سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نویسندگان کتاب، 2 سال راصرف فیش‌برداری و جمع آوری اطلاعاتی در این زمینه كردند تا بفهمند كه چه جور مواد غذایی ذائقه غذایی چهره‌های مشهور را قلقلک داده است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آن‌چه مشاهیر خوردند!

آن چه بزرگان خوردند

كتابی درباره عادت‌های غذایی چهره‌های مشهور جهان منتشر شد.

به گزارش ایبنا، نویسندگان این كتاب جدید، كه با عنوان «آنچه بزرگان ‌خوردند: تاریخچه عجیب غذا و مشاهیر» منتشر شده، متیو جیكوب و برادرش مارك هستند.

 

این دو برادر 2 سال راصرف فیش‌برداری و جمع آوری اطلاعاتی در این زمینه كردند تا بفهمند كه چه جور مواد غذایی ذائقه غذایی چهره‌های مشهوری مثل بازیگران، خوانندگان، سیاستمداران و... را در طول تاریخ قلقلك داده است.

در این كتاب درباره این كه ناپلئون چگونه یكی از اولین كسانی بود كه از موز غلتیده شده در شربت لذت می‌برد و اسكندر بزرگ سربازان خود را از جویدن برگ نعنا منع كرده بود تا در جریان جنگ دچار هیجانات شدید نشوند، سخن رفته است.

 

در این كتاب آمده است: گری كوپر بازیگر مشهور آمریكایی هر روز صبح یك بشقاب گل كلم رنده شده را با سركه می‌خورد و بت دیویس دیگر بازیگر مشهور هالیوود را به خاطر عشق به سیب زمینی «اسپود» یا سیب زمینی می‌نامیدند.

این دو برادر درباره لوچیانو پاواروتی خواننده مشهور اپرای ایتالیایی نیز گفته‌اند كه او برای عشق بیش از حدش به پاستا بیش از 5 هزار پوند در جریان سفرهای هنری‌اش هزینه كرد.

این دو برادر 2 سال راصرف فیش‌برداری و جمع آوری اطلاعاتی در این زمینه كردند تا بفهمند كه چه جور مواد غذایی دائقه غذایی چهره‌های مشهوری مثل بازیگران، خوانندگان، سیاستمداران و... را در طول تاریخ قلقلك داده است.

متیو جیكوب درباره این كتاب می گوید : «غذا هم مثل فرهنگ بخشی از وجود ماست با این حال وقتی بیوگرافی یك فرد مشهور را می‌خوانیم از عادت‌های غذایی او كم تر چیزی به دست می‌آوریم. اما ما می‌دانستیم كه چیزهای جالب زیادی وجود دارد كه نیازمند جستجو و كاویدن است».

 

در میان همه چهره‌های خاصی كه این كتاب به سراغ آن‌ها رفته می‌توان از كورت كابین نام برد كه غذای مورد علاقه‌اش ماكارونی و پنیر بود. در سال 1965 نیز ناسا برای جان یانگ ساندویچ بیف به فضا فرستاد تا بتواند پروژه فضایی اش را انجام دهد. ارول فلین هم عاشق گوشت كروكودیل بود و الویس پریسلی نیز همیشه تاكید می‌كرد كه غذاهایش حسابی سرخ شوند. او آنقدر در این كار افراط می‌كرد كه اگر روزی به آشپزش می‌گفت غذا سوخته به معنی تعریف از او محسوب می‌شد.

 

بازیگر دیگری نیز معتقد است كه می‌شود سوسك خورد به شرط این كه بخشی از معده آن را خارج كنید! او این عادت غذایی را از زمانی كه در كامبوج زندگی كرد به دست آورد.

 

وقتی ارنست همینگوی 13 ساله بود یك جوجه تیغی شكار كرد و پدرش برای تنبیه، او را وادار كرد تا آن را بخورد. جورج بوش هم گذاشتن كلم بروكلی در برنامه غذایی‌اش را ممنوع كرده و گفته بود دیگر حاضر به خوردن این سبزی نیست.

كتاب «آنچه بزرگان ‌خوردند: تاریخچه عجیب غذا و مشاهیر» از سوی یكی از ناشران وابسته به انتشارات رندوم هاوس بریتانیا منتشر شده است.


تهیه و تنظیم: گروه کتاب تبیان - محمد بیگدلی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین