سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
او در بایرن همه را بهت زده كرد كریمی: در عمرم این قدر تمرین نكرده بودم خبرگزاری (DPA) آلمان سه‌شنبه در گزارشی از عملكرد چند ماهه‌ی علی كریمی بازیكن ایرانی تیم فوتبال بایرن مونیخ نوشت:« كریمی همه را در بایرن بهت زده كرد.» به ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گزارش ویژه خبرگزاری آلمان از علی كریمی

او در بایرن همه را بهت زده كرد
كریمی: در عمرم این قدر تمرین نكرده بودم


خبرگزاری (DPA) آلمان سه‌شنبه در گزارشی از عملكرد چند ماهه‌ی علی كریمی بازیكن ایرانی تیم فوتبال بایرن مونیخ نوشت:« كریمی همه را در بایرن بهت زده كرد.»

به گزارش ایسنا، در این گزارش آمده است:« گرچه در ابتدای ورود كریمی به بایرن، او حاضر نبود با لباس محلی باواریا (شوار كوتاه چرمی) در یك مراسم عكاسی شركت كند و به دلایل مذهبی از نوشیدن مشروبات الكلی صرف نظر می‌كرد ولی این ایرانی در مونیخ و تیم بایرن كاملا جا افتاده است. این بازیكن 26 ساله نه فقط با هنر بالای دریبل زنی، بلكه با جنگندگی فوق‌العاده موفق شد تمام منتقدان خود را ساكت كند.»

خبرگزاری آلمان در ادامه با اشاره به روند رو به رشد علی كریمی در تیم بایرن مونیخ افزود:« در خرداد ماه امسال وقتی كه بایرن اعلام كرد بازیكن سال آسیا را به خدمت خواهد گرفت، همه از خود می‌پرسیدند علیِِ ِ كی؟. حتی خود كریمی هم بیم این را داشت كه در یك تیم طراز اول اروپایی به این سادگی به بازی گرفته شود.»

كریمی در این رابطه می‌گوید:« من خودم فكر نمی‌كردم كه در بایرن مونیخی كه این همه فوق ستاره دارد، اینقدر فرصت بازی كردن داشته باشم.»

DPA در ادامه از خصوصیات اخلاقی كریمی می‌گوید:« این جوان همیشه بسیار مودب و بسیار خجالتی در كنار زمین ایستاده است و خود را بدون دلیل نمی‌خواهد مطرح كند. قبل از این كه او قابلیت‌های خود را در بایرن نشان دهد، گفته می‌شد كه كریمی یك نابغه شلخته و تنبل است و به همین دلیل در الاهلی بازی می‌كرده. اگر بخواهیم دنبال دلیل بازی چنین بازیكن خارق‌العاده‌ای را در یك تیم صحرایی همانند امارات دریابیم، فقط می‌توانیم به این نتیجه برسیم كه او آنجا می‌توانست با راحت طلبی بسیار خوب پول بگیرد. ولی جالب اینجاست كه یك مربی مانند فلیكس ماگات كه وضعیت فیزیكی بازیكنان برای او اولویت دارد، شدیدا اصرار بر این داشت كه این بازیكن ایرانی را به بایرن بیاورد.

ماگات می‌گوید:« من صد در صد به قابلیت‌های كریمی اعتقاد دارم.»

اكنون نظریه ماگات تایید شده است. چونكه فقط كریمی توانست بدون مشكل تمرینات ماگات را پشت سر بگذارد، حتی در هفته‌های انگلیسی (دو بازی در هفته) آمادگی فیزیكی خود را ثابت كند.

كریمی نیز می‌گوید:« من در عمرم این قدر تمرین نكرده بودم.»

به گزارش ایسنا، خبرگزاری آلمان در ادامه گزارش خود به مقایسه بازیكنان ایرانی‌ای كه در بایرن بازی كرده‌اند پرداخت و افزود:«البته ماگات هم تشكر خود را این طور نشان داد كه در همه بازی‌های بوندس‌لیگا از كریمی استفاده كند. هاشمیان تنها می‌توانست خواب اینگونه شرایط را ببیند. گرچه قابلیت‌های فنی هاشمیان هم غیر قابل انكار است ولی او توانست در طول فصل گذشته 9 بار به صورت بازیكن جانشین در تیم بازی كند و به همین دلیل پس از یك سال به هانوفر رفت. چنین سرنوشتی هم علی دایی در سال‌های 98 و 99 میلادی داشت و نتوانست جایگاهی در تیم بایرن پیدا كند. به همین دلیل بازیكنان ایرانی دیگر افق مناسبی برای بایرن نداشتند. ولی كریمی تمام نظریه‌ها را دگرگون كرد.»

روی ماكای، مهاجم هلندی تیم بایرن مونیخ در مورد كریمی می‌گوید:« علی بسیار خوب خودش را در ‎آغاز فعالیتش در بایرن نشان داد. آدم می‌تواند ببیند چه قابلیت‌های خارق‌العاده‌ای دارد و بدون شك او برای تیم یك عنصر مفید خواهد بود.»

به گزارش ایسنا، در جام جهانی سال دیگر در آلمان كریمی قصد دارد در پیراهن تیم ملی كشورش اوج هنرنمایی خود را به نمایش بگذارد.

مدیر ورزشی تیم بایرن می‌گوید: «ممكن است اكنون یك مقدار پشیمان باشیم كه چرا با این بازیكن كه در واقع از ناكجا آباد به بایرن آمده فقط یك قرارداد یك ساله امضا كرده‌ایم.»

اولی هوینس می‌داند كه شرایط مالی كریمی در سال آینده چنانچه این درخشش ادامه پیدا كند به گونه‌ای متفاوت خواهد بود. ضمنا مشكل دیگر این است كه كریمی سال آینده می‌تواند بدون پرداخت هیچگونه پولی به بایرن به تیم دیگری برود.

 فوتبال عالی و کمال ادب ، ویژگیهای علی کریمی 

 مصاحبه اختصاصی سایت بایرن با علی کریمی 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین