سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
میکرو درایوهای کوچک در انواع 8 گیگابایتی ارائه می شوند. شرکت هیتاچی می گوید که ارائه انواع جدیدی از میکرودرایوهای خود را با ظرفیت بالاتر به بازار شروع کرده است. این درایوها در اندازه 1 اینچی هستند و در مدلهای 1.8 اینچی با نا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هیتاچی و هارد دیسکهای کوچک تر با ظرفیتی بالاتر


میکرو درایوهای کوچک در انواع 8 گیگابایتی ارائه می شوند.

شرکت هیتاچی می گوید که ارائه انواع جدیدی از میکرودرایوهای خود را با ظرفیت بالاتر به بازار شروع کرده است. این درایوها در اندازه 1 اینچی هستند و در مدلهای 1.8 اینچی با نام Travelstar نیز بهبود قابل ملاحظه ای ایجاد کرده است.

این درایوها به طور معمول در وسایل الکترونیکی قابل حمل مانند پخش کننده های دیجیتالی موسیقی استفاده می شوند. انواع ظرفیت بالاتر این درایوها انتهای سال جاری در دسترس قرار می گیرند.

بالاترین ظرفیتی که درایوهای این شرکت در حال حاضر دارند 6 گیگا بایت می باشد و درایوهای جدید در اندازه های 6 و 8 گیگابایتی ارائه می شوند. در مدلهای 8 گیگابایتی فضای موجود برای نگهداری 500 آهنگ با مدت زمانی بیش از مدت زمان متوسط یک صدای MP3 کافیست. علاوه بر اینکه ظرفیت این درایوها افزایش یافته است ویژگیهای دیگری نیز به آنها اضافه شده است که عبارتند از : حجم این مدل 20 درصد نسبت به مدل قبل کاهش یافته و همچنین از نظر مصرف انرژی 40 درصد صرفه جویی شده است.

با توجه به طرح شرکت هیتاچی این درایوها ابتدا در تعداد کم عرضه می شوند و تولید انبوه آنها از ماه اکتبر آغاز می شود. در ماه دسامبر انواع جدیدی از این مدلها که دارای سیستم ضد ضربه و همچنین رابط کاربری متفاوت برای محصولات الکترونیکی مصرفی می باشند نیز در دسترس خواهند بود.

حفاظت اضافی

سیستم ضد شوک که ESP یا extra sensory protection نامیده شده است توانایی شناسایی حالت سقوط آزاد را دارد و در این هنگام هد درایو را از دیسک دور می کند. هر اثری بر روی درایو مانند به زمین افتادن می تواند سبب خرد شدن هد در داخل دیسک شود. و این اتفاق سبب خراب شدن درایو شده و اغلب مواقع از دست رفتن داده های بر روی آن را در پی دارد. هارد درایوهای قبلی هم دارای سیستم ضد ضربه بودند اما این قابلیت در مدلهای جدید بهبود پیدا کرده و می تواند درایو را در هنگام افتادن تا ارتفاع 4 اینچی محافظت کند.

درایوهای جدید Travelstar که 1.8 اینچی هستند هم دارای تکنولوژی بهبود یافته ضد ضربه می باشند. همچنین این درایوها بدلیل به کار بردن هدهای کوچکتر خواندن/ نوشتن و موتور مجزا، باریک تر می باشند. درایوهای جدید 30 گیگابایتی 2 اینچ ضخامت دارند که در مدل قبلی 3 اینچی بودند. در حالیکه درایوهای 60 گیگا بایتی از 4 اینچ به 3 اینچ کوچکتر شده اند. هیتاچی ارائه مدلهای اول را همین ماه و مدلهای بعدی را حدود سه ماهه اول سال 2006 آغاز خواهد کرد.

هیتاچی در نمایشگاه بین المللی لاس وگاس در ژانویه امسال وعده این مدلها را داده بود و همچنین گفت که این میکرو درایوها اندازه ای بین 8 تا 10 گیگابایت خواهند داشت و درایوهای جدید 1.8 اینچی در اندازه های بین 60 تا 80 گیگابایتی به بازار خواهند آمد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین