سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هر فصل ربات‌های تازه‌ای به دنیا معرّفی می‌شوند که در دسته‌های گوناگون گنجیده می‌شوند ولی تعدادی از آنها به شرکت‌ها و سایت‌هایی معرفی می‌شوند تا فروخته شوند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معرفی 3 ربات فصل تابستان

هر فصل ربات‌های تازه‌ای به دنیا معرّفی می‌شوند که در دسته‌های گوناگون گنجیده می‌شوند ولی تعدادی از آنها به شرکت‌ها و سایت‌هایی معرفی می‌شوند تا فروخته شوند و در دسترس عموم قرار گیرنداگر در کارهای صنعتی کار کرده باشید متوجه خواهید شد که رساندن یک وسیله‌ الکترونیکی به مرحله فروش مقوله جدایی است.
معرفی 3 ربات فصل

 

دو ربات هم در فصل گذشته جهت فروش ارائه شده است و از آنجایی که بیشترین مخاطبان ربات‌ها یا افراد عام جهت تمیز کردن و کار در منزل و یا کارخانه‌ها و صنایع هستند جهت کارهای خاص و اهدافی مشخص که باید سفارش داده شوند، به همین علت عموماً آنهایی که به معرض فروش گذارده می‌شوند از نوع اوّل یعنی جهت کمک به خانم خانه‌دار است.

 

1. ربات WooWee

اوّلین ربات معرفی شده این فصل هم از این قانون مستثنی نیست. که جهت تمیز کردن منزل به کار می‌رود، با این تفاوت که مانند جاروبرقی تنها به جمع کردن گردوخاک و اشیاء کوچک نمی‌پردازد بلکه جهت جمع کردن قوطی و اشیاء‌ بزرگ که در  خانه‌تکانی عید هم می‌توان از آن استفاده نمود. البته عنوان شده که این ربات که در حال حاضر “WooWee” نامیده می‌شوند نمی‌تواند اشیاء بیش از 1 Kg را بلند کند و اگر با سنسور خود زمان بلند کردن جسم تشخیص دهد که بیش از1 Kg  وزن دارد آن را بلند نمی‌کند و Alarm می‌دهد که شما به او کمک کنید.

این ربات 6 عدد باطری AAA کار می‌کند و به او این امکان را می‌دهد که با 6 چرخ در خانه شما حرکت کند و در دو مُد مختلف می‌تواند کار کند یک مُد اتوماتیک و دیگری به صورت Remote اگرچه نوع دیگری هم وجود دارد که ربات کارهایی احمقانه و خنده‌دار انجام می‌دهد این مد “Whack” نام دارد اگرچه شخصاً هیچ نظری در مورد این قسمت ندارم.

این ربات در حال حاضر به قیمت 70$ به فروش می‌رسد.

ربات ، رباتیک، robot , robotic , کاهش وزن

2. رباتی که غر می زند

ربات بعدی که جهت فروش عرضه می‌‌گردد رباتی است که شاید سازندگان آن تصور کرده‌اند که یک ربات خلاقانه ساخته‌اند، این ربات با غُر زدن به شما کمک کند تا وزن خود را کم کنید‍! سازندگان آن بر این باورند که این ربات به واقع و طی تحقیقاتی به افراد کمک کرده تا وزن خود را پائین بیاورند تنها لازم است که در ابتدا اطلاعات وزن و میزان سلامت جسمی خود را به او بدهید و این ربات جملاتی را که به گفته سازندگانش تحقیقاتی جهت گفتن آن انجام شده در طول روز به شما می‌گوید و البته در صورتی که وزن شما که هر روز توسط ربات اندازه‌گیری می‌شود پائین نیاید و طبق برنامه نباشد مرتباً به شما «غُر» می‌زند، واقعاً عملکرد این ربات برای من سؤال است!

 

3.سفارش یک ربات جهت یک شرکت آرایشی در ژاپن:

ولی در مورد سفارش یک ربات به یک شرکت آرایشی داستانی جالب عنوان شده بود که عنوان کردن آن خالی از لطف نیست

موضوع از اینجا شروع شد که شكایتی از سوی یكی از مشتریان به كمپانی رسید . او  اظهار داشته  بود  كه  هنگام  خرید  یك بسته صابون  متوجه شده بود كه  آن قوطی خالی است.

بلافاصله با تاكید و پیگیریهای مدیریت ارشد  كارخانه  این مشكل  بررسی ،  و دستور صادر شد كه خط بسته بندی اصلاح گردد و قسمت فنی  و مهندسی نیز تدابیر لازمه را جهت پیشگیری از تكرار چنین مسئله ای اتخاذ نماید  .  مهندسین نیز دست به كار شده و 2  راه حل پیشنهادی ارائه شد: 

مونیتورینگ خط بسته بندی با اشعه ایكس و دیگری سفارش رباتی که بتواند کنترل کامل محصولات اعم از وزن و کیفیت را به عهده گیرد  ربات سفارش داده شد ولی چون پروسه طولانی بود، خرید مونیتورینگ که در دسترس تر بود هم انجام شد

بزودی سیستم مذكور خریداری شده و با تلاش شبانه روزی گروه مهندسین ،‌ دستگاه تولید اشعه ایكس و مانیتورهائی با رزلوشن بالا نصب شده  و خط مذبور تجهیز گردید. سپس دو نفر اپراتور نیز جهت كنترل دائمی پشت آن دستگاهها به كار گمارده شدند  تا از عبور احتمالی قوطیهای خالی جلوگیری نمایند .

نكته جالب توجه در این بود كه درست همزمان با این ماجرا ،  مشكلی مشابه  نیز در یكی از كارگاههای كوچك تولیدی پیش آمده بود اما آنجا  یك كارمند معمولی و غیر متخصص آنرا به شیوه ای بسیار ساده تر و كم خرج تر حل كرد :  

تعبیه یك دستگاه پنكه در مسیر خط  بسته بندی

تا قوطی خالی را باد ببرد !!!

 

 

منابع:

http://www.techchee.com/2010/08/03/wowwee-roboscooper-the-rubbish-picking-robot/#more-23657

http://www.techchee.com/2010/07/22/autom-robot-constantly-nags-at-you-to-help-you-lose-weight/#more-23452

 

نوشته شده توسط: فائزه سیدخاموشی

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین