سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
کتاب «همچون یک داستان» چون دیگر آثار پناک، از خلاقیت‌، شوخ‌طبعی‌، طنز و شیطنت نویسنده بهره‌ فراوان می‌برد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

همچون یک داستان ار پناک

همچون یک داستان

کتاب «همچون یک داستان» چون دیگر آثار پناک، از خلاقیت‌، شوخ‌طبعی‌، طنز و شیطنت نویسنده بهره‌ فراوان می‌برد.

به گزارش خبرآنلاین، کتاب «همچون یک داستان» دانیل پناک با ترجمه بیتا خلیلی و منصوره شجاعی از سوی نشر ثالث روانه بازار نشر شده است. دانیل پناک جزو آن‌ دسته از نویسندگانی‌ است که امروزه آثارشان خوانندگان بی‌شماری دارد و به زبان‌های مختلفی ترجمه می‌شود.

این نویسنده مراکشی‌الاصل مقیم فرانسه اکنون به‌عنوان یکی از 10 نویسنده محبوب و مشهور فرانسه محسوب می‌شود و آثارش با فروش قابل توجهی مواجه می‌شوند.

پناک در سال 1944 در مراکش به‌دنیا آمد و بعد از اتمام تحصیلات شغل معلمی را برگزید و سپس به نوشتن داستان برای کودکان و نوجوان پرداخت. آثار ساختارشکنانه او در میان بچه‌تنبل‌های کوچک و بزرگ جهان بسیار محبوب است.

دانیل پناک، نویسنده مراکشی‌الاصل مقیم فرانسه اکنون به‌عنوان یکی از 10 نویسنده محبوب و مشهور فرانسه محسوب می‌شود و آثارش با فروش قابل توجهی مواجه می‌شوند

دانیل پناک با نام واقعی دانیل پناکشیونی در سال ۱۹۴۴ در کازابلانکا در مراکش به دنیا آمد پدرش پلی‌تکنسین بود که بعدها به خاطر عشق به سفر به ارتش استعماری فرانسه می‌پیوندد. پناک تمام دوران کودکی‌اش را در کشورهای مختلف آفریقایی و آسیای جنوب شرقی (اتیوپی، هند و چین) می گذراند.

وی موفق به اخذ درجه کارشناسی ارشد در رشته ادبیات می‌شود سرانجام در یک محله پرجمعیت پاریس به نام بلوی مستقر می‌شود که تعدادی از رمان‌های ماجراجویانه‌اش پیرامون شخصیت بنجامن ملوسن در همان جا رخ می‌دهد.

اولین رمان‌هایش مضامینی هزل‌آمیز داشت و برای بچه‌ها نوشته بود و در سال ۱۹۸۲ رمانی تحت عنوان «سگ کله شق» را می‌نویسد که داستان سگی را روایت می‌کند که باید برای بقا و زیستن مبارزه کند و سرانجام فقط به دنبال کسی می‌گردد تا او را علی‌رغم زشتی‌اش دوست داشته باشد. این اثر اولین موفقیت وی بود. به این ترتیب در سال ۱۹۸۵ اولین رمانش تحت عنوان «به شادی آدم‌های بد عنق» منتشر شد که جزو سری رمان‌های ماجراجویانه ملوسن بود و شهرت زیادی برایش آورد.

وی به طور مکرر خاطرات آثار نویسندگانی نظیر تولستوی، سلما لاگرلاف، داستایوفسکی، لرمونتوف، توماس هاردی و شکسپیر را در آثارش منعکس می‌کند در سال ۱۹۸۹ اثری با نام «فروشنده کوچک نثر» را به رشته تحریر درمی‌آورد که بسیار پرسر و صدا بود و جایزه کتاب اینتر را نصیبش کرد.

بعد از نگارش مجموعه‌ای برای بچه‌ها پیرامون شخصیت کمو، مجموعه رمان جدیدی تحت عنوان «آقای ملوسن» را در سال ۱۹۹۵ به رشته تحریر درآورد که سال بعدش بر صحنه تئاتر اجرا شد. «ثمره‌های شیفتگی» را در سال ۱۹۹۹ نوشت اما شاهکار وی که موجب شد جایزه رانودو ۲۰۰۷ به وی اعطا شود. داستان «غم مدرسه» است.


تهیه و تنظیم: گروه کتاب تبیان - محمد بیگدلی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین