تبیان، دستیار زندگی
یك زن 33 ساله آفریقایی طی مراسمی در حرم مطهر رضوی به مذهب تشیع مشرف شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، یك زن جوان آفریقایی ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تشرف یك زن آفریقایی به مذهب تشیع در حرم مطهر رضوی
تشرف زن آفریقایی به مذهب تشیع
یك زن 33 ساله آفریقایی طی مراسمی در حرم مطهر رضوی به مذهب تشیع مشرف شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، یك زن جوان آفریقایی در مراسمی با حضور كارشناسان دینی اداره ارتباطات اسلامی و امور زائرین غیر ایرانی معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی، در حرم مطهر رضوی به مذهب شیعه مشرف شد.

«عقیله» در خصوص این كه به مذهب شیعه گرویده است، گفت: شیعیان معتقدند رهبر دینی آنها یعنی امام زمان(عج) زنده است و بر خلاف ادیان و مذاهب دیگر، در بین مردم زندگی میكند.

وی با بیان این كه شیعیان حتی امام رضا(ع) را در بین خود زنده احساس می كنند، اظهار داشت: تعداد زیادی از مردم برای زیارت بارگاه ملكوتی حضرت رضا(ع) به مشهد سفر می كنند كه نشان دهنده بالا بودن مقام ائمه معصومین(ع) در بین مردم است.

در این مراسم، كارشناسان دینی حدود دو ساعت در خصوص صفات الهی، نقش پیامبر اسلام و ائمه اطهار(ع) در جامعه، اصول دین اسلام، توضیح برخی از فروعات دین اسلام، خلفای چهارگانه و تاریخچه آن ها، روز غدیر و حوادث پس از آن، حب و دشمنی در اسلام و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) مباحثی ارائه كرده و به شبهاتی در خصوص فرق اسلامی و عقاید و افكار آنان پاسخ دادند.

در ادامه، این زن آفریقایی ضمن تشرف به مذهب شیعه، نام مبارك فاطمه را برای خود انتخاب كرد.

در پایان این مراسم از سوی اداره امور زائرین غیر ایرانی آستان قدس رضوی، محصولات فرهنگی از جمله كتاب‌هایی به زبان آفریقایی و انگلیسی و كتاب ارزشمند نهج‌البلاغه به همراه دعوتنامه میهمانسرای حضرت رضا(ع) به وی اهدا شد.


منبع: سایت آستان قدس رضوی

تنظیم برای تبیان: سمانه دولت آبادی