال کشورمان در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا با برتری مقابل پوهانگ استیلرز کره جنوبی برای راهیابی به مرحله نیمه نهایی این مسابقات امیدوار شد .......
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ذوب کره ای ها در نصف جهان

امیدواری ذوبی ها به صعود

تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان تنها نماینده باقی مانده فوتبال کشورمان در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا با برتری مقابل پوهانگ استیلرز کره جنوبی برای راهیابی به مرحله نیمه نهایی این مسابقات امیدوار شد.

به نقل از مهر، تیم های ذوب آهن ایران و پوهانگ استیلرز کره جنوبی از ساعت 18:30 امروز چهارشنبه برگزارکننده دیداری در چارچوب دور رفت از مرحله یک چهارم نهایی  لیگ قهرمانان آسیا بودند.

این دیدار که در حضور بیش از 10 هزار تماشاگر و در ورزشگاه فولادشهر اصفهان برگزار شد در پایان به برتری 2 بریک تیم ذوب آهن ایران انجامید.

تیم ذوب آهن در مصاف با پوهانگ کره جنوبی  براساس آنچه منصور ابراهیم زاده پیش از برگزاری مسابقه عنوان کرده بود، با هدف کسب یک پیروزی خانگی گام به میدان گذاشت و با وجود نمایشی نه چندان دلچسب با برتری یک برصفر در پایان نیمه اول به رختکن رفت. تک گل تیم ذوب آهن را در نیمه اول ایگور کاسترو در دقیقه 17 به ثمر رساند و تیمش را با پیروزی به رختکن فرستاد.

ذوب آهن در نیمه دوم با گل دقیقه 55 "موتا" غافلگیر شد و از این زمان به بعد به تقابل با دفاع پرتعداد تیم کره ای پرداخت که به نتیجه تساوی یک بریک راضی بود.

امیدواری ذوبی ها به صعود

شاگردان ابراهیم زاده بی مهابا حمله می کردند تا اینکه در دقیقه 76 مدافع تیم کره ای،جانگ هونگ یون روی ایگور کاسترو در محوطه جریمه تیمش مرتکب خطا شد تا داور در سوت خود به نشانه خطا بدمد.

ضربه پنالتی را مهدی رجب زاده به تور دروازه چسباند و تیمش را بازهم پیش انداخت. این نخستین گل آسیایی مهدی رجب زاده با پیراهن ذوب آهن بود. او در فصل 2010 لیگ قهرمانان آسیا پنج گل برای تیم مس کرمان زده بود. این نتیجه تا پایان حفظ شد و تیم ذوب آهن برتری 2 بریک را از آن خود کرد.

با این نتیجه تیم ذوب آهن با اندوخته ای تقریبا مطمئن هفته آینده در ورزشگاه استیل یارد شهر پوهانگ به مصاف حریف کره ای خود می رود تا برای راهیابی به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا تلاش کند.

تیم فوتبال ذوب آهن با ترکیب شهاب گردان، سیدمحمد حسینی، محمد علی احمدی، فرشید طالبی (محمد صلصالی - 2+90) ، محمد قاضی (جلال رافخایی - 76) ، شاهین خیری، سید احمد پور، قاسم حدادی فر، مهدی رجب زاده، اسماعیل فرهادی  (سینا عشوری - 1+90) و ایگور کاسترو به مصاف تیم پوهانگ کره جنوبی رفت.

قضاوت دیدار ذوب آهن ایران - پوهانگ کره جنوبی برعهده مسعود محمد عبدالله الهلالی از عربستان  بود. او در این بازی به فرشید طالبی  محمد قاضی از تیم ذوب آهن  و کیم تائه سو  و جانگ هونگ یون کارت زرد نشان داد.

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری