تبیان، دستیار زندگی
روزی از یک استاد مدیتیشن پرسیدند، چطور می توانید به انجام این همه کار برسید؟ او با وجود مشغله ای که داشت پاسخ داد: وقتی از جایم بلند می شوم، از جایم بلند می شوم! وقتی که راه می روم، راه می روم، وقتی که می نشینم، ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ذهن شما چگونه حرکت می کند؟

ذهن، تفکر، فکر

روزی از یک استاد مدیتیشن پرسیدند، چطور می توانید به انجام این همه کار برسید؟

او با وجود مشغله ای که داشت پاسخ داد: وقتی از جایم بلند می شوم، از جایم بلند می شوم! وقتی که راه می روم، راه می روم، وقتی که می نشینم، نشسته ام، وقتی که غذا می خورم، غذا می خورم، وقتی که صحبت می کنم، صحبت می کنم. مردم کلام او را قطع کردند و گفتند: خوب ما هم همین کارها را انجام می دهیم، شما چه کار اضافه ای انجام می دهید که موفق می شوید.

ذهن، تفکر، فکر

استاد دوباره جواب داد: وقتی از جایم بلند می شوم، از جایم بلند می شوم! وقتی که راه می روم، راه می روم، وقتی که می نشینم، نشسته ام، وقتی که غذا می خورم، غذا می خورم، وقتی که صحبت می کنم، صحبت می کنم.

مردم مجدداً به او گفتند: این کارها را ما هم انجام می دهیم. استاد ادامه داد: نه این طور نیست! شما وقتی که نشسته اید، ذهن تان از قبل ایستاده است، وقتی که بلند می شوید، ذهن تان از قبل دویده است، وقتی که می دوید از قبل به مقصد رسیده اید.... ذهن شما چطور؟ آیا ذهن شما هم پیشاپیش شما حرکت می کند؟

ذهن، تفکر، فکر

اگر در هر لحظه روی کار خود تمرکز کنید ضمن داشتن آرامش در حین انجام کار، آن را به نحو احسن و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهید و به این ترتیب به همه کارهای دیگر نیز می رسید! امتحان کنید... افسار ذهن تان را به دست بگیرید، آن را با خود همگام نمایید و اجازه فرار به آن ندهید ... زمان کنترل ذهن و پیشرفت ذهن با جسم با هم است. پس با زمان هم فاز باشید تا بتوانید به کلیه کارهایی که مد نظرتان دارید برسید.


دوست عزیز شما می توانید لینك ها و مطالب طنز و سرگرم كننده جالب خود را به ای میل زیر ارسال نمایید : ایمیل فستیوال

بخش امور کاربران سایت تبیان – ارسالی کاربر محمد زمانی

چرا داد می زنیم؟

خدا را دوست دارم به خاطر اینکه...

برای رسیدن به آرزوهایمان تلاش کنیم

باید خطر کنیم!!!

مناظره دل و عقل