تبیان، دستیار زندگی
تیم راگبی دختران كرمانشاه كه به نمایندگی از كشورمان راهی تورنمت بین‌المللی ایتالیا شدند در فرودگاه رم مورد استقبال رسانه‌های خارجی قرار گرفتند ......
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بانوان ایرانی در رسانه های ایتالیا

بانوان ایرانی در رسانه های ایتالیا

تیم راگبی دختران كرمانشاه كه به نمایندگی از كشورمان راهی تورنمت بین‌المللی ایتالیا شدند در فرودگاه رم مورد استقبال رسانه‌های خارجی قرار گرفتند.

این تیم كه با پوشش كامل اسلامی‌اش قرار است به طور رسمی مسابقات خود را  در شهر كورتینا را آغاز كند در حالی وارد كشور میزبان شد كه در میان جمع زیادی از خبرنگاران شبكه‌های مختلف تلویزیونی و عكاسان ورزشی قرار گرفت و به نوعی غافلگیر شد. این استقبال كم نظیر كه شاید برای اولین بار از تیم بانوان ایرانی انجام گرفت باعث شد تا در روز گذشته اكثر شبكه‌های تلویزیونی ایتالیا، گزارشی از حضور تیم راگبی بانوان كرمانشاه در این تورنمنت را به صورت مفصل پخش كنند.

در این میان اكثر خبرنگاران از داشتن پوشش اسلامی نمایندگان ایران متعجب شده و این سوال برای آن مطرح شد كه آیا با این پوشش می‌توانند در مسابقه راگبی شركت كند یا نه؟ كه با جواب قاطع دختران ایرانی مواجه شدند: "ما به راحتی با حجاب اسلامی ورزش كرده و حتی به موفقیت هم می‌رسیم. "

بانوان ایرانی در رسانه های ایتالیا

همین امر كنجكاوی خبرنگاران را نسبت به نمایندگان ایران بیشتر كرد تا آنها با مسوولان تیم اعم از سرپرست، سرمربی و كاپیتان جوان تیم مصاحبه اختصاصی هم انجام دهند. بدین ترتیب این تیم كه با هداف حضور در یك تورنمنت اروپایی و به منظور نشان دادن فرهنگ ایرانی و پوشش اسلامی بانوان به ایتالیا سفر كرده است به خوبی توانسته نگاه همه را به خود جلب كرده و آنها برای اثبات حرف ورزشكاران ایران منتظرند تا ببینند آنها چطور در میدان مسابقه پوشش اسلامی‌شان موفق می‌شوند.

پیش از این هم تیم ملی راگبی بانوان ایران كه سال قبل در رقابت‌های قهرمانی آسیا شركت كرده بود مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گرفت، تا جایی كه خبرنگاران خارجی مستند حضور ورزشكاران دختر ایرانی در مسابقات به همراه حجاب اسلامی‌شان را تهیه كردند و به نمایش گذاشتند.

جالب است كه رشته ورزشی راگبی كه در طول چند سال گذشته به رشد خوبی در كشور دست یافته همچنان مورد بی‌مهری قرار می‌گیرد.

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری