تبیان، دستیار زندگی
بالاخره پس از مدتی،برنامه ای حقیقی را در کنار بچه های انجمن نصف جهان برگزار شد. این برنامه بازدید از باغ گلهای اصفهان بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نصف جهان زیباست

باغ گلها

گزارش بازدید از باغ گلهای اصفهان توسط اعضای انجمن نصف جهان

بالاخره پس از مدتها ، برنامه ای جذاب با حضور بچه های انجمن نصف جهان برگزار شد. این برنامه بازدید از باغ گلهای اصفهان بود. در این بازدید اعضا انجمن نصف جهان و کاربران فعال اصفهانی سایت و نیز تعدادی از اعضا گروه اصفهان شناسی زنده رود شرکت داشتند. ساعت 00/18  برنامه آغاز شد که در ابتدا مدیر انجمن نصف جهان (7asemoon) ضمن خوش آمدگویی و پس از پذیرایی، به تاریخچه، چگونگی تشکیل موسسه تبیان و دفتر اصفهان و همچنین انجمن مجازی نصف جهان و اهداف آن اشاره نمود.

پس از ورود به باغ گلها و با هماهنگیهای قبلی با مسئولین مجموعه، آقای مهندس رضایی از کارشناسان مجموعه ضمن خوش آمدگویی به دوستان، هدف از شکل گیری این مجموعه و امکانات آموزشی درون آن را بیان کرد.

از نکات قابل ذکر در مورد این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

این مجموعه جهت ارائه خدمات تفریحی ، آموزشی ، تحقیقی و ایجاد فضای دلنشین و مصفای شهری احداث شده است که وسعت آن بالغ بر 20000 متر بوده که شامل باغ صخره ای، باغ ایرانی، باغ گیاهان دارویی، باغ گل رز، آب نماها، برکه، آبشار، آمفی تئاتر روباز، مجموعه پرچین، طرح گل فرش ایرانی و ... است که مجموعه این صحنه ها، دل انگیزترین و زیباترین نقش ها را در حاشیه زاینده رود به تصویر کشانده است. با عنایت به فلسفه وجودی باغ مبنی بر ارائه انواع گلها سازگار با شرایط آب و هوایی اصفهان مجموعاً درقسمتهای مختلف باغ تعداد 395 گونه گیاهی كاشته شده است. معماری باغ تلفیقی از فرهنگهای چینی - ژاپنی و ایرانی می باشد. باغ صخره ای الهام گرفته از معماری ژاپنی-چینی  است.

بعد از  آشنایی اجمالی با مجموعه باغ، گردش  را آغاز کردیم. در بین راه خانم یداللهی که از اعضا گروه اصفهان شناسی زنده رود بودند از خود و از خاطرات گذشته ی خود برای ما صحبت کردند. (بچه ها از اینهمه جنب و جوش و فعالیت در ایشان شگفت زده شده بودند زیرا ایشان بازنشسته بودند ولی سرشار از نیروی جوانی!!!)

پس از آن با توجه به همکاری خوب بعضی از اعضا انجمن نصف جهان با دفتر اصفهان در امور حقیقی از جمله نمایشگاه ها برنامه ای جهت تقدیر از آنها اجرا گردید و لوح سپاس به ایشان اهدا گردید. در ادامه به بخشی از مجموعه که در آن انواع کاکتوس وجود داشت سرزدیم.

در این بخش یکی از اعضا جوان (!!) گروه زنده رود که آفای محبوب فر نام داشتند،ما را با نمونه ای گل که به نام دوازده امام (گل ابریشم) معروف بوده آشنا کردند. این گل دارای 11 پرچم بوده و یکی از پرچمها سر ندارد. استنباط ایشان جهت نامیدن این گل به نام 12 امام این بود که، داشتن 11 پرچم نشانه این است، یکی بعنوان امام غایب و نیز عدم وجود سر در یکی از پرچمها تشابه به امام حسین (ع) را دارد.  ضمنا گل صندلی مادر زن، گل خواهر شوهر و گل زبان مادر شوهر (بقول اصفهانیها خارسو) هم دیدنی بود که موجب هیجان همگی شد.

در انتها مدیر انجمن به برنامه های آتی انجمن نصف جهان اشاره کردند و ضمن تشکر از همگی و با گرفتن عکسی یادگاری خاتمه ی برنامه را اعلام کردند.

عکسهایی از این مراسم را برای شما در ذیل به نمایش می گذاریم

باغ گلها
باغ گلها
باغ گلها
باغ گلها
باغ گلها
باغ گلها
باغ گلها
باغ گلها

در تاپیک باغ گلها در انجمن نصف جهان منتظر حضورتان هستیم


واحد امور کاربران سایت تبیان