تبیان، دستیار زندگی
جلال طالبى: مى خواستم در ایران مربیگرى كنم، اما نشد جلال طالبى امروز راهى سوریه مى شود. او با تیم طلیعه سوریه به توافق رسیده و امروز به آنجا مى رود تا تمرینات این تیم را زیر نظر بگیرد. «مى خواهم از نزدیك این تیم را ببینم تا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قرارداد2 ساله سرمربی سابق تیم ملى فوتبال ایران با طلیعه سوریه

جلال طالبى: مى خواستم در ایران مربیگرى كنم، اما نشد

جلال طالبى امروز راهى سوریه مى شود. او با تیم طلیعه سوریه به توافق رسیده و امروز به آنجا مى رود تا تمرینات این تیم را زیر نظر بگیرد. «مى خواهم از نزدیك این تیم را ببینم تا با مشكلاتش آشنا شوم. اگر احساس كنم تیم بدى است، شاید به ایران برگشتم.« البته احتمال اینكه طالبى قید طلیعه را بزند خیلى كم است. سرمربى سابق تیم ملى ایران مایل است در لیگ سوریه كار كند. «البته مربیگرى من در این تیم قطعى شده. فقط مى خواهم از نزدیك با بازیكنان و امكانات طلیعه آشنا شوم. خودم هم دوست دارم در آنجا مربیگرى كنم.«

بحث مربیگرى جلال طالبى در طلیعه از دو ماه پیش مطرح شده بود اما هر بار كه مسؤولان این تیم با این مربى تماس گرفتند به جوابى نرسیدند. طالبى در این باره مى گوید: «براى من كار در ایران در اولویت بود اما پیشنهادى نداشتم. براى همین وقتى این اواخر با من تماس گرفتند جواب مثبت دادم. اگر نه مى خواستم در ایران مربیگرى كنم.»

با این وجود، زمینه مربیگرى جلال طالبى در سوریه فراهم شده. او قرارداد دو ساله اى را بسته است. البته قرارداد طالبى به شكلى است كه او پس از پایان سال اول مى تواند از این تیم جدا شود. «این طورى بهتر است. یعنى یك سال كار مى كنم و بعد با خودم است كه یك سال دیگر هم با طلیعه كار كنم یا نه. خودم تصمیم مى گیرم.»

طلیعه تیم متوسطى در سوریه است. این تیم در لیگ فصل گذشته سوریه رتبه ششم را به دست آورد. طلیعه اكنون در تعطیلات پایان فصل بسر مى برد و سه هفته دیگر هم لیگ سوریه شروع مى شود. طالبى مى گوید: «سعى مى كنم تیم خوبى روانه لیگ كنم. البته حالا نمى توانم در این باره به طور جدى صحبت كنم چون اطلاعات زیادى از این تیم ندارم.»

این براى دومین بار است كه جلال طالبى براى مربیگرى به سوریه مى رود. او پیش از این، در 2001-2002 به مدت دو سال سرمربى تیم ملى سوریه بوده است. به همین دلیل طالبى در آنجا مربى شناخته شده اى است.