تبیان، دستیار زندگی
/10/81" در مصاحبه با ابراهیم طالبی مربی و مترجم استقلال با بخش ورزشی گفت: ما با تحلیل و برنامه حساب شده در مقابل آنها قرار گرفتیم که در نیمه اول عالی بازی کردیم و کاملاً به وضعیت تیم پرسپولیس آشنا بودیم، اما گل زود هنگام...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

"مصاحبه تلفنی تبیان با مربیان دو تیم پرسپولیس- استقلال پس از بازی تبریز 20/10/81"

در مصاحبه با ابراهیم طالبی مربی و مترجم استقلال با بخش ورزشی گفت: ما با تحلیل و برنامه حساب شده در مقابل آنها قرار گرفتیم که در نیمه اول عالی بازی کردیم و کاملاً به وضعیت تیم پرسپولیس آشنا بودیم، اما گل زود هنگام علیرغم خوشحالی بسیاری که در برداشت ، روند حرکتی و تیمی ما را کمی کند کرد و مانع اجرای کامل برنامه ها و طرح های بسیارما شده بود و تیم ما را از زدن گل های بیشتر محروم کرد تا اینکه نیمه اول به پایان رسید.

در این بازی بچه های ما بعد از گل کاملاً احساسی عمل کردند و احساساسشان جایگزین منطق شد. اما درکل از مجموعه تیم راضی هستم و خود را برنده می دانیم ، چرا که به اعتقاد من داور پیروزی و سه امتیاز را به خاطر راضی کردن همه و طرفداران دو تیم و مسئولان از استقلال گرفت که حتی صدای کخ هم در آمد.

وی در مورد بهترین نفرات این دیدار گفت: در تیم ما همه زحمت کشیدند، اما 4 نفر بهتر از بقیه بودند که عبارتند از طباطبایی، پاشازاده که بسیار خونسرد و خوب عمل کردند، فرزاد مجیدی واقعاً ستاره بود و دورازانتظار ما و همگان ظاهر شد و هاشمی نسب که ازرأفت هیچ کاره ساخت و باعث تعویض او شد. اما به نظر من در تیم پرسپولیس جمشیدی و محمدوند بهتراز سایرین بودند.

وی در مورد داوری گفت : ما قربانی داور شدیم و در صحنه گل خطای جمشیدی روی مجیدی در ابتدا نادیده گرفته شد و همان توپ پرتاپ اوت شد که آقای انصاریان آن را چند متری جلو آورد و از میانه میدان پرتاپ کرد که در نهایت هم رسید به آن صحنه پنالتی که کاملاً توپ رهبری فرد را مدافع ما زد.

طالبی در خصوص غیبت زرینچه و بختیاری زاده اظهار داشت : جواد جزو بازیکنان بزرگ ما محسوب می شود، اما چون در ترکیب اصلی کخ نبود، نظر ما این بود که در تهران بماند . من فکر می کنم خود او هم راضی بود، چرا که جواد یا باید بازی می کرد یا بازی نمی کرد، پس رفتش و بازی نکردنش خوشایند نبود. ما هیچ مشکلی با او و بقیه نداریم وفقط یک کار سلیقه ای و تاکتیکی بود.

در مورد سهراب نیز باید بگویم که ما یک یار برای رأفت انتخاب کردیم که هاشمی نسب بود و برای دیگر مهاجم پرسپولیس یعنی جباری بین خرمگاه و بختیاری زاده یکی مد نظر ما بود. با توجه به اینکه بختیاری زاده سریع تر و خرمگاه با تجربه و خونسرد تر بود، ما یارگر جباری را خرمگاه با تجربه تر انتخاب کردیم که تقریباً مؤفق عمل کرد.

طالبی در مورد سؤال میزبانی تبریز گفت: علیرغم اینکه گفته می شد تبریز شهر پرسپولیس است، اما هرگز این طور نبود واقعاً همه چیز عالی بود ، ما اصلاً غریب نبودیم و خیلی خوب مورد پذیرایی قرار گرفتیم که جا دارد از دست اندرکاران قدردانی کنم.

در پایان اظهارامیدواری کرد تا تیم استقلال روند مؤفق تری را در پیش گیرد و وعده یک مصاحبه مفصل با کخ و خودش را در سایت تبیان به علاقمندان استقلال داد.

ناصر ابراهیمی مربی پرسپولیس در خصوص بازی تیمش با آبی پوشان پایتخت به بخش ورزشی تبیان گفت: تیم پرسپولیس از هر نظر چه روحی و روانی آماده این بازی بود و با ما آمادگی بدنی و تاکتیکی در مقابل آنها قرار گرفتیم .

از همه لحاظ سرتراز حریف بودیم . اما گل زود هنگام آنها که روی اشتباه فردی بوجود آمد، ما راغافلگیر کرد و آب سردی بود به آتش برنامه ها و حملات ما و تیم را دچار افت روحی کرد. اما هر چه بیشتر از بازی گذشت، تیم ما توپ و بازی را در اختیار گرفت . تا اینکه در نیمه دوم صحبت های لازم را با آنها انجام دادیم و به آنها گفتیم که می توانند دروازه استقلال را باز کنند و دیدید چه طوفانی در نیمه دوم بپا کردیم ، اما تیرک و شانس با آنها همراه بود.

ابراهیمی در خصوص داوری اظهار داشت: داوری در کل خوب بود ، حتی دو پنالتی و خطا صورت گرفت که اولی روی محمدوند و دومی روی بهروز بود که خود داور تأئید کرد. او مدیریت کامل در کنترل بازی داشت . نکته قابل توجه داوران ایرانی این که او ( روزتی) اصل را فدای فرع نکرده بود و من را که مرتب به لب خط می رفتم و مثل همیشه نکات را به تیم می گفتم جریمه نکرد و حرکاتم را عادی و بی اشکال دید ولی در ایران بجای داوری در داخل زمین به من زوم می کنند.

جا دارد در پایان از اهالی تبریز و مسئولان برگزار کننده نهایت قدردانی و تشکر را کنم که همه چیز عالی و مناسب بود.

وی در جواب به سوال اینکه چه کسی را بهترین دو تیم می داند و آیا باقری می توانست بازی کند یا خیر گفت: من عادت به نام بردن از بچه ها و نفرات ندارم ، اما از تک به تک بچه های پرسپولیس راضی هستیم. ولی بایستی سه امتیاز را می گرفتیم . در مورد باقری نیز باید بگویم او قادر به بازی نبود و از سوی پزشک ممنوع البازی بود.