تبیان، دستیار زندگی
معاون بخش حوزوی هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن كریم گفت: 45 مركز حوزوی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن كریم شركت كرده و به ارائه فعالیت‌های قرآنی می‌پردازند....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معاون بخش حوزوی هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن كریم خبر داد:

شركت 45 مركز حوزوی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن كریم

معاون بخش حوزوی هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن كریم گفت: 45 مركز حوزوی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن كریم شركت كرده و به ارائه فعالیت‌های قرآنی می‌پردازند.

نمایشگاه قرآن

حجت‌الاسلام محمدحسین صادقی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان اینكه 45 مركز حوزوی از استان قم در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن كریم شركت می‌كنند، اظهار داشت: این مراكز در مسائل قرآنی و تفسیر فعالیت می‌كنند كه در نمایشگاه به ارائه خدمات مرتبط می‌پردازند.

وی با اشاره به حضور مراكز حوزوی هشت استان در نمایشگاه سال جاری گفت: تهران، فارس، اصفهان، گلستان، همدان، قزوین، زنجان و چهارمحال و بختیاری از جمله استان‌های شركت‌كننده در این نمایشگاه هستند.

معاون بخش حوزوی هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن كریم خاطرنشان كرد: بخش حوزه در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن كریم حضوری پررنگ‌تر از سال‌های گذشته دارد و میزان شركت مراكز حوزوی استان‌های دیگر نمایانگر این حضور پررنگ است.

صادقی تصریح كرد: در این نمایشگاه بالغ بر 500 پایگاه اطلاع‌رسانی با موضوعات دینی اعم از حوزوی و غیرحوزوی را معرفی می‌كنیم و اطلاعات و امكانات آنها در اختیار بازدیدكنندگان قرار می‌گیرد.

نمایشگاه قرآن

وی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، مجمع جهانی تقریب مذاهب، مركز تخصصی مهدویت، جامعةالزهرا، جامعة‌‌المصطفی العالمیه، مركز تربیت مربی كودكان و نوجوانان و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه را از نهادهای شركت‌كننده در این نمایشگاه ذكر كرد.

معاون بخش حوزوی هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن كریم از انتخاب و معرفی پایان‌نامه‌های برتر حوزوی در مقطع كارشناسی ارشد و دكترا در نمایشگاه قرآن خبر داد و افزود: 12 پایان نامه برتر كه در سال تحصیلی 88 دفاع شده‌اند، انتخاب و به آنها جوایز نفیسی تعلق می‌گیرد.

صادقی با اشاره به برگزاری نشست‌هایی در حاشیه نمایشگاه اذعان داشت: خانواده از منظر قرآن، عشق حقیقی و مجازی از دیدگاه قرآن، روابط دختر و پسر در قرآن، مهدویت در قرآن و تربیت اخلاقی در قرآن از جمله موضوعات نشست‌ها هستند كه با حضور استادان فرهیخته حوزه و دانشگاه برگزار می‌شوند.

وی خاطرنشان كرد: 15 كارشناس از نهادهای حوزوی خواهران و 10 كارشناس در قسمت برادران در نمایشگاه حضور دارند كه به سؤالات و پرسش‌های دینی و مشاوره در ارتباط با خانواده، كودكان، نوجوانان و همسر پاسخ می‌دهند.

معاون بخش حوزوی هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن كریم در پایان یادآور شد: افتتاحیه بخش حوزوی نمایشگاه 18 مرداد ماه جاری با سخنرانی آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران برگزار می‌شود.

تنظیم: هومن بهلولی