سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
پیغام گواردیولا به مسی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیغام گواردیولا به مسی

لیونل مسی ستاره آرژانتینی بارسلونا

پپ گواردیولا سرمربى بارسلونا به لیونل مسى ستاره تیمش گفته مى تواند هروقت كه مى خواهد از تعطیلات برگردد.

چرا كه ترجیح مى دهد مسى نهایت استفاده را از این روزهاى تعطیل ببرد. گواردیولا به خوبى مى داند كه بیشتر موفقیت هاى بارسا در فصل آینده به عملكرد لئو مسى وابسته است، بازیكنى كه فصل گذشته با درخشش فو ق العاده خود 40 گل به ثمر رساند و البته جام جهانى را همراه با تیم ملى آرژانتین با حذف ناامیدكننده مقابل تیم ملى آلمان به پایان برد. به همین دلیل، مثل اتفاقى كه سال قبل افتاد، سرمربى كاتالان با مسى تماس گرفته و به او گفته از این روزها نهایت استفاده را براى استراحت، فراموش كردن فوتبال و قواى جسمى و روحى ببرد و كه دلش مى خواهد به تمرینات « هر زمان » تیم بارسلونا بپیوندد.

این موضوع گواه دیگرى از اعتماد فراوان سرمربى بارسا به بزرگترین ستاره تیمش است. گواردیولا از زمانى كه به بارسلونا آمد توجه ویژه اى به ستار ه هاى تیمش و زمان استراحت آنها داشته است.

با این وجود، همه چیز نشانگر این است كه مسى در اولین روز آگوست در بارسلون برود جایى كه بارسلونا دو بازى را در آسیاى شرقى انجام خواهد داد.اولین بازى 4 آگوست در سئول با تیم منتخب كى لیگ و دومى در بیجینگ خواهد بود. شواهد نشان مى دهد كه حضور مسى درا ین بازى ها تقریباً قطعى است زیرا درآمدى كه بارسلونا از حضور مسى در این تور آسیایى كسب مى كند بسیار بیشتر از زمانى است كه مسى در این تیم نباشد. با این وجود، اولویت مربیان بارسلونا در این است كه ستاره آرژانتینى تیمشان تا 14 آگوست به بهترین فرم خود برسد تاریخى كه در آن سویا و بارسلونا بازى رفت سوپركاپ اسپانیا را برگزار خواهند كرد.

لیونل مسی

گواردیولا سال گذشته این سیاست را در دو موقعیت در مورد مسى اعمال كرد. اولین بار در زمان پیش فصل بود زمانى كه به مسى اجازه داده شد درا ردوى آمادگى تیم در مارلو به اختیار خودش حضور یابد و در تورنمنت ویمبلى نیز او تنها 45 دقیقه مقابل الاهلى بازى كرد.

سه ماه بعد و پس از تعطیلات كریسمس نیز زمانى كه ستاره آرژانتینى تعطیلات خود را مى گذراند، گواردیولا به او اجازه داد كه دیرتر از سایر بازیكنان به اردوى تیم بپیوندد و به همین دلیل او در اولین بازى سال 2010 در نیوكمپ و مقابل ویارئال به میدان نرفت و چون تازه از آرژانتین رسیده بود از روى سكوها بازى را تماشا كرد با وجودى كه نتیجه آن دیدار براى بارسلونا بسیار مهم بود.

بدون فوتبال هرگز

البته این غیرممكن است كه مسى را از فوتبال جدا كنیم. حتى در تعطیلات پس از یك فصل سنگین هم او دست از فوتبال برنمى دارد. او این روزها دو بازى نمایشى خیرخواهانه را در برنامه خود دارد. اولى چهارشنبه این هفته در پاناما خواهد بود كه تیم مقابل «دوستان مسى» در آن تیم قرار مى گیرد. در این مسابقه از تیم منتخب جهان در تیم دوستان مسى، بازیكنانى مثل زانتى نیز حضور دارند. چهار روز بعد هم او در دیدار خیرخواهانه دیگرى شركت خواهد كرد.

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین