سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مهدوى كیا، كریمى و هاشمیان فیكس، زندى روى نیمكت دو میهمان و دو میزبان؛ این وضعیت ایرانى هاى بوندس لیگا در هفته چهارم رقابت ها است. امروز على كریمى و مهدى مهدوى كیا میهمان هستند اما هاشمیان و زندى میزبان. بایرن و هامبورگ به ن...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بوندس لیگا امروز دوباره آغاز مى شود

مهدوى كیا، كریمى و هاشمیان فیكس، زندى روى نیمكت


دو میهمان و دو میزبان؛ این وضعیت ایرانى هاى بوندس لیگا در هفته چهارم رقابت ها است. امروز على كریمى و مهدى مهدوى كیا میهمان هستند اما هاشمیان و زندى میزبان. بایرن و هامبورگ به نورنبرگ و ماینز مى روند تا با تیم هاى این دو شهر قعرنشین بازى كنند. اولى تیم هفدهم جدول است و دومى تیم هجدهم.یاران وحید هاشمیان و فریدون زندى هم در خانه از اینتراخت فرانكفورت و وردربرمن پذیرایى مى كنند. ظاهراً هانوفر و هاشمیان نسبت به دیگران كار راحت ترى دارند چون حریف از سه بازى فقط یك برد داشته اما این مسأله درباره بازى كایزرسلاترن _ برمن صدق نمى كند چون برمن بیخ گوش بایرن 9 امتیازى، با 7 امتیاز به رده دوم تكیه كرده. لاترن هم 3 پله پایین تر، جزو بالانشینان است. اگر امروز قعرنشینان جدول شورش كنند بى شك معادلات در بالاى جدول به هم مى ریزد.

نورنبرگ _ بایرن مونیخ؛ كریمى كجاست؟

بایرن بدشانسى آورد. این درست است كه آنها سه بازى گذشته را برده اند اما امروز ماكاى را در تركیب ندارند. مهاجم هلندى بایرن به دلیل مصدومیت، این بازى را از رختخواب مى بیند! مصدومیت ماكاى، على كریمى را به یك خط جلوتر هل مى دهد. در روزهاى اخیر گفته مى شد در نبود این بازیكن، جادوگر ایرانى به خط حمله منتقل مى شود. با این حال كیكر تمام شنیده ها را نادیده گرفته چون در تركیب احتمالى بایرن، كریمى را به عنوان هافبك گذاشته .

كیكر احتمال داده شماره 8 بایرن از ابتدا در تركیب ثابت قرار بگیرد. اگر كریمى در پست خط حمله قرار بگیرد بى شك با تغذیه خوب هافبك ها مى تواند تكنیك فوق العاده اش را به رخ بكشد. البته او هفته گذشته در گفت وگو با سایت بایرن تأكید كرد: «من یك بازیكن خط میانى هستم. كارم بازیسازى است اما این ماگات است كه مى گوید در چه پستى بازى كنم.»كریمى در جایى هم گفته، از دادن پاس گل لذت مى برد. او در مصاحبه با مجله اشپورت بیلد به این مسأله اشاره كرده بود: «من از این كار لذت مى برم. عاشق دادن پاس گل هستم.»پس اگر او در پست فوروارد قرار بگیرد باید عاشق گل زدن باشد البته در نبود ماكاى از او گل مى خواهند.

ماینز _ هامبورگ؛

كیا روى غلتك

یاران مهدوى كیا شروع خوبى داشته اند؛ موفقیت در اینترتوتو و راه یافتن به جام یوفا، صعود به مرحله بعدى «گیما _ پوكال» و دو برد و یك مساوى در بوندس لیگا. هامبورگ امروز شرایطى دارد كه حتى با شكست احتمالى بایرن و وردربرمن به صدر جدول مى رسد. هامبورگ هم اینك 7 امتیاز دارد و امیدوار است ماینز قعرنشین را در زمین حریف شكست بدهد. بى شك امروز مهدوى كیا یكى از 11 مرد اصلى هامبورگ است. با درخشش فوق العاده و گلزنى كیا در بازى هفته سوم مقابل هانوفر، بعید است كه دال او را از تركیب اصلى خارج كند. سرمربى هامبورگ پس از بازى هانوفر به كیكر گفت: «مهدى در زمین پاسخ خوبى داد.»

او حتى با گردش 180 درجه اى تأكید كرد: «دیگر حاضر به فروش او نیستیم.»ظاهراً دوران سخت كیا در هامبورگ به پایان رسیده. گرچه با یك بازى، قضاوت كار اشتباهى است اما مهدى مى گوید: «فكر مى كنم همه چیز دوباره به حالت عادى بازگشته. شاید اگر كسى جاى من بود در آن شرایط سخت نمى ماند ولى من ماندم و مبارزه كردم و در نهایت مزد صبورى ام را گرفتم. با این حال هنوز بازى تمام نشده.»او و هامبورگ حالا به موفقیت هاى بزرگترى فكر مى كنند. شكست نورنبرگ مى تواند روند موفقیت آنها را تكمیل تر كند.

كایزرسلاترن _ وردربرمن؛ نیمكت نشینى زندى ، احتمالاً

یكى از حساس ترین بازیهاى هفته چهارم. لاترن اگر مى خواهد از همین حالا جزو مدعیان قرار بگیرد به این برد خانگى نیاز دارد. این مسأله درباره برمن هم صدق مى كند چون آنها فعلاً پشت سر بایرن در جدول جا خوش كرده اند.

ظاهراً على رغم اینكه كایزرسلاترن میزبان بازى است، قصد دارد دفاعى كار كند. میشائل هنكه سرمربى این تیم در تمرینات هفته گذشته سیستم تدافعى را در دستور كار قرار داده. بدون هیچ دردسرى به راحتى مى شود فهمید كه شماره 10 لاترن در بازى برمن روى نیمكت مى نشیند. فریدون زندى هم به این مسأله اعتراف مى كند چون در سیستم دفاعى تیم هنكه تمایلى به استفاده از یك هافبك نفوذى ندارد.

زندى مى گوید: «هنكه به سیستم دفاعى روى آورده. خط حمله قوى برمن باعث شده او به افزایش قدرت دفاعى تیم فكر كند. به احتمال زیاد در این بازى من روى نیمكت مى نشینم اما شانس این را دارم كه به عنوان بازیكن جایگزین به میدان بروم.»فریدون زندى در هفته سوم بازیها «فرشته نجات» لاترن بود. او مقابل كلن دقیقه 89 به میدان رفت و به فاصله سه دقیقه یك پنالتى گرفت. همان پنالتى اى كه جنجال ساز شد. به هر حال پس از این اتفاق كمتر كسى انتظار داشت زندى دوباره روى نیمكت بنشیند اما كیكر هم با آگاهى از سیستم دفاعى لاترن، فریدون را روى نیمكت نشاند.

هانوفر _ اینتراخت فرانكفورت؛ هاشمیان جلو مى رود

دو هفته پیش كیكر پس از بازى هانوفر و هامبورگ به وحید هاشمیان نمره 4 داد. این مسأله براى مهاجم تازه وارد هانوفر تا حدودى خنده دار بود. او گرچه نتوانست گلى بزند اما على رغم بازى دفاعى تیم اش توانست یك پاس گل بدهد. هاشمیان از عملكرد خود به طور كامل راضى بود. لینن سرمربى هانوفر هم با تمجید از او گفت: «هاشمیان بهتر از برداریچ است.»

مهاجم ایرانى هانوفر به احتمال زیاد مقابل اینتراخت هم در تركیب ثابت تیم اش قرار مى گیرد چون كیكر هم در تركیب خود، وحید هاشمیان را در خط حمله هانوفر قرار داده است. وحید مى گوید: «در بازیهاى خارج از خانه، سرمربى تیم را دفاعى مى چیند. یعنى من مجبورم به عقب برگردم، توپ بگیرم و بازیسازى كنم. همین مسأله باعث مى شود كه شانس گلزنى ام كمتر شود.»او تأكید مى كند كه در بازیهاى خانگى شانس گلزنى دارد. وحید مى گوید: «این طبیعى است. لینن در بازیهاى خانگى سیستم تهاجمى را در دستور كار قرار مى دهد. در این صورت من مى توانم بیشتر در محوطه جریمه حریف حركت كنم و با تغذیه خوب هافبك ها گل بزنم.»هانوفر و هاشمیان اگر در این بازى خانگى بتوانند اینتراخت فرانكفورت را شكست بدهند علاوه بر شكستن طلسم تساوى هاى خود، مى توانند به دو و حتى سه پله صعود امیدوار باشند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین