سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
؛ ایتالیا پیشتاز است ساوه شمشكی پانزدهم شد؛ مرجان كلهر هشتم چهاردهمین دوره‌ی مسابقات اسكی روی چمن قهرمانی جهان در پیست دیزین و در قسمت مارپیچ بزرگ با معرفی نفرات برتر برگزار شد. به گزارش(ایسنا)، این رقابت‌ها در قسمت مارپیچ بز...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مسابقات اسكی روی چمن قهرمانی جهان- دیزین؛

ایتالیا پیشتاز است
ساوه شمشكی پانزدهم شد؛ مرجان كلهر هشتم


چهاردهمین دوره‌ی مسابقات اسكی روی چمن قهرمانی جهان در پیست دیزین و در قسمت مارپیچ بزرگ با معرفی نفرات برتر برگزار شد.

به گزارش(ایسنا)، این رقابت‌ها در قسمت مارپیچ بزرگ با 100 ورزشكار (82 مرد و 18 زن) برگزار شد.

در قسمت مردان استفان سارتوری از ایتالیا قهرمان شد، یان نمك از چك در جای دوم ایستاد و ادواردو فرائودیگر اسكی‌باز ایتالیایی مدال برنز را بر گردن آویخت.

علی‌داد ساوه شمشكی ملی‌پوش كشورمان مكان پانزدهم را به خود اختصاص داد.

در قسمت زنان نیز اینگرید میرشوفر از اتریش مقام قهرمانی را كسب كرد. آنتونیاماژونی از ایتالیا در جای دوم ایستاد و مدال نقره را به گردن آویخت. نادیا ووگل از سوییس نیز مدال برنز را به خود اختصاص داد. مرجان كلهر ملی‌پوش كشورمان نیز مقام هشتم را كسب كرد.

چهاردهمین دوره مسابقات اسكی روی چمن قهرمانی جهان؛

عضو تیم ملی:

غیرت و تعصب تنها سلاح اسكی بازان ایرانی است

به یك برنامه دقیق و اعمال مدیریت صحیح نیاز داریم

امكانات ما در اسكی روی چمن در مقایسه با سایر كشورها بسیار ناچیز است و اسكی بازان ایرانی تنها به مرد غیرت و تعصب خود با قهرمانان دنیا رقابت می‌كنند.

سید رضا سیف عضو تیم ملی اسكی روی چمن كشورمان در خصوص برگزاری مسابقات جهانی در پیست دیزین با بیان این مطلب به ایسنا گفت: اسكی بازان ایرانی از لحاظ وسایل فنی این رشته واقعا در مضیقه هستند و اسكی‌هایی كه ورزشكاران اروپایی دارند كیفیت بسیار بالاتری داشته و به هیچ وجه قابل مقایسه با اسكی‌های ما نیست.

وی ادامه داد: ایرانی‌ها چیزی كمتر از قهرمانان دنیا و اروپا ندارند و در صورت تدوین یك برنامه دقیق و مدون و اعمال مدیریت صحیح از سوی مسوولان این رشته می‌توانند به عناوین بسیار با ارزشی دست پیدا كنند.

عضو تیم اسكی باشگاه سام آشیان در خصوص سطح برگزاری رقابت‌ها تصریح كرد: مسابقات سطح بسیار بالایی داشت و تمام قهرمانان دنیا و اروپا در این رقابت‌ها شركت داشتند. رقابت میان اسكی بازان بسیار نزدیك و فشرده است و تمامی تیم‌ها برای كسب مقام پا به این میدان گذاشته‌اند.

وی اظهار داشت: مسابقات جهانی معتبرترین مسابقان این رشته محسوب می‌شود و چون اسكی روی چمن در المپیك برگزار نمی‌شود تمام كشورهای صاحب سبك در این رشته با تمام توان به دنبال كسب مدال در رقابت‌های جهانی هستند.

سیف درباره‌ی میزبانی ایران به ایسنا گفت: برای اولین بار است كه مسابقات جهانی در ایران برگزار می‌شود. با این وجود ایران میزبان بسیار شایسته‌ای برای این رقابت‌ها بود. نمایندگان فدراسیون جهانی كه بر برگزاری این رقابت‌ها نظارت دارند همگی از میزبانی خوب كشورمان تقدیر كرده و همه چیز را مطابق با استانداردهای جهانی دانستند.

وی با اشاره به وضعیت پیست بین‌المللی دیزین تاكید كرد: پیست دیزین یكی از بهترین پیست‌های اسكی جهان محسوب می‌شود و در حال حاضر وضعیت این پیست بسیار مطلوب و مناسب است.

عضو تیم ملی اسكی روی چمن كشورمان در پایان خاطر نشان كرد: مهم‌ترین مشكلی كه ما با آن روبرو هستیم كم بودن زمان اردوی آماده‌سازی است. ما برای این مسابقات تنها دو ماه تمرین كردیم در حالی كه حریفان، ‌دو برابر ما تمرین داشتند و همین مساله بر كیفیت بازی‌های ایران تاثیر منفی گذاشت.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین