تبیان، دستیار زندگی
نكه رقابت می‌كند تنها نماینده‌ سینمای ایران در بخش مسابقه‌ جشنواره پرتقال طلایی آنتالیا یك شب نیكی كریمی است. به گزارش ایسنا این جشنواره كه تا اول اكتبر در شهر آنتالیای تركیه در حال برگزاری است مهمترین جشنواره‌ی فیلمی است ك...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نیكی كریمی با لارنس فونتریه، هوشیاشین و مایكل هاینكه رقابت می‌كند


تنها نماینده‌ سینمای ایران در بخش مسابقه‌ جشنواره پرتقال طلایی آنتالیا یك شب نیكی كریمی است.

به گزارشایسنا این جشنواره كه تا اول اكتبر در شهر آنتالیای تركیه در حال برگزاری است مهمترین جشنواره‌ی فیلمی است كه در كشور تركیه برگزار می‌شود . این جشنواره برای نخستین بار بخش بین‌الملل خود را با نام اروپا* اسیا برگزار می‌كند.

در بخش مسابقه‌ی بین‌الملل فیلمهایی از لارنس فونتریه، كیم كایدو، مایكل هاینكه، كلر موندرسكو، هوشیاشین و ... به همراه فیلمی از نیكی كریمی حضور دارد.همچنین رئیس هیات داوران دیج لان كارگردان مطرح سینمای تركیه است كه با فیلم فاصله جایزه‌ كن را از آن خود كرد.نیكی كریمی نیز برای نمایش یك شب در سه روز پایانی به آنتالیا سفر خواهد كرد.یك شب اولین تجربه‌ كارگردانی نیكی كریمی بازیگر سینمای ایران است.در این فیلم هانیه توسلی به ایفای نقش می‌پردازد و قصه آن درباره‌دختری است كه مجبور می‌شود یك شب را بیرون از خانه بگذراند.یك شب از اول ژانویه اكران بین‌المللی خود را از كشور فرانسه آغاز می‌كند.