سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
امیدواریم شایسته این همه محبت بی‌حد ایشان به جامعه فرهنگی، هنری و ادبی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باشیم و بتوانیم در سال همت مضاعف و کار مضاعف با کار و تلاش فراوان ثابت کنیم که شایسته این نگاه و توجه مقام معظم رهبری هستیم
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دستور رهبری برای کانون پرورش فکری

مقام معظم رهبری

با صدور فرمان مقام معظم رهبری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از شمول اصل 44 قانون اساسی خارج شد.

سیدصادق رضایی رییس هیات مدیره با اعلام این خبر افزود: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب با درخواست وزیر آموزش و پرورش مبنی بر خارج کردن کانون از شمول اصل 44 قانون اساسی موافقت کرده‌اند و پاسخ ایشان به وزیر آموزش و پرورش و وزیر امور اقتصاد و دارایی ابلاغ شده است.

وی با بیان این که لطف و محبت مقام معظم رهبری مشمول کودکان و نوجوانان، مربیان، کارشناسان و مدیران این مجموعه شده است گفت: امیدواریم شایسته این همه محبت بی‌حد ایشان به جامعه فرهنگی، هنری و ادبی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باشیم و بتوانیم در سال همت مضاعف و کار مضاعف با کار و تلاش فراوان ثابت کنیم که شایسته این نگاه و توجه مقام معظم رهبری هستیم.

بر اساس این گزارش بحث واگذاری شرکت دولتی کانون به عنوان یک شرکت «مادر، تخصصی» به بخش خصوصی از حدود 6 سال پیش مطرح و قرار شد که کانون از طریق مزایده به بخش خصوصی واگذار شود که در نهایت وزارت امور اقتصاد و دارایی با انجام کار کارشناسی به این نتیجه رسید که امکان عرضه سرمایه‌های کانون در بورس وجود ندارد.

امیدواریم شایسته این همه محبت بی‌حد ایشان به جامعه فرهنگی، هنری و ادبی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باشیم و بتوانیم در سال همت مضاعف و کار مضاعف با کار و تلاش فراوان ثابت کنیم که شایسته این نگاه و توجه مقام معظم رهبری هستیم

در عین حال بحث واگذاری کانون همچنان به صورت جدی در وزارت اقتصاد مطرح بود تا این که دکتر حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش به عنوان رییس مجمع عمومی کانون طی نامه‌ای به مقام معظم رهبری از ایشان درخواست کردند تا کانون را از این قانون مستثنی کنند.

مقام معظم رهبری چندی پیش به صورت شفاهی با این درخواست موافقت کرده بودند و اکنون نامه رسمی موافقت ایشان به مراجع ذیربط ابلاغ شده است.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حال حاضر دارای بیش از 820 مرکز فرهنگی، هنری ثابت، سیار شهری و روستایی و کتابخانه پستی در سراسر ایران است که در آن‌ها بیش از 32 عنوان فعالیت فرهنگی، هنری و ادبی برای مخاطبان 6 تا 16 ساله اجرا می‌شود.

تنظیم:س.آقازاده

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین