تبیان، دستیار زندگی
سامی یوسف و بازگشت دوباره او به موسیقی جهان اسلام
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بازگشت دوباره سامی یوسف

سامی یوسف

سامی یوسف خواننده مشهور جهان اسلام با عقد قراردادی با شركت «ای تی ام اینترناسیونال» پس از مدتی به عرصه موسیقی برمی‌ گردد.  بنابراین گزارش، این خواننده جهان اسلام با این قرار داد تمام حقوق آلبوم ‌های خود را به این شركت داده و عملا راه برای انتشار آلبوم‌ های جدید وی باز شده است.

سامی یوسف در این باره با اشاره به بازگشت به دنیای موسیقی پس از 5 سال، گفت: حمایت‌ های مردم محرك اصلی برای این كار است.

وی افزود: امیدوارم بعد از عقد این قرارداد، بتوانم كارهای بهتری برای رسیدن به آرزوهایم ارائه دهم و به ‌زودی كارهای زیبایی را ارائه خواهم داد.

سامی یوسف تأكید كرد: با امضای این قرارداد، شركت «ای تی ام اینترناسیونال» تنها شركتی است كه می‌ تواند كارهای مرا منتشر كند.

سامی یوسف دومین آلبوم خود را در سال ۲۰۰۵ با نام «امت من» منتشر کرد. ترانه «صلوات» از همین آلبوم برای فیلم «بادبادک باز» به کارگردانی مارک فورستر انتخاب و قرار بر این شد که سامی یوسف ترانه جدیدی را هم

برای تیتراژ پایانی این فیلم آماده کند

فارس در همین رابطه به نقل از نورت مصر نوشت، به ‌زودی و پس از دو سال از تجمیع موسیقی‌ های اجرا شده در كنسرت‌ های مختلف این خواننده، خبرهای تفصیلی از آلبوم جدید این خواننده جهان اسلام با نام «هر كجا تو باشی» منتشر خواهد شد.

سامی یوسف خواننده مشهور آذری‌الاصل متولد 1358 تهران است كه هم‌اكنون در لندن زندگی می‌كند. او از سوی مجله تایم، به عنوان بزرگترین ستاره راک اسلام و همچنین از طرف مجله گاردین، به عنوان ستاره راک مقدس معرفی شده بود.

سامی یوسف در تیرماه سال ۱۹۸۰ در یک خانوادهٔ آذری در شهر تهران متولد شد.در ۳ سالگی به همراه خانواده‌ اش به بریتانیا رفت و در ۱۸ سالگی برای تحصیل وارد فرهنگستان سلطنتی موسیقی در لندن شد.

سامی یوسف مسلمانی است که معتقد است موسیقی راهی برای رساندن پیام اسلام و تشویق جوانان به اینکه به هویت و دین خود افتخار کنند، است. موسیقی او غالبا در برگیرنده ترانه‌ هایی است با مضمون اسلام و مسلمان بودن در جهان امروز. وی همچنین از موضوعات اجتماعی و بشر دوستانه در موسیقی خود استفاده می ‌کند.

او در سال ۲۰۰۳ اولین آلبومش را با عنوان «المعلم»عرضه کرد. این آلبوم راک در همان سال به صدر جدول فروش آلبوم‌ ها در اروپا و آمریکا رسید و پس از آن در کشورهای عربی هم استقبال فراوانی از آن شد.

سامی یوسف دومین آلبوم خود را در سال ۲۰۰۵ با نام «امت من» منتشر کرد. ترانه «صلوات» از همین آلبوم برای فیلم «بادبادک باز» به کارگردانی مارک فورستر انتخاب و قرار بر این شد که سامی یوسف ترانه جدیدی را هم برای تیتراژ پایانی این فیلم آماده کند. آلبوم سوم سامی یوسف که «بدون تو» نام دارد ، جعلی است و سامی یوسف اعلام کرد که این آلبوم سومش نیست و در واقع نمونه کامل نشده آلبوم جدیدش است که بدون اجازه و خواست او وارد بازار شده.

عده‌ای موفقیت سامی یوسف را در قبال چهره او یا کلیپ‌هایی که از آهنگ هایش ساخته می شود، می‌ دانند اما بی شک مضامین اجتماعی، آرمان گرایانه و اعتراضی ترانه ها و آهنگ هایش هم در این موفقیت، به خصوص در موسیقی جهان اسلامی، بی تأثیر نیست.

سامی یوسف به زبان‌های انگلیسی، ترکی استانبولی، ترکی آذربایجانی، فارسی ، هندی و عربی تصنیف‌های مذهبی خوانده‌ است. او در آمریکا، مصر، کویت، سودان ، عربستان و الجزیره کنسرت‌هایی برگزار کرده‌است.


منبع: خبرگزاری فارس

گروه هنر تبیان