تبیان، دستیار زندگی
چندی است که انجمنی با نام انجمن هنر آسمانی در محیط انجمن های تخصصی تبیان تشکیل شده است. این انجمن تلفیقی از هنر و دین است...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کاربران تبیان؛ آواتار را نقد می کنند

آواتار

چندی است که انجمنی با نام انجمن هنر آسمانی در محیط انجمن های تخصصی سایت تبیان تشکیل شده است. این انجمن تلفیقی از هنر و دین است.

هنر در جست‌وجوی‌ زیبایی‌، ممكن‌ است‌ الگوی‌ اعلای‌ آرمانی‌ یا مقدس‌ را به‌ انسان‌ها معرفی‌ كند تا در راه‌ رستگاری‌، آن‌ را دنبال‌ كنند و ممكن‌ است‌ در بیان‌های‌ دیداری‌اش‌ از الوهیات‌، راهی‌ برای‌ ارتباط‌ با گیتی‌ پیش‌ پای‌ انسان‌ نهد. دین‌ هم‌ به‌ شكل‌ راه‌ رستگاری‌ و هم‌ الهام‌ معنوی‌، از میل‌ و نیاز بنیادین‌ انسان‌ به‌ بیان‌ خلاق‌ پشتیبانی‌ می‌كند. زمانی‌ كه‌ اغراض‌ موثق‌ دینی‌ از طریق‌ تصویر بیان‌ می‌شود، هنر به‌ ارتباط‌ دینی‌ تبدیل‌ می‌شود و این‌ صورت‌ ارتباطی‌ منحصر به ‌فرد، باورها، رسوم‌ و ارزش‌ها را تقویت‌ می‌كند.

آواتار

با نظر به هدف این انجمن، کاربران اقدام به نقد و بررسی فیلم آواتار کرده اند. 18 دسامبر 2009 سالن بزرگ و مجلل میدان لستر شهر لندن، شاهد اولین اکران فیلم پرشکوه آواتار بود و جیمز کامرون در کنار ستاره‌های فیلم خود از جمله سیگورنی ویور، زوسالدانا و سام و ژینگتن بر روی فرش اختصاصی آبی رنگی نه تنها شاهد اکران پرهزینه‌ترین فیلم تاریخ سینما بودند بلکه تماشاگر از نفس افتادن تماشاگرانی بودند که به تماشای اختراع دوباره سینما با هزینه‌ای بالغ بر 300 میلیون دلار نشسته بودند.

اما حکایت پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای جهان چیست؟ و چگونه یک فیلم می‌تواند به چنین مرتبه‌ای دست یازد؟ آیا صرف هزینه 15 میلیون دلاری تبلیغات آواتار توانسته این پیروزی را برای آن به ارمغان بیاورد و یا آنکه داستان چیز دیگریست و حکایت،حکایت دیگری؟ ...

برای اینکه بیشتر بدانید و در این مباحثه با این عزیزان همراه باشید اینجا کلیک کنید.


بخش امور کاربران سایت تبیان

خود را محک بزنید

بهتر از قبل بشناسیم

سرگرمی های آموزشی

مسابقه قرآنی ویژه دانش آموزان

مسابقه یک دقیقه ایی

بازتاب فعالیت های انجمن نجوم تبیان