سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نمی‌دانستم عده‌ای از تیم ملی كشورشان خجالت می‌كشند! نصرتی به بازی‌های خوبش ادامه دهد بازهم به تیم ملی دعوت می‌شود نشست همایون شاهرخی مدیر فنی و برانكو ایوانكوویچ سرمربی تیم ملی فوتبال با نمایندگان رسانه‌های گروهی بعدازظهر ام...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برانكوایوانکوویچ : تلویزیون بازی مارابد نشان داد

نمی‌دانستم عده‌ای از تیم ملی كشورشان خجالت می‌كشند!
نصرتی به بازی‌های خوبش ادامه دهد بازهم به تیم ملی دعوت می‌شود


نشست همایون شاهرخی مدیر فنی و برانكو ایوانكوویچ سرمربی تیم ملی فوتبال با نمایندگان رسانه‌های گروهی بعدازظهر امروز در سالن آكادمی فوتبال در محل كمپ تیم‌های ملی برگزار شد.

در این نشست مطبوعاتی مسایلی چون بازی تیم ملی ایران برابر كره‌ی جنوبی، انتقادات به تركیب تیم ملی و برنامه‌های پیش روی تیم ملی فوتبال كشورمان صحبت شد.

در ابتدای این نشست همایون شاهرخی مدیر فنی تیم ملی ایران به خبرنگاران گفت: از زمانی كه تیم ملی ایران حركت خود برای صعود به جام جهانی را آغاز كرد از سه مرحله عبور كرده‌ایم و در نهایت باحمایت فدراسیون فوتبال، درایت كادر فنی، انگیزه‌ی بازیكنان وحمایت مطبوعات توانستیم به جام جهانی راه پیدا كنیم.

وی افزود: بازی‌های تداركاتی تنها هدفی است برای شناخت بهتر از نقاط قوت و ضعف تیم ملی و نباید از حادثه‌های كوچك فاجعه‌ی بزرگ بسازیم. همه‌ی تیم‌های راه یافته به جام جهانی در مسابقات تداركاتی به دنبال شناختن نقاط ضعف و قوت خود هستند و در این بین مربیان در كسب این شناخت نقش مهمی دارند.

سپس برانكو ایوانكوویچ در مورد برنامه‌های آینده‌ی تیم ملی كشورمان اظهار كرد: به منظور فراهم كردن شرایط اردوی تیم ملی كشورمان در كمپ فردریش هافن هفته‌ی آینده عازم كشور آلمان می‌شوم تا بتوانیم در زمان برگزاری جام جهانی در این كمپ حضور داشته باشیم. در این سفر برنامه‌های اقامت تیم ملی و برنامه‌های تمرینی را نهایی می‌كنم.

وی افزود: در صورتی كه فرصت پیدا كنم دیدار روز چهارشنبه‌ی بایرن مونیخ و یوونتوس را كه یكی از مهم‌ترین دیدارهای لیگ قهرمانان اروپا و علی كریمی بازیكن تیم ملی كشورمان در آن حضور دارد را از نزدیك تماشا می‌كنم.

وی افزود: آبان ماه دو مسابقه‌ی تداركاتی در نظر گرفته شده است كه در تاریخ دوازده (21) و شانزده نوامبر (25 آبان) امكان برگزاری این مسابقات وجود دارد اما در صورتی كه این مسابقات حالت تورنمنت پیدا كند این رقابت‌ها یازده و سیزده نوامبر برگزار می‌شود.

وی از تیم‌های توگو، پاراگوئه و یكی از تیم‌های اروپایی به عنوان تیم‌های ملی حاضر در این تورنمنت نام برد.

وی تاكید كرد: این تورنمنت در سطح بسیار بالایی برگزار می‌شود. چرا كه قرار است تیم‌هایی كه به جام جهانی راه یافته‌اند در آن شركت كنند.

برانكو خاطرنشان كرد: در تاریخ 9 دسامبر (18 آذر ماه) قرعه كشی جام جهانی برگزار می شود كه طبیعتا هیات ایرانی نیز در آن حضور دارد. در ماه ژانویه (دی ماه) نیز قرعه‌كشی مقدماتی جام ملت‌های آسیا در سال 2007 برگزار می‌شود. به شكلی كه احتمال دارد طی ماه‌های فوریه و مارس 2006 تیم ایران درگیر رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا شود.

برانكو خاطر نشان كرد: ما پس از مسابقه با لیبی و سپس كره‌ی جنوبی به طور عملی فاز دوم آمادگی تیم ملی برای جام جهانی را آغاز كردیم و به احتمال زیاد شش مسابقه‌ی تداركاتی تا جام جهانی برگزار می‌كنیم.

وی افزود: سعی داریم تا زمان برگزاری اردوی نهایی تیم ملی در اوایل ماه می برای حضور در جام جهانی وضعیت شفافی را پیدا بكنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، در ادامه خبرنگاران رسانه‌های گروهی سوالات خود را از سرمربی تیم ملی مطرح كردند.

یكی از خبرنگاران در مورد فهرست تیم ملی و دعوت نشدن برخی از بازیكنان سوال كرد و اظهار داشت از اعلام اسامی تیم ملی خجالت زده شدم كه ایوانكوویچ پاسخ داد: نمی‌دانستم كه عده‌ای از تیم ملی كشور خودشان خجالت می‌كشند. ما دست به هر اقدامی كه می‌زنیم برای افتخارآفرینی است و به آن افتخار می‌كنیم. بهترین بازیكنان و نفرات را انتخاب می‌كنیم تا برای تیم ملی مفید باشند و كسانی كه اكنون در تیم ملی حضور دارند بهترین‌ها هستند كه توانسته‌اند نتایج مثبتی كسب كنند.

وی افزود: یكی از اهداف من انتخاب هر چه سریع‌تر بازیكنان است تا كمتر دچار سردرگمی شوم. باید بدانیم كه فرصت زیادی برای آماده‌سازی جهت حضور در جام جهانی نداریم و در مجموع چهار یا پنج بار دیگر می‌توانیم اردوی تداركاتی تشكیل دهیم. بنابراین در این زمان كوتاه باید هر چه سریع‌تر تیم را به استانداردهای لازم برسانیم و تاكتیك‌های مورد نظر را در تیم جا بیندازیم.

وی افزود: در مورد سایر بازیكنانی كه كاندیدای حضور در تیم ملی هستند از آنها انتظار دارم خودشان را به تیم تحمیل كنند و در صورتی كه به تیم ملی دعوت شدند با انجام كار بهتر در كمپ تمرینی خود را اثبات كنند.

وی با اشاره به این كه تمام بازیكنانی كه به تیم ملی دعوت می‌شوند نمی‌توانند بازی كنند خاطر نشان كرد: شاید بعضی بازیكنان در پست خود عالی باشند اما بدشانسی این است كه در همان پست بازیكنان عالی دیگری نیز حضور دارند كه این بازیكنان باید منتظر فرصت باشند.

ایوانكوویچ در مورد سوال خبرنگاری در مورد میرزاپور نیز تصریح كرد: میرزاپور بهترین دروازه‌بان ماست. او به این دلیل درون دروازه می‌ایستد كه عملكرد بهتری از سایر دروازه‌بانان داشته است. هر بازیكنی باید تلاش كند از طریق عملكردش در باشگاه به تیم ملی راه پیدا كند.

وی افزود: در حال حاضر در تیم ملی آلمان الیور كان با سی و شش سال سن همچنان در تركیب تیم حضور دارد. این دروازه‌بان به احتمال زیاد پس از جام جهانی بازنشسته می‌شود. اما در حال حاضر كادر فنی تیم آلمان به هیچ یك از دروازه‌بانان دیگر فرصت بازی نمی‌دهد. حال چگونه می‌توانیم فرصت بازی را از میرزاپور كه تنها بیست و شش سال سن دارد و می‌تواند ده سال دیگر بازی كند بگیریم.

در ادامه‌ی این كنفرانس خبرنگار ایسنا از برانكو در مورد دیدارهای دوستانه برابر توگو و السالوادور سوال كرد كه برانكو پاسخ داد: در مورد السالوادور من اشتباه كردم و منظور من تیم ملی پاراگوئه بود. ما برای بازی در آبان ماه با پاراگوئه و توگو به توافق رسیدیم اما در صورتی كه این مسابقات به صورت تورنمنت برگزار شود از میان تیم‌های جمهوری چك، هلند، كرواسی، اتریش و دانمارك یك تیم را برای مشاركت در این تورنمنت دعوت می‌كنیم. البته با توجه به حذف دانمارك از جام جهانی و حضور چك در پلی آف احتمال حضور این دو تیم كمتر است.

خبرنگار دیگری از برانكو در مورد شرایط بازی ایران برابر كره و تركیب تیم ملی سوال كرد و از برانكو خواست تا به اشتباهات خود اعتراف كند. در این هنگام ایوانكوویچ پاسخ داد: در مورد تذكر شما در مورد تیم كره من نیز معتقدم كه این بازی از شدت و وزنه‌ی بالایی برخوردار بود. در این مسابقه كره‌ای‌ها به هیچ عنوان جنبه‌ی دوستانه را در نظر نگرفتند و نود دقیقه در حد جام جهانی بازی كردند. در حالی كه تماشاگران كره‌ای متعصبانه تیم خودشان را تشویق می‌كردند. كره‌ای‌ها صد در صد توانشان را به كار گرفتند و برای پیروزی هر كاری انجام دادند. البته كسانی كه در ورزشگاه حضور نداشتند شاید شرایط بازی را به طور كامل درك نكنند چرا كه تنها افرادی كه در ورزشگاه بودند می‌دانند كه تیم ایران چقدر عالی بازی كرد. من از بازیكنانم نخواستم كه جدی بازی نكنند البته در این مسابقه فرصت یافتیم كیفیت واقعی و ضعف‌های تیم را واقع بینانه درك كنیم. ضعف‌هایی كه به عنوان مربی هرگز از آنها شانه خالی نكردم. همانطور كه پس از بازی با لیبی گفتم ضعف‌هایی در تیم وجود دارد.

وی افزود: هدف اساسی ما در فاز دوم آماده‌سازی تیم ملی این است كه ضعف‌هایمان را در برابر چنین تیم‌هایی مشاهده كنیم و آنها را در خلال فاز سوم تمرینات كه بیست روز خواهد بود برطرف سازیم. من به بازیكنانم اعتقاد دارم و تصور می‌كنم می‌توانیم این ضعف‌ها را محو كنیم.

وی در مورد حضور دیرهنگام تیموریان در بازی با كره افزود: برخی بازیكنان جدید مانند اكبرپور و صالحی نژاد برای نخستین بار در تیم حضور داشتند و هدف از دعوت آنها آشنایی این بازیكنان با جو چنین مسابقاتی بود تا در آینده با شرایط روحی بهتری به تیم ملی ملحق شوند. در مورد تیموریان نیز این بازیكن پنج دقیقه منتظر ورود به زمین بود اما به علت ضربات متعدد ایستگاهی و نیاز ما به فریدون زندی برای زدن این ضربات حضورش در زمین مدتی به تعویق افتاد.

وی در مورد فریدون زندی تصریح كرد: تنها دلیل جابجایی فریدون زندی در این بازی برای زدن ضربات سر بود كه وی جای خود را با نویدكیا عوض كرد.

برانكو در پاسخ به انتقادات مطرح شده در مورد محمد نصرتی خاطر نشان كرد: نصرتی در این بازی ضعیف كار كرد و من این موضوع را قبول دارم. به اعتقاد من دیدار با كره اولین بازی ضعیف نصرتی بود.درحالی كه در ماه‌های اخیر مطبوعات مدت‌ها در تضعیف این بازیكن كوشیدند. نصرتی صاحب توانایی برای بازی در اروپاست و اگر تمركزش را حفظ كرده و به بازی‌های خوبش در باشگاه پاس ادامه دهد باز هم به تیم ملی دعوت می‌شود. چرا كه یك مسابقه سبب حذف یك بازیكن نمی‌شود.

برانكو تصریح كرد: نصرتی در این دیدار عملكرد خوبی داشت چرا كه حریف مستقیم وی كه یكی از پدیده‌های كشف شده در لیگ اروپا است موفق نشد از وی عبور كند. ضعفی كه من صحبت می‌كنم این بود كه نصرتی تلاش داشت فراتر از كیفیت واقعی خود فوتبال بازی كند.

سرمربی تیم ملی در ادامه خاطر نشان كرد: گلزنی نصرتی به تیم پاس اتفاقی است كه در همه جا رخ می‌دهد. وودگیت بازیكن انگلیسی رئال مادرید طی سه مسابقه دو گل به خودشان زد و یك كارت قرمز دریافت كرد اما آیا رئال با این بازیكن فسخ قرارداد كرد. این در حالی است كه باشگاه رئال مادرید بسیار بهتر از باشگاه پاس است. من برای نصرتی ارزش قائلم چرا كه وی گل سرنوشت‌سازی را به بحرین زد. هر چند كه عده‌ای از این موضوع خوشحال نشدند و طبیعتا به همین دلیل من اشتباهات این بازیكن را نیز تحمل می‌كنم.

وی افزود: تمامی بازیكنانی كه در مطبوعات از آنها نام برده می‌شود یا ملی‌پوش بوده و یا كاندیدای حضور در تیم ملی هستند و من نیز آنها را زیر نظر دارم و جای تعجبی ندارد كه اگر این بازیكنان جای نصرتی را در تیم ملی بگیرند.

به گزارش ایسنا، برانكو ایوانكوویچ در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری كه از وی در مورد برنامه‌های تداركاتی تیم ملی و عدم رویارویی با تیم‌های بزرگ دنیا سوال كرد پاسخ داد: در مورد صحبت‌های من سو تفاهمی پیش آمده است. ما پس از برگزاری دو مسابقه در آبان ماه قصد داریم تا دو مسابقه‌ی دیگر در ماه‌های فوریه و مارس برگزار كنیم كه مجموعا پس از بازی با لیبی شش بازی تداركاتی انجام داده‌ایم اما به دلیل برگزاری رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا ممكن است مجبور شویم در ماه فوریه و مارس در رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا حضور پیدا كنیم این موضوعی است كه برای ما مشكل‌زا است. در این جا نه فدراسیون فوتبال نه دادكان و نه من مقصر نیستیم. چرا كه مامی‌خواستیم در این ماه‌ها بازی با تیم‌های اروپایی را برگزار كنیم. حتی فدراسیون فوتبال نامه انتقادآمیز خود را به این برنامه‌ریزی كنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال كرده و خواستار تعویق این رقابت‌ها تا پس از مسابقات جام جهانی شده است. اما وقتی AFC حكم می‌كند دیگر چاره‌ای برای ما باقی نمی‌ماند البته قصد داریم پس از قرعه‌كشی یك تیم دیگر را برای انجام دیدار تداركاتی انتخاب كنیم.

برانكو در ادامه با انتقاد از سوالات بعضی خبرنگاران گفت: در مطبوعات رایج شده است كه مربیان را ترسو و بزدل بخوانند. ما همواره تلاش می‌كنیم مسابقات قدرتمندانه‌ای را فراهم كنیم. كره تیم چهارم جهان است و تا زمانی كه جام جهانی آلمان برگزار نشود این مقام برای این تیم به حساب می‌آید. آنها سابقه‌ی شش بار حضور متوالی در جام جهانی را دارند و در بازی چهارشنبه‌ی گذشته برابر ایران نیز تمامی مطبوعات و كارشناسان كره‌ای و حتی همكار ایرانی من قطبی در تیم كره اذعان داشتند كه تیم كره برابر تیم قدرتمند ایران با خوش شانسی پیروز شده است.

 برانکو : باکره جنوبی برابر بودیم 

 تحلیل فنی بازی ایران - کره 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین