سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یک شرکت ساخت تجهیزات هوایی در تگزارش آمریکا از طرح خود برای ساخت خودرویی زرهی خبر داد که قابلیت تبدیل شدن به بالگرد را در کمتر از یک دقیقه دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خودرو-بالگرد زرهی

یک شرکت ساخت تجهیزات هوایی در  آمریکا از طرح خود برای ساخت خودرویی زرهی خبر داد که قابلیت تبدیل شدن به بالگرد را در کمتر از یک دقیقه دارد.

خودرو-بالگرد زرهی

به گزارش شبکه ایران به نقل از فانت، این خودروی زرهی چهار محوره (۴×۴) با این هدف طراحی شده که در میادین جنگی و عملیات‌هیا شهری بتواند سرنشینان خود را از بمب‌های کنار جاده‌ای مصون نگهداشته و قابلیت عملیات بیشتری داشته باشد.

این خودروی زرهی که طرح آن از سوی شرکت ساخت تجهیزات هوایی AVX عرضه شده قادر به حمل چهار سرنشین با تجهیزات کامل نظامی است و می‌تواند ۲۵۰ مایل تقریبا ۴۰۲ کیلومتر را با یک باک کامل چه در زمین و چه در هوا طی کند. این شرکت همچنین اعلام کرده است که تقریبا هر سربازی می‌تواند با این خودرو هم رانندگی کرده و هم پرواز کند و نیازی به برخورداری از گواهینامه پرواز برای استفاده از این خودرو نیست.

این شرکت ادعا کرده است که پره‌های گردان این خودرو/ بالگرد در کمتر از یک دقیقه از مکان ویژه خود در آمده و این خودروی چهار محوره را تبدیل به یک بالگرد می‌کنند. این کمپانی که هنوز تنها طرح این خودرو را عرضه کرده، اعلام کرده است که این خودرو به طور ویژه مناسب استفاده در عراق و افغانستان است، جائیکه سربازان با خطر همیشگی بمب‌های کنار جاده‌ای و یا مواد منفجر شونده دست‌ساز روبرو هستند.

خودرو-بالگرد زرهی

دیلی‌میل در گزارش خود آورده است که وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون این طرح را تحت نظر خود قرار داده است. چرا که پنتاگون به دنبال روشی مفیدتر و بزرگتر برای محافظت از سربازان خود در میدان‌های جنگ با دشمن و هنگام تردد بین پایگاه‌ها است.

خودروی زرهی شرکت AVX بنا بر اعلام این شرکت قادر به پرواز با سرعت ۲۲۵ کیلومتر بر ساعت و ۱۳۸ کیلومتر بر ساعت بر روی جاده و ۴۸ کیلومتر بر ساعت بر روی زمین‌های ناهموار خواهد بود و این درحالیست که این خودرو ظرفیت حمل تقریبا ۵۲۰ لیتر سوخت را نیز داراست.

دیلی‌میل در پایان گزارش خود آورده است که این شرکت احتمالا از چندین سال پیش در حال کار بر روی نمونه آزمایشی این خودرو بوده است.

 

تنظیم برای تبیان: محسن مرادی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین