سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مهدى تاج، نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال و رئیس هیأت رسیدگى به تخلفات اخلاق حرفه اى، روز گذشته صحبت هاى جالبى درخصوص مربیان متخلف فوتبال ایران و بحث منشور اخلاقى انجام داد .........
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

امسال ساک فوتبالیست ها را می گردیم

مهدی تاج

مهدى تاج، نایب رئیس اول  فدراسیون فوتبال و رئیس هیأت رسیدگى به تخلفات اخلاق حرفه اى، روز گذشته صحبت هاى جالبى درخصوص مربیان متخلف فوتبال ایران و بحث منشور اخلاقى انجام داد.

قسمت هایى از گفت و گو با تاج را مى خوانید.

* موضوع پیگیرى تخلفات احتمالى مربیان، بازیكنان و دست اندركاران فوتبال در هیأت رسیدگى به تخلفات بررسى مى شود. شریفى رئیس كمیته انضباطى عضوى از این هیأت است و اگر مستنداتى در مورد فردى وجود داشته باشد، پرونده اش را به كمیته انضباطى  مى فرستیم، در غیر این صورت وضعیتش در هیأت بررسى مى شود.

* اقدامات ما در این خصوص كاملاً قانونى است. ما به عیوب علنى افراد مى پردازیم و كارى به اشكالات پنهانى آنها نداریم. ضمن اینكه یك سرى پرونده دست ما وجود دارد كه مجاز نیستیم ماهیت آنها را اعلام كنیم. ما نامه هایى از دادگسترى و مسئولان قضایى كشور دریافت كرده ایم كه صراحتاً مشخص مى كند برخى افراد استعلام شده، مرتكب جرم شده اند. این هیأت در راستاى پاسخ به استعلامات انجام شده حركت مى كند و تصمیمات لازم را مى گیرد. ما اعلام

مى كنیم اگر پاسخ یك استعلام منفى باشد، آن فرد مى تواند بدون مشكل به كارش در فوتبال ادامه دهد. ما در مورد همه مربیان سالم و حتى كارمندان فدراسیون فوتبال هم این استعلام را گرفته ایم.

* انتظار ما از تیم ملى بزرگسالان این است كه قهرمان آسیا شود زیرا مربیان قبلى و ایرانى با امكانات كمتر هم قهرمانى آسیا را به ارمغان آورده اند.

* امكانات تیم ملى در اتریش كافى است. امكاناتى كه فدراسیون در اختیار تیم ملى قرار داده، در حد توان و بضاعتش است و فكر مى كنم ملى پوشان شرایط مطلوبى دارند. كمپى كه هم اكنون در اختیار فدراسیون است، به گفته بن همام در آسیا كم نظیر است. بنابراین اگر قطبى صحبت از امكانات در تیم ملى مى كند، باید بداند این امكانات مطلوب است و مربیانى كه در جلسه فدراسیون شركت كردند، تیم  ایران را با همین وضعیت قهرمان آسیا كردند.

قطبی و تاج

* جلسه خوبى با مربیان داشتیم زیرا پیش بینى ضرورى آن را قبل از شروع لیگ كرده بودیم. كارشناسان فدراسیون شرایط جدید را به باشگاهها گوشزد كردند و هاشمیان هم قوانین جدید دوپینگ را براى مربیان تشریح كرد.

* فدراسیون فوتبال سال گذشته 243 نمونه دوپینگ گرفت كه نتیجه 5 آزمایش مثبت بود. امسال تعداد نمونه گیرى ها افزایش مى یابد كه فدراسیون هزینه اش را مى دهد. یكى از بخش هایى كه در فدراسیون مظلوم واقع شده، بخش كنترل

دوپینگ است كه اخیراً بیشترین كارها را برایش انجام داده ایم.

* نمى خواهم اشتباهات برخى داوران را توجیه كنم اما با دیدن وضعیت قضاوتها در جام جهانى، دیدیم شرایط داورى فوتبال ایران بد نیست.

* با مسعود عنایت صحبت كردم و تأكید داشتم باید مراقب داورى باشیم زیرا اگر احساس كنیم مسئله دارد ، باید حواس مان باشد تا آسیب نبیند. جامعه داورى ما قالب پاكى دارد اما باید انتظارات اهالى فوتبال و مربیان را برآورده كند تا احساس آرامش ایجاد شود. فدراسیون فوتبال هم در مورد دسته هاى اول و دوم مراقبت هاى بیشترى خواهد داشت تا مشكلات به حداقل برسد.

* در لیگ امسال، حمل مواد نیروزا هم جرم است و در جریان برگزارى مسابقات، كیف بازیكنان بررسى مى شود و وجود داشتن مواد نیروزا هم به منزله دوپینگ خواهد بود.

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری  

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین