تبیان، دستیار زندگی
محمدعلی اردهالی هستم، لیسانس صنایع غذایی از دانشگاه شهید بهشتی، فوق لیسانس مدیریت تجاری از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد نفت خام از وزارت نفت...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مصاحبه بخش امور کاربران سایت تبیان با آقای محمد علی اردهالی

محمد علی اردهالی

• لطفا خودتان را معرفی کنید و برای ما از مدارک تحصیلی و تجربه‏های کاری‏تان بفرمایید.

محمدعلی اردهالی هستم، لیسانس صنایع غذایی از دانشگاه شهید بهشتی، فوق لیسانس مدیریت تجاری از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد نفت خام از وزارت نفت.

تجربه‏های مختلفی در زمینه‏های گوناگون صنعتی داشته‏ام. در واقع در حدود ده سال مدیر بهره برداری در کارخانه پارس قو و حدود دو سال در آمریکای جنوبی نماینده ایران در زمینه خرید روغن نباتی خام بودم. بعد از آن وارد زمینه های تجاری شدم. البته این موضوع بیشتر جنبه علمی داشته که به ایجاد راه حل برای مشکلات تجارت ایران می‏پرداختم. یعنی کسب اطلاعات در مورد فروش بین الملل، حل مشکلات صادرات و ... . هدف من از این کار بیشتر جمع آوری اطلاعات بوده تا فعالیت به عنوان یک تاجر.

ولی در کل علایق اصلی من غیر از این‏هاست و بیشتر به سمت امور فرهنگی گرایش داشته‏ام و سعی کردم از آنها غافل نباشم. در زمینه های مختلف هنری منجمله عکاسی، و یا نوشتاری  بیشتر در زمینه غذا و فروش بین الملل  و ... مطالبی را به روی کاغذ کشانده‏ام. سعی کردم با بعضی اساتید بزرگ تبادل افکار کنم و در آخر گاهی اوقات هم به تدریس پرداخته‏ام که  البته در زمینه عکاسی در سایت‏های خارجی بیشتر فعالیت داشته‏ام و شرکت در جشنواره فجر دو سال پیش و برگزاری نمایشگاه های انفرادی در سال های قبل تر هم از تجربه ‏های من در زمینه عکاسی است.

در زندگی‏ام زمینه های مختلف هنری را تجربه کرده ام  اما در نهایت به این نتیجه رسیدم که بهترین هنر ، شاید هنر زندگی کردن است.

• از فعالیت‏هایی که در زمینه وبلاگ نویسی انجام داده‏اید برای ما صحبت کنید.

فعالیت من در زمینه وبلاگ نویسی بیشتر در سایت‏های عکاسی خارجی و درج مقاله به زبان انگلیسی در زمینه غذا و فروش بین المللی بوده است. اما در کل احساس خوبی نسبت به وبلاگ نویسی ندارم که به عنوان مثال در کشور انگلیس مشاغل تحت تاثیر وبلاگ نویسی قرار گرفته و مردم در ساعت کاری مشغول به وبلاگ نویسی هستند، به شکلی این موضوع تاثیر منفی بر اقتصاد این کشور داشته است. مگر اینکه جایی مثل تبیان که فعالیت در چهارچوب خاص و تعریف شده ای باشد  و برای کلیه آحاد جامعه فارغ از هرگونه نگرانی مفید باشد.

• دیدگاه تان نسبت به تبیان چیست و از کدام یک از بخش های سایت بیشتر استفاده می‏کنید.

از نظر من سایت تبیان سایت به روزی هست، حتی از نظر اخبار اقتصادی. برای ارزیابی یک سایت باید دوره‏های بلند، کوتاه و میان مدت آن‏را در کنار هم گذاشت تا به توان آینده آن را بررسی کرد. با توجه به این موضوع تبیان جهش خوبی کرده است. البته با توجه به بافت فرهنگی ایران و توجه به ساختار ایرانی- اسلامی جامعه، سایت تبیان با در نظر گرفتن این موارد، موفق تر از بقیه سایت‏ها در ایران عمل کرده است زیرا با اکثریت مردم کشور ایران و با پوشش فراگیرتری در ارتباط است.

در مورد بخش های سایت، گاهی اوقات از اخبار و در بعضی موارد از از مطالب بخش تغذیه و سلامت، آشنایی با نظرات هموطنانم، و بعضی از مطالب فرهنگی که صرفاً در این سایت منحصر به فرد است استفاده می‏کنم. اما در کل چون از اخبار سایت‏های تخصصی مثلاً Press TV,Yahoo، دنیای اقتصاد به صورت انتخابی بهره می‏برم برای بعضی اخبار هم به تبیان سر می‏زنم. در کل تبیان مطالب خوبی در زمینه فرهنگی دارد، مخصوصا مطالبی که در بخش مطالب روزانه است.

• اگر امکان داشته باشه کمی هم به بحث صنایع غذایی بپردازیم، در پایان سوال اول فرمودید عضو انجمن صنایع غذایی آمریکا هستید، لطفا راجع به این موضوع توضیح فرمایید که چگونه عضو این انجمن شدید و در چه زمینه‏هایی با آنها همکاری می‏کنید.

این انجمن بزرگترین و بهترین انجمن علمی تخصصی صنایع غذایی در دنیاست. زیرا معتقدم صنایع غذایی متعلق به آمریکاست و این انجمن دارای دسته‏بندی‏های مختلف و انجمن‏های تخصصی است حتی در زمینه روغن نباتی و سایر صنایع وابسته غذایی.

عضویت در این انجمن برای افراد مختلف در رده های تحصیلی و تجربی متفاوت است. اما برای من این موضوع از کارخانه پارس قو شروع شد که نهایتاً به صورت کسب گواهینامه و عنوان عضو حرفه ای یا علمی منجر شد.

• آیا برای ثبت مطالب‏تان از اطلاعات این سایت استفاده می‏کنید، چه به صورت تالیفی چه به شکل ترجمه:

ترجمه و تالیف توامان است. زیرا برخی مطالب را بر اساس تجربه خودم می‏نویسم به دلیل تجربه‏های زیادی که در زمینه‏های مختلف مثل روغن داشتم و یا سایر زمینه ها داشتم از طرفی باور ندارم همه مطالب ترجمه ای عینا بتواند راهکار مسائل جامعه ما با مشخصات خودش باشد. لذا خودم هم مطلب تهیه می‏کنم.

• با توجه به بحران تغذیه‏ای که در جهان هست، از نظر شما کدام ماده غذایی بیشتر اتلاف می‏شود و احتیاج به فرآوری دارد؟

کلاً در تمام دنیا بحث اتلاف مواد غذایی مطرح است و در ایران این مسئله به غایت دیده می‏شود. مسئله علم و فرآوری غذا از اهمیت خاصی برخوردار است آن چنان که دانشگاه شهید بهشتی منحصراً یک دانشکده را به طور خاص و جداگانه ولی  در غالب دانشکده علوم پزشکی به این موضوع اختصاص داده است. اهمیت این مسئله آن قدر زیاد است که اگر توجه کافی به آن بشود بسیاری از مشکلات پزشکی را کم می‏کند. حتی در مجلس هم با توجه به اهمیت این موضوع فراکسیون صنایع غذایی وجود دارد.

اما در بحث ضایعات جلوگیری از ضایعات نان بسیار مهم است. مقداری از اتلاف مواد غذایی هم در صنایع تبدیلی مثل کنسرو و کمپوت است. اما پیش بینی من این است که در طرح تحول اقتصادی در مسئله نان هم اتفاقات خوبی خواهد افتاد. البته لازم به ذکر است که یکی از دلایل اتلاف مواد غذایی در ایران کثرت محصول و کمبود اطلاعات اقتصادی است. اما در این خصوص نمی‏توان شخصی را به طور خاص مقصر دانست زیرا به نوعی جامعه کوچکتر (مسئولین و متخصصین) و به نوعی جامعه بزرگتر (آحاد مردم) درگیر این موضوع هستند.

• آیا شما پیشنهاد کاربردی در صنعت ایران برای جلوگیری از دور ریز دارید؟

من مدت زیادی در صنعت بودم، در وحله اول به نظر می‏رسد اگر صنعت با کیفیت بالا تولید کند تمام مشکلات حل می‏شود. اما با توجه به قرن و هزاره جدید و جهانی شدن یعنی وقتی که بهترین مواد غذایی بسته بندی شده از خارج از مرزها و نقاط دور به  راحتی به داخل کشور می‏آید، و تولید کننده داخلی نمی‏تواند رقابت کند مشکلات زیادی گریبانگیر صنعت می شود منجمله ضایعات نیز بالا می‏رود. در واقع رابطه تجاری و فروش بین المللی باید دو سویه باشد و مسئله فروش بین المللی و محدود نشدن به بازار های داخلی از اهمیت به سزایی حتی در عدم اتلاف مواد غذایی برخوردار است. چون فروش بیشتر یک مسئله ارتباطی و فرهنگی است تا یک امر صنعتی تولیدی.

در بعضی از نقاط جهان واحد تولیدی یک ماده غذایی به اندازه یک کارگاه بسیار کوچک و بعضاً در شراط بسیار مطلوبی شاید نباشند اما به دلیل عرضه بسیار خوب و حرفه ای محصول مصرف کننده تصور دیگری از این موضوع دارد.

• پس نتیجه می‏گیریم نه تنها مسئله مکانیزه شدن صنعت در فرآوری غذا مهم است حتی می تواند در ارائه محصول هم نقش موثری را عهده دار باشد.

رونق صنعت ضایعات را کم می‏کند. بهره وری و راندمان را افزایش می دهد  اما بالا بردن تولید در نهایت در جایی باید مصرف شود. وقتی فروش که امروزه به صورت بین المللی مد نظر است کم باشد کار آفرینی و اشتغال زایی هم لطمه می‏بیند و مستقیماً می تواند کلیه مؤلفه های اقتصادی را تحت الشعاع قرار دهد..

• حال برای اینکه مقداری از بحث صنایع غذایی فاصله بگیریم، می‏خواستیم از فعالیت جانبی که داشتید مثل شعر گفتن برامون صحبت کنید؟

بیشترین علاقه من در زندگی نوشتن است، جوری که دوست داشتم تمام وقتم را به این موضوع اختصاص بدهم. اما در این زمینه باید اطلاعات زیادی داشت تا بتوان راجع به موضوعی حرف زد. در کل به نوشتن علاقه زیادی دارم و به نوعی شیفته این موضوع هستم اما در این باب باید به روز بود.

ممنون از اینکه وقتتون را به ما اختصاص دادید، امیدواریم در آینده نزدیک شاهد همکاری بیشتر شما با بخش‏های مختلف تبیان باشیم و مطالب بیشتری را از شما در باشگاه کاربران سایت تبیان ثبت کنیم.

شعری برای مادرم ، سروده ی آقای محمدعلی اردهالی 


باشگاه کاربران تبیان

مصاحبه با کاربر متخصص تبیانی آقای محمدعلی اردهالی

اصالت و تجرید در عکاسی

هنر عکاسی

شعری برای مادرم

علی(ع) و جشن ولایت غدیر  (شعر)

سرزمین عشق (آلبوم تصاویر)

اصفهان؛ پایتخت فرهنگی جهان اسلام (آلبوم تصویر)

محمدعلی اردهالی کاربر هنرمند تبیانی (آلبوم تصویر)

وصال یار (شعر)

گل نرگس بیا (شعر)

بیداری اسلامی (شعر)

کاروان عشق (شعر)

حرکت (شعر)

وبلاگ دل‏نوشته‏های محمدعلی اردهالی

وبلاگ اخبار استویا

محمدعلی اردهالی و ثبت مطالب روزانه