سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در دو ماه اول که در آمریکا بودم تحت شدیدترین شکنجه های روحی و روانی ماموران سازمان اطلاعاتی آمریکا (سیا) بودم و هدف اصلی آمریکا یک بازی سیاسی علیه ایران بود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شهرام امیری: آمریکا قصد انتقال من به اسرائیل را داشت

شهرام امیری

شهروند ربوده شده ایرانی که با تلاش جمهوری اسلامی ایران موفق به رهایی از دست نیروهای امنیتی آمریکا شده است بامداد امروز پنجشنبه در بدو حضور در تهران جزئیات ربایش خود را اعلام و تاکید کرد ایالات متحده آمریکا او را تهدید به انتقال به اسرائیل کرده است.

شهرام امیری پژوهشگر ربوده شده ایرانی بامداد امروز پنجشنبه به تهران بازگشت و در بدو حضورش در ایران در تشریح ربوده شدن خود توسط نیروهای امنیتی آمریکا گفت: من از مسئولان که با جدیت و دلسوزی موضوع من را پیگیری کردند تشکر می کنم چون تبلیغات منفی گسترده ای علیه من طراحی شده بود اما ایران به شهروند خود اعتماد داشت و بر همین اساس از من حمایت کرد.

شهرام امیری

وی همچنین از دستگاههای امنیتی به خاطر تلاش برای آزاد سازی او قدردانی و خاطرنشان کرد: این اقدامات نشان داد که سیستم اطلاعاتی آمریکا یک سیستم پوشالی بیش نیست و می توان بر این غول استکباری غلبه کرد.

امیری تصریح کرد: 14 ماه پیش من در مدینه و در مقابل هتلم توسط عوامل جاسوسی آمریکا و عربستان به مکانی نامعلوم در عربستان منتقل شدم و سپس با یک فروند هواپیمای نظامی از عربستان به آمریکا منتقل شدم.

وی افزود: در دو ماه اول که در آمریکا بودم تحت شدیدترین شکنجه های روحی و روانی ماموران سازمان اطلاعاتی آمریکا (سیا) بودم و هدف اصلی آمریکا یک بازی سیاسی علیه ایران بود.

این شهروند ایرانی تاکید کرد: از من می خواستند که در رسانه های گروهی اعلام کنم که به خواست خودم به آمریکا پناهنده شده ام و در این فرایند اسناد مهمی به همراه یک لپ تاپ که حاوی اسناد محرمانه هسته ای است به آمریکا منتقل کرده ام.

شهرام امیری

امیری این نوع اقدام آمریکا را در راستای خوی خصمانه استکبار توصیف کرد و گفت: فکر می کنم هر کس که جای من بود حاضر نمی شد شرافت خود را فدای خواسته های مالی کند.

وی از مقامات ایالت متحده آمریکا این سئوال را پرسید که چرا با وجود ادعا مبنی بر همکاری ام با آمریکا حاضر نشدند وجود من در این کشور را تایید کنند و یا اینکه به من اجازه دهند با رسانه های گروهی مصاحبه کنم.

امیری اضافه کرد: آمریکاییها می گفتند که اگر خواسته آنان را تمکین نکنم من را به اسرائیل تحویل می دهند به نحوی که دیگر با حضور من در زندانهای مخفی اسرائیل اثری از من نخواهد ماند.

وی همچنین گفت: بازجویانی از رژیم صهیونیستی در برخی جلسات بازجویی من حضور داشته اند و مشخص بود برنامه آمریکا انتقال من به اسرائیل است.

شهرام امیری

امیری در خصوص نحوه فرار خود از دست ماموران امنیتی آمریکا و نیز نحوه انتشار فیلم هایش در سایت های اینترنتی گفت: این موضوعات به یک معما تبدیل شده و خودآمریکایی ها نیز می گفتند این موضوع واقعیت ندارد اما من اسنادی را در اختیار دارم که آنها را منتشر خواهم کرد تا مشخص شود که ادعای آنان دروغ است.

حسن قشقاوی معاون کنسولی پارلمانی و امور ایرانیان وزیرامورخارجه پیش از سخنان شهرام امیری در جمع خبرنگاران با اشاره به سالروز ولادت امام حسین(ع)  گفت: با تلاشهای جمهوری اسلامی ایران و مقاومت سرفرازانه این شهروند ایرانی و خانواده ایشان و ملت ایران بعد از 14 ماه خبر خوش ورود آقای امیری را شاهدیم.

وی همچنین از پایداری امیری و تلاشهای دستگاههای ذیربط قدردانی کرد.

منبع:مهر

تنظیم:س.آقازاده

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین