تبیان، دستیار زندگی
وزیر آموزش و پرورش گفت نظام آموزشی 3-3-6 یکی از مهمترین بخشهای تحول بنیادین نظام تعلیم و تربیت کشور است که از ابتدای مهر سال تحصیلی 90-91 اجرایی می‌شود...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نظام ‌ابتدایی 6 ‌ساله می‌شود

راهبرد های بهره وری در گروه های آموزشی

همشهری آنلاین:

وزیر آموزش و پرورش گفت نظام آموزشی 3-3-6 یکی از مهم ترین بخش های تحول بنیادین نظام تعلیم و تربیت کشور است که از ابتدای مهر سال تحصیلی 90-91 اجرایی می‌شود.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا حاج بابایی در مراسم ارتقای احکام متصدیان امور دفتری مدارس با تاکید بر این که یکی از بخش های تحول بنیادین تبدیل پست دفترداران و کتابداران به معاونت اجرایی است، گفت: و امروز برای 33 هزار دفتردار و کتابدار سراسر کشور حکم معاونت اجرایی صادر شده است در شهر تهران شش هزار مدرسه داریم که برای سه هزار و 200 دفتردار حکم معاونت اجرایی صادر شده است و دو هزار و 700 معاون اجرایی دیگر نیز برای شهر تهران نیاز داریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تغییر ساختار نظام آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: نظام آموزشی 3-3-6 یکی از مهم ترین بخش های تحول بنیادین نظام تعلیم و تربیت کشور است که از ابتدای مهر سال تحصیلی 90-91 اجرایی می‌شود و بر اساس آن تمام کتب اول ابتدایی تغییر می‌کند و همزمان دوره ششم ابتدایی به نظام آموزشی افزوده می‌شود.

راهبرد های بهره وری در گروه های آموزشی

وی ادامه داد: در ادامه این تحول به ترتیب کتب دوره‌های بعدی نیز تغییر می‌کند ضمن آن که با اجرای نظام آموزشی 3-3-6 پس از 5 سال پیش دانشگاهی برای همیشه از آموزش و پرورش حذف خواهد شد چرا که پیش دانشگاهی از روز اول نیز فرزند آموزش و پرورش نبود.

حاج بابایی افزود: با استقرار نظام آموزشی جدید دیپلم 12 ساله به دانش آموزان اعطا می‌شود که این دیپلم در همه جای دنیا پذیرفته شده است.

وزیر آموزش و پرورش همچنین با اشاره به سند درس ملی آموزش و پرورش نیز گفت: این سند نیز یکی از تحولات بنیادین و مهم نظام تعلیم و تربیت کشور است که مرحله تدوین را گذرانده است و پس از تصویب نهایی تمامی کتب‌ مدارس بر اساس آن تالیف، چاپ و توزیع می‌شود.

دوره‌ی آموزش ویراستاری

وی ادامه داد: زمانی گفته شد که آموزش و پرورش دارای نیروی مازاد است و چوب حراج به سینه آموزش و پرورش زدند، در حالی که معلم تا زمانی که زنده است معلم است و زمانی که بازنشسته شد باید بیشتر اکرام شود.

حاج بابایی تصریح کرد: اگر معلمی و یا کارمندی در آموزش و پرورش مشکلی پیدا کرد که شان کار معلمی را نداشت به جای اخراج باید کمک کنیم که بازنشسته شود.

حاج بابایی در پایان خاطر نشان کرد: برای این که آموزش و پرورش به جایگاه و شان واقعی خود برسد از تمام ظرفیت‌های قانونی آموزش و پرورش استفاده می کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

گروه مدرسه اینترنتی سایت تبیان - تنظیم: نسرین صادقی