تبیان، دستیار زندگی
شعر فاضل نظری، شعری متفاوت از جریان‌های شعری امروز است و نگاهی کلاسیک به غزل دارد. مجموعه اشعار او در سه دفتر با نام‌های «گریه‌های امپراطور»، «اقلیت» و «آن‌ها» به همت انتشارات سوره‌ی مهر منتشر شده است. ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نشست سه‌گانه‌ی فاضل نظری

نشست سه‌گانه‌ی فاضل نظری

شعر فاضل نظری، شعری متفاوت از جریان‌های شعری امروز است و نگاهی کلاسیک به غزل دارد. مجموعه اشعار او در سه دفتر با نام‌های «گریه‌های امپراطور»، «اقلیت» و «آن‌ها» به همت انتشارات سوره‌ی مهر منتشر شده است.

فاضل نظری سال ۵۸ در شهر خمین واقع در استان مرکزی متولد شد. تحصیلات اولیه خود را در شهر خوانسار گذرانده است. او دارای مدرک كارشناسی ارشد در رشته مدیریت صنعتی است و تا به حال علاوه بر چندین مجموعه شعری که منتشر کرده ، مسئولیت هایی هم در حوزه شعر فارسی داشته است. مشاور علمی جشنواره بین المللی شعر فجر شاید مهمترین این مسئولیت ها باشد.تا کنون از این شاعر جوان اما با تجربه کشورمان سه مجموعه شعر « اقلیت » ، « گریه های امپراطور » و « آن ها » توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده که هر کدام از این مجموعه ها به دلیل استقبال چندین بار تجدید چاپ شده اند. مجموعه های شعری او توسط سوره مهر در یک بسته بندی مجزا تحت عنوان « سه گانه شعری فاضل نظری » ارائه شده است. نظری علاوه بر ریاست حوزه هنری استان تهران ، عضو شورای عالی شعر مركز موسیقی و سرود نیز هست و در دانشگاه نیز تدریس می كند.

در روزگاری که کمتر کتاب شعری به چاپ دوم و سوم می رسد ،فکر می کنم که رسیدن به چاپ یازدهم سه گانه نظری به خوبی بیانگر عظمت این مجموعه باشد.

استاد موسوی گرمارودی گفته است: "غزل های من کوششی است و غزل های فاضل عزیزم جوششی".

یکی از نکات جالب مجموعه، تنوع موضوعات و گستردگی آنها می باشد ،شعر های عاشقانه،عارفانه، اجتماعی،سیاسی و مذهبی و ....همه در کنار هم در این 3 کتاب جمع شده اند تا اینگونه مورد استقبال همه طیف ها و سلیقه ها قرار بگیرد.

حالا برای شما عزیزانی که قصد شناخت فاضل نظری و سه گانه اش را دارید امکانی فراهم شده، باشد که از این امکان به بهترین وجه ممکن استفاده کنید.

به گزارش تبیاد (ادبیات + تبیان) نشست هفتگی شهرکتاب این هفته، روز سه‌شنبه 23 شهریور ساعت 16:30 به نقد و بررسی این سه‌گانه اختصاص دارد که با حضور دکتر سیدعلی موسوی‌گرمارودی، فاضل نظری و جمعی از شاعران معاصر کشور در مرکز فرهنگی شهرکتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

بخش ادبیات تبیان