تبیان، دستیار زندگی
اولین نشست معاون رییس جمهور و رییس سازمان تربیت بدنی با نمایندگان رسانه‌های گروهی در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار شد. مهندس محمد علی آبادی در این مراسم با اشاره به جایگاه شفاف و روشن ورزش در سطح دنیا خطاب به خبرنگاران خبرگزاری...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اولین مصاحبه مطبوعاتی رییس سازمان تربیت بدنی


اولین نشست معاون رییس جمهور و رییس سازمان تربیت بدنی با نمایندگان رسانه‌های گروهی در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار شد.

مهندس محمد علی آبادی در این مراسم با اشاره به جایگاه شفاف و روشن ورزش در سطح دنیا خطاب به خبرنگاران خبرگزاری‌ها، رادیو و تلویزیون و مطبوعات گفت: اگر ما بخواهیم به آن چه كه در دنیا در ورزش به آن رسیده‌اند دست یابیم راه درازی را باید طی كنیم.

وی ادامه داد: در سال ‌84 و با افزایش اعتباراتی كه دستگاه ورزش كشور موفق به جذب آن شد تازه به سرانه‌ی هفت هزار تومان برای هر فرد رسیدیم در حالی كه آنچه در دنیا به آن رسیده‌اند به شدت بیشتر از این میزان است.

وی با اشاره به سرانه‌ی ورزشی اماكن ورزشی برای هر فرد در دیگر كشورهای دنیا اظهار كرد: این رقم برای هر فرد در سطح دنیا ‌2 تا ‌5/2 متر مربع است در حالی كه در كشور ما این رقم چهل و هشت صدم متر مربع برای هر فرد است.

علی آبادی با اشاره به توسعه‌ی ورزش همگانی در ایران نیز گفت: طبق آمار حدود ده درصد مردم در ورزش همگانی شركت می‌كنند در حالی كه این رقم در دنیا ‌45 تا ‌55 درصد است و این بیانگر حضور فعال مردم در ورزش همگانی در سطح دنیا است.

وی با اشاره به وضعیت مدال‌آوری در ورزش ایران گفت: در مدال‌آوری نیز وضعیت به همین منوال است و ما در المپیك‌ها و مسابقات آسیایی به جایگاهی كه در شان ایران باشد هیچ گاه نرسیده‌ایم. ما باید سرمایه‌گذاری لازم را انجام دهیم تا در سطح آسیا جز سه نفر اول و در سطح بین‌الملل نیز جایگاه ارزشمندی به دست آوریم .

وی در ادامه گفت: این امر مستلزم همكاری تنگاتنگ میان دولت، مجلس، سازمان تربیت بدنی، فدراسیون‌ها و مطبوعات است. مطبوعات آیینه‌ی تمام نمای ورزش هستند و به صراحت می‌توانند نقاط ضعف و قوت ورزش را به اطلاع مردم و مسوولان ذیربط برسانند. البته ورزشكاران هم باید دراین راستا قدمی جدی بردارند و وظیفه‌ی خود را به بهترین شكل ممكن ایفا كنند.

وی در ادامه با اشاره به مشكلات مالی ورزش كشور گفت: ما مشكلات جدی در بعد مسایل مالی داریم كه بی‌تردید این قضیه را به استحضار دولت جدید خواهم رساند كه نسبت به این قضیه توجه جدی‌تری داشته باشند. چرا كه ورزش مخاطب اصلی‌اش جوانان هستند و اگر بتوانیم فضای رشد فیزیكی خوبی را در میان این قشر ایجاد كنیم بی‌تردید در روح و روان آنها نیز تاثیرگذار خواهد بود.

وی در پایان به خبرنگاران حاضر دراین نشست اطمینان داد كه با توجه به سابقه‌ی دیرینه‌اش در امر ساخت و ساز بتواند به سرعت مشكل زیر ساخت‌های ورزش كشور را تا جای ممكن حل كند.

گفتنی است در این مراسم مهدی قدمی رییس مركز توسعه‌ی ورزش قهرمانی، عیسی اسحاقی سخنگوی سازمان تربیت بدنی و جمشیدی مدیر كل مجموعه‌ی ورزشی انقلاب نیز حضور داشتند.

رییس سازمان تربیت بدنی وپیشنهاد به رییس جمهور:

معاون ورزشی در چارت استانداران

بی‌مسوولیت‌ها را عزل می‌كنم

اختصاص یك درصدبودجه ادارات قانون بی صاحب درورزش است

رییس سازمان تربیت بدنی گفت: بی‌مسوولیت‌ها را عزل خواهم كرد حتی اگر خودم آن‌ها را منصوب كرده باشم.

مهندس محمد علی‌آبادی در مشهد و در جمع خبرنگاران گفت: از هر كسی كه بتواند به خوبی مسائل ورزش را پیگیری كند، استفاده خواهم كرد زیرا وجود چنین افرادی برای پیشبرد اهداف ورزش كشور مناسب است.

وی با بیان این مطلب كه انتصاب مدیران كل تربیت بدنی استان‌ها در قالب هماهنگی با استانداران خواهد بود افزود: مدیران باید تركیبی از كسانی باشند كه بتوانند برای ورزش كار كنند.

علی آبادی ضمن تاكید بر نقش ورزش در اجتماع گفت: به رئیس جمهور پیشنهاد كردم برای پیگیری مسائل ورزشی سمتی تحت عنوان معاون ورزشی استاندار در چارت استانداری‌ها پیش‌بینی شود.

وی در ادامه گفت: حضور گسترده در استان‌ها در برنامه كاری من است لذا پیگیر هیات‌های بدون مسوول خواهم بود و نباید هیچ هیات و فدراسیونی بدون مسوول و رییس باشد.

رییس سازمان تربیت بدنی در خصوص اختصاص بودجه یك درصدی ادارات برای ورزش گفت: این قانون مورد اعتراض من است زیرا این بودجه در اختیار سازمان تربیت بدنی قرار نمی‌گیرد و سازمان در آن نقشی ندارد.

علی‌آبادی این قانون را یك قانون بی صاحب در ورزش خواند و گفت: به دنبال تغییر در این قانون هستیم زیرا در آن خوب عمل نمی‌شود.

وی بر شناسایی پروژه‌های نیمه تمام در ورزش كشور تاكید كرد و گفت: برنامه داریم تا اتمام پروژه‌های نیمه تمام هیچ پروژه جدیدی را آغاز نكنیم.

 دیدگاههای رییس جدید سازمان ورزش درباره پرسپولیس و ورزش قهرمانی