سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مبارک میزبان خارجی ها
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

   مبارک، میزبان خارجی ها

 

مبارک

گروه هنر تبیان: دبیر و رئیس یونیمای جهانی به دعوت مرکز هنرهای نمایشی در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران – مبارک شرکت می‌کنند. «ژاک ترودو» دبیر و «پودام چی»‌ رئیس یونیما برای حضور در جشنواره و تعامل بیشتر با تئاتر عروسکی ایران به ایران می‌آیند. همچنین قرار است این دو مهمان در سمینار سنت و عروسک ما از 29 تا 31 تیرماه برگزار می‌شود، شرکت و در رابطه با تئاتر عروسکی به ایراد سخنرانی بپردازند.

از دیگر برنامه‌های دبیر و رئیس یونیمای جهانی، علاوه بر دیدن آثار، برگزاری جلسه‌ای با اعضای یونیمای ایران خواهد بود.

برگزاری سمینار "سنت و عروسک" با حضور تعدادی از پژوهشگران سراسر جهان‌ سمینار بین‌المللی سنت و عروسک با حضور تعدادی از پژوهشگران سراسر جهان به مدت سه روز در مجموعه تئاترشهر برگزار می‌شود. این سمینار به دبیری حمیدرضا اردلان و در روزهای 30،29و 31 تیرماه در تالار کنفرانس مجموعه تئاترشهر پذیرای علاقه‌مندان خواهدبود.

در این سمینار، پژوهشگرانی چون پروفسور "اسکافولیو" از ایتالیا در حوزه مردم‌شناسی،‌ "یورکفسلی" از لهستان در رابطه با گرایش‌های فرهنگی، "فلورماری فوئنتس" در رابطه با کارکرهای علمی عروسک‌ها در عرصه تئاتر میدانی و خیابانی، "رقیه بهزادی" و "سودابه فضائلی" در مورد اسطوره شناسی، "حجت اسعدیان" در رابطه با زبان‌شناسی و ... به ارائه مقاله و سخنرانی می‌پردازند.

سمینار سنت و عروسک به مدت سه روز از ساعت 15 تا 20:30 در سالن کنفرانس مجموعه تئاترشهر برگزار خواهد شد.

معرفی 2 نمایش خیابانی خارجی شرکت کننده در جشنواره عروسکی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران – مبارک،‌ میزبان دو نمایش خیابانی از کشورهای آلمان و فرانسه می‌شود.

نمایش "ایومل" به کارگردانی مایکل ماکس ابرت از کشور آلمان تاکنون در جشنواره‌های مختلف جهان همچون چین، مصر، دانمارک، هلند، اسپانیا، استرالیا، سوئد و ... اجراشده و حالا قرار است در این جشنواره نیز اجرا شود.

همچنین نمایش "کنسرت کهکشان" به کارگردانی دومینیک بولارد، معروف‌ترین گروه نمایش خیابانی کشور فرانسه است که در سه اپیزود به هم پیوسته در این جشنواره اجرا می‌شود. این نمایش نیز در جشنواره‌های کشور فرانسه، اسپانیا،‌تایوان و ... اجرا شده است. این دو نمایش خیابانی همه روزه از 31 تیرماه تا 5 مردادماه در فضای باز مجموعه تئاترشهر اجرا می‌شود.

برگزاری سمینار "سنت و عروسک" با حضور تعدادی از پژوهشگران سراسر جهان‌ سمینار بین‌المللی سنت و عروسک با حضور تعدادی از پژوهشگران سراسر جهان به مدت سه روز در مجموعه تئاترشهر برگزار می‌شود. این سمینار به دبیری حمیدرضا اردلان و در روزهای 30،29و 31 تیرماه در تالار کنفرانس مجموعه تئاترشهر پذیرای علاقه‌مندان خواهدبود.

شش کارگاه آموزشی در سیزدهمین جشنواره نمایش عروسکی کارگاه‌های آموزشی ایران و سایر کشورهای جهان که در حاشیه سیزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران – مبارک برگزار می‌شود، معرفی شدند.

‌کارگاه‌های آموزشی "چگونه از اشیاء دورریختنی عروسک بسازیم؟ " توسط تینا آبش‌زاده از 31 تیر تا 5 مردادماه، کارگاه "چگونگی ساخت ماسک‌های نمایشی براساس داستان‌ها و افسانه" توسط ماری کربن از ایتالیا و کارگاه "تولید عروسک‌های نمایشی با عروسک‌های کاغذی"‌ توسط آلن لوکوک از فرانسه از 26 تا 30 تیرماه، کارگاه "ساخت عروسک‌های غول پیکر" توسط فلورمای فوئنتس از فرانسه از 20 تا 30 تیرماه، کارگاه "اوریگامی" توسط آذر مبارکی و کارگاه "ساخت عروسک‌هیا دستکشی" توسط ایرج محمدی از 31 تیر تا 5 مردادماه برگزار می‌شود. تمامی این 6 کارگاه آموزشی در فرهنگسرای بهمن صورت می‌گیرد.


تنظیم: ابراهیم فاطمی. گروه هنری تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین