تبیان، دستیار زندگی
آتش زدن قرآن، اگر چه تلخ تر و نفرت انگیزتر از آن است كه زبان و قلم را یارای شرح آن باشد اما، این سكه روی دیگری نیز دارد و آن، اعتراف صریح و بی پرده آمریكا- بخوانید صهیونیست های حاكم بر كاخ سفید- به ناتوانی و درماندگی خود در برابر موج پرشتاب اسلامگرایی و ب
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روی دیگر سكه قرآن سوزی

پروژه قرآن سوزی

آتش زدن قرآن، اگر چه تلخ تر و نفرت انگیزتر از آن است كه زبان و قلم را یارای شرح آن باشد اما، این سكه روی دیگری نیز دارد و آن، اعتراف صریح و بی پرده آمریكا- بخوانید صهیونیست های حاكم بر كاخ سفید- به ناتوانی و درماندگی خود در برابر موج پرشتاب اسلامگرایی و به قول حضرت امام(ره)، تسخیر سنگر به سنگر نقاط كلیدی جهان است و تنها از این زاویه می توان اقدام نفرت انگیز آمریكا در به آتش كشیدن قرآن را به ارزیابی نشست.

دو موسسه استراتژیك آمریكایی «كارنگی» و آمریكن اینترپرایز در بررسی های جداگانه ای اعلام كردند بعد از حمله بوش به مسلمانان در جریان واقعه 11 سپتامبر، مراجعه به قرآن در میان غربی ها رواج چشمگیر و غیرمنتظره ای داشته است

دولتمردان آمریكایی از جمله اوباما، در واكنش نسبت به این حركت وحشیانه اعلام كرده اند كه مطابق قوانین آمریكا و اعلامیه جهانی حقوق بشر و پروتكل های بین المللی آزادی بیان! كه آمریكا امضاء كننده و متعهد به آن است، حق مقابله و پیشگیری از به آتش كشیدن قرآن را ندارند! و توضیح نداده اند كه اولا؛ قرآن كلام و بیان خداست بنابراین به آتش كشیدن آن نقض آشكار و مقابله غیرقابل توجیه «آزادی بیان» است و ثانیا؛ در اعلامیه جهانی حقوق بشر تاكید شده است كه آزادی های تصریح شده و مجاز در این بیانیه مشروط به آن است كه سلب آزادی و یا نفی آرامش و حقوق دیگران را در پی نداشته باشد. ثالثا؛ امروزه سخن از احترام به آزادی بیان و حقوق دیگران از سوی دولت آمریكا فقط یك شوخی تلخ و گزنده است و رابعا... خامسا و... بنابراین دولتمردان آمریكایی مسئول مستقیم این اقدام زشت و نفرت انگیز هستند و مسلمانان در همه جای جهان و از جمله در آمریكا، نه فقط حق قانونی، بلكه تكلیف الهی خود می دانند كه از دولت آمریكا به خاطر این جنایت انتقام بگیرند و بدیهی است كه شهادت در این انتقام گیری مقدس را موهبت بزرگ الهی و هدیه ای ملكوتی می دانند و صد البته آمریكایی ها با اینگونه تصمیم های جدی و غیرقابل تغییر امت اسلامی ناآشنا نیستند و بارها سنگینی آن را احساس كرده اند.

می گویند - و راست می گویند- كسانی كه به آخر خط می رسند به سیم آخر می زنند. آتش زدن كلام الله مجید با برنامه ریزی گسترده و هزینه های هنگفت و كلان آمریكا برای جلب حمایت ملت های مسلمان نه فقط همخوانی ندارد، بلكه در تضاد كامل است.

بنابراین، چرا صهیونیست های حاكم بر كاخ سفید دست به این اقدام احمقانه می زنند؟ و تمامی سرمایه های كلان و برنامه ریزی های گسترده خود برای فریب مسلمانان را بر باد می دهند؟ آیا نمی توانند درك كنند كه این حركت مشمئزكننده، خشم تمامی مسلمانان جهان را علیه آمریكا و متحدان صهیونیستش برمی انگیزد؟ و آیا نمی فهمند كه نمی توانند مسئولیت این اقدام مشمئزكننده را به گردن یك كشیش مالیخولیایی و یا چند تن از اوباش آمریكایی بیندازند؟! به یقین از عواقب این فاجعه باخبرند، بنابراین انگیزه این اقدام نفرت انگیز را تنها در چند محور زیر می توان جستجو كرد.

1- نظرسنجی های رسما انجام گرفته- از جمله نظرسنجی موسسه معروف گالوپ- انتشار میلیون ها مقاله، هزاران كتاب و صدها فیلم مستند برای اكثریت قریب به اتفاق مردم آمریكا كمترین تردیدی باقی نگذاشته است كه واقعه 11 سپتامبر را صهیونیست های آمریكایی در نشست سال 2000 بیلدربرگ طراحی كرده و به اجرا گذاشته اند تا به زعم خود افكار عمومی جهانیان و از جمله مردم آمریكا را برای حمله به افغانستان، عراق - و سپس ایران- فراهم آورند. امروزه مردم آمریكا، دولتمردان این كشور و صهیونیست های حاكم بر كاخ سفید را عامل جنایت 11 سپتامبر و قتل عام هزاران انسان می دانند. پروژه احمقانه قرآن سوزی در سالگرد واقعه 11 سپتامبر تلاش بی حاصل گروه صهیونیستی بیلدربرگ برای انتقال افكار عمومی آمریكایی ها به فریب 2001 و تكرار همان دروغ بزرگ است كه در آن، جنایت 11 سپتامبر را به مسلمانان نسبت داده بودند.

2- سیاست پردازان و تصمیم سازان آمریكایی رویكرد پرشتاب به اسلام را نه فقط انكار نمی كنند بلكه بارها در مجامع رسمی و تصمیم ساز خویش از این پدیده ابراز نگرانی جدی كرده اند.

جیمز ولسلی، اولیوركوئین، آلوین تافلر و زئیف شف و دهها استراتژیست صاحب نام آمریكایی و اروپایی هر یك در بررسی های جداگانه به درستی پیش بینی كرده بودند كه اسلام، قطب قدرت بلامنازع در آینده ای نه چندان دور است و سیاستمداران و برنامه ریزان غربی درستی این پیش بینی را در رخدادهای پی درپی این سال ها به وضوح دیده اند. «قرآن سوزی» اگرچه اقدامی نفرت انگیز است ولی حركتی است برای متهم كردن اسلام به خشونت گرایی كه صدالبته اقدامی احمقانه است و مانند بسیاری از اقدامات مشابه دیگر، نتیجه معكوس درپی خواهد داشت. گفتنی است كه در سال 2005-4 سال بعد از واقعه 11 سپتامبر، دو موسسه استراتژیك آمریكایی «كارنگی» و آمریكن اینترپرایز در بررسی های جداگانه ای اعلام كردند بعد از حمله بوش به مسلمانان در جریان واقعه 11 سپتامبر، مراجعه به قرآن در میان غربی ها رواج چشمگیر و غیرمنتظره ای داشته است و بسیاری از مراجعه كنندگان، حقیقت اسلام را با آنچه دولتمردان آمریكایی و اسرائیلی معرفی می كنند متفاوت یافته اند و شمار قابل توجهی نیز به اسلام گرائیده اند. این دیدگاه در بررسی اعلام شده گروه آمریكایی موسوم به «كمیته خطر» نیز مورد تأكید قرار گرفته است.

می گویند - و راست می گویند- كسانی كه به آخر خط می رسند به سیم آخر می زنند. آتش زدن كلام الله مجید با برنامه ریزی گسترده و هزینه های هنگفت و كلان آمریكا برای جلب حمایت ملت های مسلمان نه فقط همخوانی ندارد، بلكه در تضاد كامل است.

3- «نئوكان»ها در آمریكا كه مجموعه ای از صهیونیست ها و مسیحیان صهیونیست هستند و بسیاری از پست های كلیدی این كشور را -صرفنظر از حاكمیت ظاهری دموكرات ها و یا جمهوری خواهان - در اختیار دارند همواره از نزدیكی مسیحیان و مسلمانان و اتحاد آنان علیه صهیونیست ها نگران بوده اند مخصوصاً آن كه مسیحیان آموزه های مشترك فراوانی با مسلمانان دارند- در كلام خدا نیز از مسیحیان با عنوان نزدیكترین و دوست ترین مردم به مسلمانان یاد شده است- فاجعه قرآن سوزی و اعلام پیشاپیش آن از سوی یك كشیش مسیحی می تواند اقدامی برای فاصله انداختن میان مسیحیان و مسلمانان تلقی شودكه بدیهی است نتیجه مطلوب نئوكان ها را به دنبال نخواهد داشت. همانگونه كه اعلام آغاز جنگ صلیبی از سوی بوش و بعد از واقعه 11 سپتامبر، پی آمدی معكوس داشت و امروزه نیز ملت های مسلمان، اقدام شرم آور یك كشیش دم دستی و چند اوباش آمریكایی را به حساب جامعه مسیحی جهان و از جمله مسیحیان آمریكایی نمی نویسند و اعلام انزجار بسیاری از مسیحیان از این اقدام احمقانه نشانه دیگری از درستی این برداشت است.

4- و بالاخره خشم و عصبانیت آمریكا و متحدانش-مخصوصاً صهیونیست ها- از حركت و گسترش پرشتاب اسلام قابل درك است. در كلام خدا درباره اسلاف آنان آمده است؛«... از شدت كینه ای كه نسبت به شما-مسلمانان- دارند سرانگشت خشم به دندان می گیرند. (ای پیامبر) به آنان بگو از این خشم و عصبانیت بمیرید كه خدا از درون ها با خبر است» آیه 119 سوره مبارك آل عمران .


حسین شریعتمداری

تنظیم: شکوری_گروه دین و اندیشه تبیان