تبیان، دستیار زندگی
اجویی‌های كارخانه شكلات‌سازی تیم برتن هنوز هم تماشاگران بین‌المللی را جذب خود می‌كند. به نوشته نشریه ورایتی، در شرایطی كه هیچ فیلم تازه‌ای در سینماهای جهان به روی پرده سینماها نرفته است، شیرین‌كاری‌های جانی دپ در «چارلی و كار...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

"چارلی وكارخانه شكلات‌سازی" پولساز بین‌المللی


ماجراجویی‌های كارخانه شكلات‌سازی تیم برتن هنوز هم تماشاگران بین‌المللی را جذب خود می‌كند. به نوشته نشریه ورایتی، در شرایطی كه هیچ فیلم تازه‌ای در سینماهای جهان به روی پرده سینماها نرفته است، شیرین‌كاری‌های جانی دپ در «چارلی و كارخانه شكلات‌سازی» محبوبترین فیلم بین‌المللی است.

فیلم‌هایی مثل «عروس و تعصب»، «گل‌های شكسته»، «دای ویسه ماسال»، «چهار آدم فانتزی» و «مادرشوهر هیولا» در انگلستان، فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا صدرنشین جدول هفتگی نمایش هستند. اما این «چارلی و كارخانه شكلات‌سازی» است كه با فروش 13 میلیون دلاری خود در 53 كشور جهان صدرنشین جدول هفتگی فروش بین‌المللی سینماهاست.

فروش كلی فیلم تا به حال به 177 میلیون دلار رسیده است.

فروش كلی بین‌المللی فیلم‌های «چهار آدم فانتزی» و «ماداگاسكار» به 156 و 281 میلیون دلار رسید و نمایش موفقیت‌آمیز آنها همچنان ادامه دارد. استقبال بین‌المللی از كار جدید نیكول كیدمن «جادوگر» هم مثل داخل امریكا خوب و بالا نبوده است. این درام خانوادگی جادوگرانه تا به حال 46 میلیون دلار فروخته است. تحلیل‌گران برای این فیلم – كه براساس یك مجموعه موفق تلویزیونی ساخته شده است – پیش‌بینی فروش و موفقیت بیشتری می‌كردند.

فیلمهای «جنگ‌های ستاره‌ای 6»، «جنگ دنیاها» و «جزیره» فروش‌های كلی خوب 467، 356 و 121میلیون دلاری را كسب كرده‌اند.

جام‌جم آنلاین