سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
جام جهانی 2010 سرشار از حرکات عجیب و غریب دیه گو مارادونا است ........
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جذابیت های مارادونا در جام جهانی

مارادونا سرمربی آرژانتین

جام جهانی 2010 سرشار از حرکات عجیب و غریب دیه گو مارادونا است. سایت گل پیش از بازی دو تیم آرژانتین و آلمان، 9 لحظه برتر مارادونا در این جام را مرور می کند.

9) مارادونا و رویای گارسه

وقتی خاویر زانتی، دارنده رکورد بیشترین بازی ملی به تیم ملی آرژانتین دعوت نشد، همه خشمگین شدند؛ آن هم در حالی که زانتی فصل قبل سه قهرمانی با اینتر کسب کرده بود. شایعه شده که مارادونا به این دلیل آریل گارسه، مدافع کهنه کار و کاملا گمنام تیم کولون را به جای زانتی به تیم دعوت کرد که خواب دیده بود آرژانتین فاتح جام جهانی شده و گارسه تنها بازیکنی بود که مارادونا از آن رویا به یاد داشت!

8) دیدید درباره میلیتو حق داشتم؟

مارادونا نام زانتی و استبان کامبیاسو را در لیست 30 نفره تیم ملی قرار نداد و گفته می شد که دیه گو میلیتو، دیگر بازیکن اینتر هم خط می خورد و جایی در لیست 23 نفره نمی یابد.

البته مارادونا میلیتو را در تیم نگه داشت. او سپس رسانه ها را دست انداخت و با لحنی طنزآمیز طوری برخورد کرد که انگار او تنها فردی بوده که به میلیتو اعتقاد داشته: «میلیتو سرانجام ثابت کرد که حق داشتم او را در لیست نهایی تیم ملی قرار دهم. از کارهایی که میلیتو در لیگ قهرمانان اروپا انجام داد، شگفت زده نشدم؛ چون می دانستم او چه بازیکن خوبی است.» میلیتو در فینال لیگ قهرمانان دو گل مقابل بایرن زد، تنها گل فینال جام حذفی را هم به ثمر رساند و در برد مقابل سیه نا که قهرمانی اینتر در سری A را مسجل کرد هم گل پیروزی بخش را زد. او در این فصل در تمامی رقابت ها 30 گل برای اینتر به ثمر رسانده بود!

7) مارادونا با فیلمبرداری تصادف می کند و به او فحش می دهد

مارادونا، روزی که لیست 23 نفره تیم ملی را رسما اعلام کرد، دغدغه های بسیاری داشت؛ اما این دغدغه ها در مقابل اتفاقی که آن روز افتاد رنگ باخت؛ چرا که مارادونا با ماشینش با یک فیلمبردار تصادف کرد.

او که با خودرو مینی اش به سمت نشست خبری می رفت، از سوی خبرنگاران احاطه شد و در حالی که تلاش می کرد راهش را باز کند به یک فیلمبردار بینوا زد. گفته می شود که مارادونا خودرویش را از روی پای آن فیلم بردار رد کرد و سپس به او فحش داد که چرا باعث تصادف شده است. می گویند او گفته: «عجب احمقی هستی، چرا پایت را جایی گذاشتی که من از رویش رد شوم؟!»

مارادونا

6)برهنه در بوینس آیرس

آرژانتین در آفریقای جنوبی فوق العاده بوده و مدعی جدی قهرمانی است. مارادونا قول داده که اگر آرژانتین قهرمان شود، در خیابان های بوینس آیرس برهنه خواهد دوید: «اگر فاتح جام جهانی شویم در مرکز شهر می دوم.»

5) همه که می دانیم فرانسوی ها چطوری هستند

در اولین روزهای جام بود که مارادونا به میشل پلاتینی، رییس یوفا تاخت. او گفت که پلاتینی باید توپ جنجالی جابولانی را مورد آزمایش قرار دهد: «از پلاتینی شگفت زده نیستم. ما همیشه رابطه ای دورادور داشته ایم. سلام، خداحافظ! می دانید که فرانسوی ها این طوری هستند. پلاتینی هم فرانسوی است و فکر می کند از بقیه بهتر است.»

4) بازنده ها، به صف!

مارادونا در جریان یک جلسه تمرینی در پرتوریا، بازندگان یک مسابقه کوچک را این چنین تنبیه کرد که آنها را جلوی دروازه قرار داد و از تیم برنده خواست که به سمتشان توپ بزنند! البته دیه گو خودش هم در صف بازندگان و در کنار آگرو و ساموئل قرار گرفت تا به او هم توپ بزنند.

3) مارادونا زن ها را ترجیح می دهد

پس از پیروزی چهار بر یک آرژانتین مقابل کره جنوبی، از مارادونا پرسیده شد چرا در هنگام جشن گرفتن بازیکنان را در آغوش می کشد و بر گونه آنها بوسه می زند. او در پاسخ گفت که اصلا همجنس گرا نیست: «خب من زن ها را ترجیح می دهم. دوست دارم هنگامی که بازیکنانم این قدر عالی بازی می کنند به آنها تبریک بگویم. نتیجه و نمایش رضایت بخش بود و آنها کارشان را عالی انجام دادند.»

مارادونا سرمربی آرژانتین

2) پله به موزه برگردد

چیزی که بی تردید باید انتظارش را می داشتیم، جنگ لفظی بین مارادونا و پله بود.

پله گفته بود مارادونا به دلیل اینکه پول نیاز داشت هدایت تیم ملی آرژانتین را به عهده گرفت و مارادونا هم گفت پله باید به موزه برگردد.

مارادونا همچنین گفت پله از میزبانی آفریقای جنوبی حمایت نکرده است: «وقتی پیش از جام ملت های آفریقا آن تراژدی برای تیم ملی توگو اتفاق افتاد، یک آقای رنگین پوست که شماره 10 هم می پوشید، گفت اعتقاد دارد جام جهانی نباید این جا برگزار شود؛ اما امروز آفریقای جنوبی به او پاسخ داد که بله، می توانیم.»

1)هیچ کس مانند مارادونا ضربه ایستگاهی نمی زند

جام جهانی 2010 برای افرادی که ضربات ایستگاهی و شوت های از راه دور می زنند، فاجعه بار بوده و اغلب بازیکنان نمی توانند توپ جابولانی را کنترل کنند. اما یک نفر هیچ مشکلی با این توپ ندارد: مارادونا! او در جریان تمرینات، ضربات ایستگاهی را یکی پس از دیگری به گوشه بالای دروازه می زند. به نظر می رسد نبوغ او در سن 49 سالگی مانند سابق است.

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین