تبیان، دستیار زندگی
ما مسلمان هرگز به عمل مشابهی در مورد مقدسات ادیان دیگر دست نخواهیم زد صهیونیستها در پشت ماجرا هستند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیام ولی امر مسلمین جهان در پی اهانت نفرت انگیز به قرآن شریف در آمریکا:

مطالبه همه مسلمانان مجازات شایسته توهین كنندگان به قرآن مجید از سوی آمریكاست

بخش سیاسی- حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با صدور پیامی در خصوص محكومیت اهانت به ساحت قرآن مجید، تصریح كردند: دولت آمریکا برای اثبات ادعای خود درباره دخالت نداشتن در این توطئه، باید عوامل اصلی این جنایت بزرگ و بازیگران میدانی آن را به گونه ای شایسته به مجازات برساند.

به گزارش تبیان، متن پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ولی امر مسلمین جهان بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله العزیز الحكیم

انا نحن نزلنا الذكر و انا له لحافظون

ملت عزیز ایران، امت بزرگ اسلام!

اهانت جنون‌آمیز و نفرت‌انگیز و مشمئزكننده به قرآن مجید در كشور آمریكا كه در سایه امنیت پلیسی آن كشور اتفاق افتاد حادثه تلخ بزرگی است كه نمی‌توان آن را تنها در حد یك حركت ابلهانه از سوی چند عنصر بی‌ارزش و مزدور به حساب آورد.

این یك اقدام محاسبه شده از سوی مراكزی است كه از سالها پیش به این طرف سیاست اسلام هراسی و اسلام‌ستیزی را در دستور كار خود قرار داده و با صدها شیوه و هزاران ابزار تبلیغاتی و عملیاتی به مبارزه با اسلام و قرآن پرداختند.

رهبر معظم انقلاب

این حلقه دیگری از زنجیره ننگینی است كه با خیانت سلمان رشدی مرتد آغاز شد و با حركت كارتونیست خبیث دانماركی و دهها فیلم ضد اسلام ساخته شده در هالیوود ادامه یافت و اكنون به این نمایش نفرت‌انگیز رسیده است.

پشت صحنه این حركات شرارت‌بار كیست و چیست؟

مطالعه این روند شرارت كه در این سالها با عملیات جنایت‌بار در افغانستان و عراق و فلسطین و لبنان و پاكستان همراه بود تردیدی باقی نمی‌گذارد كه طراحی و اتاق فرمان آن در دستان سران نظام سلطه و اتاق‌ فكرهای صهیونیستی است كه از بیشترین نفوذ در دولت آمریكا و سازمان‌های امنیتی و نظامی آن و نیز در دولت انگلیس و برخی دولت‌های اروپایی برخوردار است.

هدف از اقدام نفرت‌انگیز اخیر آن است كه از سویی مقابله با اسلام و مسلمین در جامعه مسیحی به سطوح همگانی مردم كشیده شود و با دخالت كلیسا و كشیش رنگ مذهبی گرفته و پشتوانه‌ای از تعصبات و تعلقات دینی بیابد و از سوی دیگر ملت‌های مسلمان را كه از این جسارت بزرگ به خشم آمده و جریحه‌دار می‌شوند از مسائل و تحولات دنیای اسلام و خاورمیانه غافل سازند.

اینها همان كسانی‌اند كه پژوهش‌های حقیقت‌یاب مستقل، روز به روز بیشتر انگشت اتهام را در ماجرای حمله‌ به برج‌ها در یازده سپتامبر به سوی آنان متوجه می‌كنند. آن ماجرا بهانه حمله به افغانستان و عراق را به رئیس جمهور جنایتكار وقت آمریكا داد و او اعلام جنگ صلیبی كرد و همان شخص بنابر گزارش‌ها، دیروز اعلام كرده است كه این جنگ صلیبی با ورود كلیسا به صحنه كامل شد.

هدف از اقدام نفرت‌انگیز اخیر آن است كه از سویی مقابله با اسلام و مسلمین در جامعه مسیحی به سطوح همگانی مردم كشیده شود و با دخالت كلیسا و كشیش رنگ مذهبی گرفته و پشتوانه‌ای از تعصبات و تعلقات دینی بیابد و از سوی دیگر ملت‌های مسلمان را كه از این جسارت بزرگ به خشم آمده و جریحه‌دار می‌شوند از مسائل و تحولات دنیای اسلام و خاورمیانه غافل سازند.

این اقدام كینه‌توزانه نه آغاز یك جریان بلكه یك مرحله از روند طولانی‌مدت اسلام‌ستیزی به سركردگی صهیونیزم و رژیم آمریكا است. اینك همه سران استكبار و ائمة‌الكفر در برابر اسلام قرار گرفته‌اند.

اسلام، دین آزادی و معنویت انسان و قرآن، كتاب رحمت و حكمت و عدالت است. وظیفه همه آزادیخواهان جهان و همه ادیان ابراهیمی است كه در كنار مسلمانان با سیاست پلید اسلام‌ستیزی با این شیوه‌های نفرت‌بار مقابله كنند.

سران رژیم آمریكا نمی‌توانند با سخنان فریبنده و میان‌تهی خود را از ادعا و همراهی با این پدیده زشت تبرئه كنند.

سالهاست كه مقدسات و همه حقوق و حرمت میلیون‌ها مسلمان مظلوم در افغانستان و پاكستان، عراق و لبنان و فلسطین زیر پا گذاشته شده است. صدها هزار كشته، دهها هزار زن و مرد اسیر و زیر شكنجه، هزاران كودك و زن ربوده شده و میلیون‌ها معلول و آواره و بی‌خانمان قربانی چه چیزی شده است؟ و با همه این مظلومیت‌ها چرا در رسانه‌های جهانی غرب مسلمان را مظهر خشونت و قرآن و اسلام را خطری برای بشریت وانمود می‌كنند؟ چه كسی باور می‌كند كه

رهبر معظم انقلاب

این توطئه گسترده بدون كمك و دخالت حلقه‌های صهیونیستی درون دولت آمریكا ممكن و عملی است؟

برادران و خواهران مسلمان در ایران و سراسر جهان!

لازم می‌دانم این چند نكته را به همه متذكر گردم:

اولاً: این حادثه و حوادث پیش از آن به روشنی نشان می‌دهد كه آنچه كه امروز آماج حمله نظام استكبار جهانی است اصل اسلام عزیز و قرآن مجید است.

صراحت مستکبران در دشمنی با جمهوری اسلامی ناشی از صراحت ایران اسلامی در مقابله با استكبار است و تظاهر آنها به دشمن نبودن با اسلام و دیگر مسلمانان دروغی بزرگ و فریبی شیطانی است.

آنان با اسلام و هرآنكس كه به آن پایبند است و هرآنچه نشانه مسلمانی است دشمن‌اند.

ما مسلمان هرگز به عمل مشابهی در مورد مقدسات ادیان دیگر دست نخواهیم زد. نزاع میان مسلمان و مسیحی در سطح عمومی خواسته دشمنان و طراحان این نمایش دیوانه‌وار است درس قرآن به ما در نقطه مقابل آن قرار دارد.

ثانیاً: این سلسله‌ كینه‌توزی‌ها با اسلام و مسلمین ناشی از آن است كه از چند دهه پیش تاكنون نور اسلام از همیشه تابنده‌تر و نفوذ آن در دلها در جهان اسلام و حتی غرب از همیشه بیشتر شده است ناشی از آن است كه امت اسلام از همیشه بیدارتر شده و ملت‌های مسلمان اراده كرده‌اند زنجیره‌های دو قرن استعمار و تجاوز مستكبران را پاره كنند.

حادثه اهانت به قرآن و پیامبر عظیم‌الشأن (ص) با همه تلخی در دل خود حامل بشارتی بزرگ است. خورشید پرفروغ قرآن روزبه‌روز بلندتر و درخشنده‌تر خواهد شد.

ثالثا: همه باید بدانیم كه حادثه اخیر ربطی به كلیسا و مسیحیت ندارد و حركات عروسكی چند كشیش ابله و مزدور را نباید به پای مسیحیان و مردان دینی آنان بنویسیم.

ما مسلمان هرگز به عمل مشابهی در مورد مقدسات ادیان دیگر دست نخواهیم زد. نزاع میان مسلمان و مسیحی در سطح عمومی خواسته دشمنان و طراحان این نمایش دیوانه‌وار است درس قرآن به ما در نقطه مقابل آن قرار دارد.

و رابعاً: طرف مطالبه همه مسلمانان امروز دولت آمریكا و سیاستمداران آن است. آنها اگر در ادعای دخالت نداشتن خود صادقند باید عوامل اصلی این جنایت بزرگ و بازیگران میدانی آن را كه دل 1.5 میلیارد مسلمان را به درد آورده‌اند به گونه‌ای شایسته به مجازات برسانند.

والسلام علی عبادالله الصالحین

سیدعلی خامنه‌ای

22 شهریور 1389

لینک مرتبط تصویری:

پیام مقام معظم رهبری در هتک حرمت به قرآن

تنظیم برای تبیان:سید ابراهیمی

گروه جامعه و ارتباطات