سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آیت‌الله خسروشاهی، وقتی با فدائیان اسلام و سپس با امام(ره) آشنا می‌شود شجاعانه در وادی مبارزه با رژیم طاغوت قدم گذارد و برای افشای چهره واقعی رژیم پهلوی، از هیچ کوششی دریغ نمی کند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 زاهدی از دیار عالمان دین

آیت‌الله سیدابراهیم خسروشاهی

چاپ نخست کتاب «خلوت‌نشین(شرح حال آیت‌الله سیدابراهیم خسروشاهی)» به کوشش عباسعلی مردی، منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش ایبنا، این اثر که روایت‌گر زندگی آیت‌الله خسروشاهی است، تلاش کرده با کاوش در خاطرات وی، توشه معنوی و علمی او را که از محضر بزرگانی نظیر آیت‌الله بروجردی، آیت‌الله شیخ عباس تهرانی، علامه طباطبائی و امام خمینی اندوخته است، در اختیار مخاطبان قرار دهد.

علی اکبر رشاد در سرآغاز این کتاب می‌نویسد:

«آیت‌الله خسروشاهی که خود از شاگردان و پروردگان آیت‌الحق شیخ عباس محمدزاده تهرانی(ره)، آیت‌الله‌العظمی بروجردی(ره)، حضرت علامه طباطبایی(ره)، حضرت امام خمینی(ره)، آیت‌الله سید محمدرضا گلپایگانی(ره)، آیت‌الله حاج شیخ مرتضی حائری(ره) و ... است؛ دامن تربیتش بستر بارآوری و پرورش دو، سه نسل از فضلای حوزه تهران است.

در طول چند دهه، وجود ذی‌وجود این عالم فاضل و مدرس متبحر، منشا خدمات علمی و فرهنگی ارزشمندی در محلات و مدارس علمیه تهران بوده است.

طلاب حوزه علمیه امام رضا(ع) نیز مدتی است از دروس تفسیر و اخلاق ایشان بهره‌مندند، در سنوات اخیر، گروه عرفان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی هم از فیض حضورشان -‌به عنوان عضو شورای علمی گروه- برخوردار بوده است.»

آیت‌الله خسروشاهی در سال 1303 در کرمانشاه به دنیا آمد. پدرش سید‌هاشم فرزند حاج سیدجعفر از متدینین خسروشاه، در مسیر سفر زیارت عتبات عالیات رحل اقامت در کرمانشاه می‌افکند، بعد از این که همسرش فوت می‌کند، با خانواده یزدی‌الاصل وصلت می‌کند.

آیت‌الله خسروشاهی، وقتی با فدائیان اسلام و سپس با امام(ره) آشنا می‌شود، شجاعانه در وادی مبارزه با رژیم طاغوت قدم گذارد و برای افشای چهره واقعی رژیم پهلوی، از هیچ کوششی دریغ نمی کند

آیت‌الله خسروشاهی ثمره این وصلت مبارک است. پدر، برای این که به روایت «در فتنه‌های آخرالزمان به قم پناه ببرید...» عمل کرده باشد، به قم مهاجرت می‌کند و زمانی که آیت‌الله خسروشاهی کودکی 7- 8 ساله بوده از دنیا می‌رود.

در عنفوان جوانی تقدیر او را به محضر مرحوم آیت‌الله حاج شیخ عباس تهرانی می‌کشاند. وی فریفته اخلاق و جاذبه‌های معنوی آیت‌الله شیخ عباس تهرانی می‌شود و میل به طلبگی در او شدت می‌یابد و با این که از سختی‌های زندگی طلبگی و مشکلات طلبه‌ها و حوزه‌های علمیه با خبر است با تنی چند از دوستانش، خدمت آن بزرگوار می‌رسند و از ایشان می‌خواهند که دروس طلبگی را در محضرش آغاز کنند.

آیت‌الله حاج شیخ عباس تهرانی که از شاگردان برجسته حاج شیخ عبدالکریم حائری به شمار می‌رفته، دروس مقدماتی حوزه (امثله و صرف میر) را برای این گروه کوچک تدریس می‌کنند.

آیت‌الله خسروشاهی، وقتی با فدائیان اسلام و سپس با امام(ره) آشنا می‌شود، شجاعانه در وادی مبارزه با رژیم طاغوت قدم گذارد و برای افشای چهره واقعی رژیم پهلوی، از هیچ کوششی دریغ نمی کند. وی به شدت شیفته امام خمینی(ره) می‌شود و این علاقه و شیفتگی، امروز هم خود را می‌نمایاند و زمانی که وی نامی از امام می‌برند گل از گلش می‌شکفد و...

 

چاپ نخست این کتاب در شمارگان 1000 نسخه و بهای 58000 ریال راهی بازار نشر شده است.


تهیهو تنظیم: گروه کتاب تبیان - امیر مقیمی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین