سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تصویر زیر در هفتم دسامبر سال 1972 توسط فضاپیمای آپولو 17 در فاصله تقریبی 45000 کیلومتری از زمین ( قاره آفریقا، قطب جنوب و شبه جزیره عربستان) گرفته شده است. این عکس که به Blue Marble یا مرمر آبی شهرت یافته است یکی از نخستین تصاویری است که سطح روشن کره زمین
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تصویری هیجان انگیز از زمین

تصویر زیر در هفتم دسامبر سال 1972 توسط فضاپیمای آپولو 17 در فاصله تقریبی 45000 کیلومتری، از زمین ( قاره آفریقا، قطب جنوب و شبه جزیره عربستان) گرفته شده است. این عکس که به Blue Marble یا مرمر آبی شهرت یافته است یکی از نخستین تصاویری است که سطح روشن کره زمین را به طور کامل و با کیفیت بالا نشان می دهد.

 علت نام گذاری این تصویر به عنوان مرمر آبی به این خاطر است که بازتاب نور خورشید از سطح سیاره زمین در نگاه آپولو17، تداعی کننده تلالو مرمری درخشان در آسمان بوده است.

تصویر زمین

حال نگاهی به تصویر پایین بیاندازید.

تصویری متفاوت از زمین

این عکس، همان تصویر معروف کره زمین است که در بالا مشاهده کردید با این تفاوت که با استفاده از بیش از 5000 عکس از زمین و فضا، به عنوان یک تصویر دیدنی موزاییکی بازسازی شده است. در واقع شما با دیدن این عکس علاوه بر این که کره زمین را مشاهده می کنید به طور همزمان در حال نگریستن به مجموعه ای عظیم از اجرام و پدیده های نجومی  هستید!

 

برای مشاهده تصویر، با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید.

برای دانلود عکسهای به کار رفته در این تصویر اینجا را کلیک کنید.

 

برگرفته از: Astronomy Picture of the Day

تهیه و تنظیم برای تبیان: م.ح.اربابی فر

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین