تبیان، دستیار زندگی
یافته ‌های محققان ایرانی نشان می‌ دهد: مصرف چای، بیست دقیقه قبل از دریافت استامینوفن باعث افزایش اثربخشی این دارو...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قبل از خوردن استامینوفن، چای بنوشید

چای و استامینوفن

یافته ‌های محققان ایرانی نشان می‌ دهد: مصرف چای، بیست دقیقه قبل از دریافت استامینوفن باعث افزایش اثربخشی این دارو می‌ شود.

این بررسی توسط گروهی از محققان دانشگاه علوم پزشکی بقیه ‌الله (عج) با هدف اثر مصرف چای بر بهبود تاثیر استامینوفن بر روی 120 بیمار مبتلا به سردرد انجام شد.

در این مطالعه، 58 بیمار در گروه مورد، یک لیوان چای و 62 ‌نفر در گروه شاهد، یک لیوان آب گرم به جای چای دریافت کردند و بیست دقیقه بعد از نوشیدن چای، یک قرص استامینوفن به آن ها داده شد. سپس میزان درد آن ها اندازه‌ گیری شد.

نتایج این مطالعه حاکی نشان داد: مصرف چای به عنوان یک نوشیدنی، بیست دقیقه قبل از دریافت استامینوفن در بهبود سردرد افراد موثر بود و این امر به سن و جنس بستگی نداشت.

به جز سردردهای ناشی از افت فشار مایع مغزی نخاعی، سردردهای ناشی از عفونت، میگرن یا سردردهای ناشی از تومورهای درون جمجمه‌ای، انواع دیگر سردردها به راحتی و با استفاده از داروهای ضددرد متداول مانند استامینوفن قابل تسکین هستند.

استامینوفن به عنوان یک داروی ضددرد غیراستروئیدی، کاربردهای بسیاری از جمله در تسکین سردرد و کاهش تب دارد، اما مصرف زیاد استامینوفن می ‌تواند به مسمومیت کبدی و به دنبال آن مرگ منجر شود. به همین دلیل استفاده از داروهایی که بتواند به جای استامینوفن در درمان سردرد کمک کند، از اهداف سیستم‌ های درمانی است.

منبع: سایت صد برگ

*مطالب مرتبط:

آیا استامینوفن درد روانی را هم کاهش می ‌دهد؟ 

استامینوفن یا بروفن؛ کدام یک؟

جمع آوری استامینوفن کدئین از داروخانه‌‏ها

مصرف بی رویه استامینوفن مسمومیت زاست

ماده مخدر استامینوفن نصف شد

به نوزاد خود خیلی استامینوفن ندهید

مصرف مسکّن ها و کاهش شنوایی

غذاهایی که با داروها تداخل دارند...

بخش تغذیه و سلامت تبیان

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.