تبیان، دستیار زندگی
گوگل، تخمین می‌زند که در اینترنت ۵ میلیون ترابایت، اطلاعات وجود داشته باشد که معادل ۵ میلیارد گیگابایت یا ۵ تریلیون مگابایت است. از انجا که مغز انسان ظرفیتی حدود یک تا ۱۰ ترابایت دارد، اگر متوسط ظرفیت مغز را ۵ ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

14 نکته جالب در مورد اینترنت

وب، اینترنت

گاهی بد نیست که با زبان اعداد، مروری بر اینترنت داشته باشیم، پدیده‌ای که سخت وابسته‌اش هستیم:

1- اینترنت چقدر بزرگ است؟!

گوگل تخمین می‌زند که در اینترنت 5 میلیون ترابایت، اطلاعات وجود داشته باشد که معادل 5 میلیارد گیگابایت یا 5 تریلیون مگابایت است. از آنجا که مغز انسان ظرفیتی حدود یک تا 10 ترابایت دارد، اگر متوسط ظرفیت مغز را 5 ترابایت در نظر بگیریم، اینترنت معادل ظرفیت مغز یک میلیون انسان است.

بیایید حجم اطلاعات اینترنت را طور دیگری معادل ‌سازی کنیم تا تصورش برایمان آسان‌تر شود. یک ترابایت را می‌توان روی 212 DVD یا 40 دیسک بلوری blue ray ضبط کرد. به این ترتیب برای ذخیره‌سازی کل اینترنت به یک میلیارد DVD یا 200میلیون دیسک بلوری نیاز داریم!

2-میزان دسترسی به اینترنت:

26.6 درصد از جمعیت دنیا به اینترنت دسترسی دارند. البته در قاره‌ها و مناطق مختلف میزان دسترسی به اینترنت متفاوت است. در آمریکای شمالی سه چهارم مردم، در استرالیا و اقیانوسیه 60 درصد، در اروپا، پنجاه درصد، در آمریکای لاتین و منطقه حوزه کارائیب، 32 درصد، در خاورمیانه 29 درصد، در آسیا 20 درصد و در آفریقا 8 درصد مردم به اینترنت دسترسی دارند.

3 - ایمیل:

هر روز 247 میلیارد ایمیل فرستاده می‌شود که البته 81 درصد آنها یعنی 200 میلیارد، اسپم هستند. به عبارت دیگر سالیانه 90 تریلیون ایمیل فرستاده می‌شود.

4 - نبرد اینترنت و تلویزیون:

59 درصد آمریکایی‌ها به طور همزمان در هنگام دیدن تلویزیون از اینترنت هم استفاده می‌کنند. برآوردها نشان می‌دهد که اینترنت بیش از تلویزیون، وقت آزاد مردم را به خود جلب می‌کند.

5- اینترنت در زندگی نوجوان‌ها:

نوجوان‌ها در آمریکا، هر هفته 31 ساعت آنلاین هستند. که 3.5 ساعتش را صرف چت می‌کنند. 2 ساعتش را صرف دیدن ویدئوهای یوتیوب می‌کنند. 2 ساعتش را صرف تماشای ویدئوهای مستهجن آنلاین می‌کنند. 1.5 ساعت را در سایت‌هایی می‌گذرانند که توصیه‌های تنظیم خانواده و پیشگیری از بارداری می کند. بیشتر از یک ساعت را در سایت‌ها جراحی زیبایی و پلاستیک می‌گذارنند و 35 دقیقه هم نکات مربوط به کاهش وزن و رژیم غذایی را در وب‌سایت‌های مربوطه مطالعه می‌کنند. در مقام مقایسه، آنها تنها 4 ساعت را صرف انجام تکالیف تحصیلی می‌کنند!

6- در اینترتت 234 میلیون سایت و 126 میلیون وبلاگ وجود دارد.

7 - حدود 30 درصد آمریکایی‌ها،6 درصد بریتانیایی‌ها، 5 درصد ژاپنی‌ها، 4 درصد برزیلی‌ها و کانادیی‌ها وبلاگ‌نویسی می‌کنند. 51 دصد وبلاگ‌نویس‌ها زن و 49 درصد آنها مرد هستند. 53 درصد وبلاگ‌نویس‌ها بین 21 تا 35 سال سن دارند و 20 درصدشان کمتر از بیست سال سن دارند.

گردش دور دنیا اینترنت جهان ماهواره  شبکه جهانی آنلاین

8 - هر ثانیه بیش از 28 هزار نفر کاربر اینترنت، مشغول مشاهده محتوای نامناسب ویدئویی هستند.

9- اینترنت موبایلی:

70 درصد کاربران اینترنت موبایلی، تنها زمانی که بیرون از منزل هستند، از اینترنت موبایلی استفاده نمی‌کنند، آنها در داخل منزل هم به از اینترنت موبایلی بهره می‌برند. 87 درصد کاربران اینترنت موبایلی، بیش از یک بار در روز به اینترنت متصل می‌شوند و البته 50 درصد کاربران هم بیش از 5 بار در روز از اینترنت موبایلی استفاده می‌کنند. 81 درصد کاربران در هر نوبت اتصال به اینترنت موبایل، بیش از 15 دقیقه وب‌گردی می‌کنند. 60 درصد کاربران هم به منظور استفاده از شبکه‌های اجتماعی از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند.

10- چرا از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند؟!

16درصد برای سرگرمی، 10درصد برای رسیدن به انواع و اقسام اطلاعات، 13درصد برای مقاصد اقتصادی و مدیریت امورات مالی و بانکی، 34 درصد برای استفاده از سرویس‌های پیش‌پرداخت و 5 درصد برای گیم و خرید.

11- توییتر:

توییتر 105 میلیون کاربر دارد. فیس‌بوک بیش از 400 میلیون کاربر فعال دارد. تخمین زده می‌شود که یوتیوب بین 120 تا 124میلیون کاربر داشته باشد که معادل یک سوم کل جمعیت آمریکاست.

12- هر دقیقه، از شش میلیون صفحه فیس‌بوک بازدید می‌شود که معادل 37.4 تریلیون مرور صفحه در سال می‌شود. هر ماه 2.5 میلیارد عکس در فیس‌بوک آپلود می‌شود.

13- هر ماه، کاربران اینترنت 12.2 میلیارد ویدئو تماشا می‌کنند. فقط در آمریکا، به تنهایی، در هر ماه 924 میلیون ویدئو در سایت hulu مشاهده می‌شود.

14- هر روز 50 میلیون توییت انحام می‌شود. در سال 2007 تعداد توییت‌ها روزانه تنها ?هزار تا بود، در سال 2008،این عدد به 300 هزار و در سال 2009 به 2.4 میلیون رسید. امروزه در هر ثانیه 600 توییت انجام می‌شود!


بخش امور کاربران سایت تبیان - ارسالی عافی

هوش کلاغ را دست کم نگیرید!

25 مرگ عجیب و جالب

اولین های مذهبی

آیا ماهی ها می خندند؟

اگر کسی رو دوست داری؟

امضایی شیک و جالب داشته باشیم

از زندگی چه آموخته اید؟

8 راز زندگی انشتین

مودب باش چاق نشی!

چیستان بیل گیتس

ساعتی سه محور

محبوب ترین اسکرین سیور در آمریکا

نکات جالب و عجیب اعداد و حروف انگلیسی

آنلاین چهره سازی کنید

اسم تان را به خط میخی ببینید

اتفاقاتی که برای یک سیب افتاد