تبیان، دستیار زندگی
این نمایشگاه با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، سپاه عمار یاسر، بسیج منطقه و شورایاری و شهروندان برگزار خواهد شد. و در آن حدود 100 غرفه متنوع قرآنی و فرهنگی شامل غرفه‌های انتشارات، نرم افزارهای رایانه ای و پژوهشی، کارآفرینی، بانوان، سلامت، کودک
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نخستین جشنواره قرآنی غرب تهران

قرآن

در بازدید دکتر محمد هادی ایازی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از منطقه 22 رئوس برنامه های ماه مبارک رمضان منطقه 22 اعلام شد.

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 22 دکتر ایازی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از پروژه‌های فرهنگی منطقه 22 بازدید کرد، در ابتدا جلسه‌ای با حضور مهندس کریمیان شهردار منطقه، زمانی معاون اجتماعی و فرهنگی و تعدادی از مدیران منطقه 22 برگزار شد و زمانی ضمن ارائه گزارشی از روند امور در حوزه اجتماعی، برنامه های ویژه ماه مبارک رمضان را اعلام کرد که شاخص‌ترین آن برپائی نخستین نمایشگاه و جشنواره قرآنی غرب تهران است. این نمایشگاه در فضایی بالغ بر 3هزار متر مربع در میدان المپیک برپا خواهد شد.

این نمایشگاه با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، سپاه عمار یاسر، بسیج منطقه و شورایاری و شهروندان برگزار خواهد شد. و در آن حدود 100 غرفه متنوع قرآنی و فرهنگی شامل غرفه‌های انتشارات، نرم افزارهای رایانه ای و پژوهشی، کارآفرینی، بانوان، سلامت، کودک و نوجوان، تریبون‌های آزاد و سالن‌های گفتگو، مسابقات کودکان، صنایع دستی و هنرهای قرآنی و ... خواهد بود. این نمایشگاه و جشنواره به مدت 30 شب با برنامه‌های متنوع از ساعت 17 تا 24 برپا خواهد بود و مراسم افطاری مختصری  نیز در برنامه‌ها گنجانده شده است.

زمانی معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 22 خاطرنشان کرد: «برای کودکان و نوجوانان برنامه های خاص تدارک دیده شده که از جمله آن غرفه‌های کودک و نوجوان، نقاشی و عکاسی است، در این نمایشگاه ورزشکاران، پیشکسوتان و چهره‌های نامدار نیز حضور خواهند داشت. سالن همایش جهت اکران عمومی سریال‌های ماه رمضان و اکران فیلمهای سینمایی، محافل قرآنی، تواشیح با حضور قاریان بین المللی در نظر گرفته شده و سعی می‌شود که از مجریان توانا نیز استفاده کنیم. وی در ادامه از مهیا کردن پارکینگ رایگان برای شهروندان خبر داد و افزود: «به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی(علیه‌السلام) برنامه‌های خاصی را همراه با آتش بازی، نور افشانی اجرا خواهیم کرد.»

در بخش دیگری از این دیدار دکتر ایازی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران فعالیت در امور قرآنی  منطقه 22 را از جمله کارهای ارزشمند دانست و اضافه کرد: «سعی شود برای نوجوانان و کودکان برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده شود و این برنامه‌ها در محیطی شاد و صمیمی اجرا شود. »


تنظیم: گروه دین و اندیشه تبیان