وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مسكو، «طبل بزرگ» را برای كودكان بی سرپرست به صدا می آورد حمید فرخ نژاد، بازیگر سینمای ایرا ن، هفتم مهرماه برای كمك به كودكان بی سر پرست ایرانی و به دعوت انجمن خیریه یاری به جشنواره «آبسالا»سوئد می رود. به گزارش خبرگزاری دان...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بهترین بازیگر جشنواره ی مسكو، «طبل بزرگ» را برای كودكان بی سرپرست به صدا می آورد


حمید فرخ نژاد، بازیگر سینمای ایرا ن، هفتم مهرماه برای كمك به كودكان بی سر پرست ایرانی و به دعوت انجمن خیریه یاری به جشنواره «آبسالا»سوئد می رود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایرانایسنا، فیلم طبل یزرگ زیرپای چپ كه حمیدفرخ نژاددر آن بازی كرده است، همزمان با سفر فرخ نژاد به سوئد به نمایش در می آید. حمید فرخ نژاد،پیش از این جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره بین المللی مسكو را دریافت كرده بود.

به گزارش خبرنگار هنری ایسنا، جشنواره بین المللی فیلم مسكو كه از جشنواره های معتبرو درجه آ در سطح دنیا محسوب می شود این جایزه را به خاطر بازی فرخ نژاد در فیلم طبل بزرگ زیر پای چپ اهدا كرده بود درحالی كه همین فیلم در جشنواره فجر سال گذشته در بخش مهمان قرار گرفت!

فیلم طبل بزرگ زیر پاى چپ، به عقیده‌ی بسیاری بیش از تعدادی دیگر از فیلمهای بخش مسابقه جشنواره بیست‌وسوم فیلم فجر شایستگی حضور در این بخش را داشت. این فیلم با نگاهى ویژه، نسبت به جنگ ساخته شده بود و فرخ نژاددر آن نقش یك سرباز را بازى مى كرد. ولی این فیلم علی رغم قابلیتهایتش مثل فیلم خواب تلخ در بخش مهمان قرار گرفت تا حمید فرخ نژاداین بار نیز از داوری شدن محروم بماند.

طبل بزرگ زیر پای چپ شب گذشته برای داوران جشن خانه سینما به نمایش در آمد فرخ نژاد برای بازی در این فیلم یكی از كاندیداهای اصلی در یافت جایزه بهترین بازیگر است.

به رنگ ارغوان ساخته حاتمی‌كیا دیگر فیلمی است كه فرخ نژاددرآن بازی كرده و تاكنون امكان نمایش عمومی نداشته است این فیلم همچنین در جشنواره بیست وسوم به نمایش در نیامد (فیلمی كه تا روزهای آخر جشنواره همه در حسرت تماشای آن باقی ماندند)، تا ناكامی‌های حمید فرخ نژاد، بازیگر و كارگردان گزیده كار سینمای ایران همچنان ادامه داشته باشد.

حمید فرخ نژاد بیشتر به خاطر بازی در دوفیلم مشهور شده است اگر بازی او را در نمایش شب هزارویكم بهرام بیضایی نادیده بگیریم (نمایشی كه در آن فرخ نژاد دچار حمله قلبی شد) بازی در نقش فرحان عروس آتش (خسرو سینایی )وبازی در نقش قاسم مقدس (ارتفاع پست) او در هر دوی این فیلمها نقش یك جنوبی را به خوبی بازی كرده است. البته این خوب بودن، توصیف حاتمی كیا از بازی اوست. او زمانی درباره بازی فرخ نژاد در این دو فیلم گفته بود ایجاد این شبه در ذهن برخی افراد مبنی بر اینك دو نقش فرخ‌نژاد شبیه به هم بوده از آنجا آغاز ‌شد كه متاسفانه فرخ‌نژاد هر دو فیلم را خوب بازی كرده است! فرخ نژاد، چون خود او از جنوب آمده است به خوبی توانسته است نقش خودرا در این دو فیلم ایفا كند .هرگاه كسی پای صحبتهای فرخ نژادبنیشیند ساعتهادرباره مظلومیت مردم جنگ زده جنوب كشور حرف برای زدن دارد.

فرخ نژاد، اگرچه در مدت حضور كوتاه خود در سینما 2سیمرغ بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر نقش دوم مرد را به دست آورده است ولی همواره به دنبال كسب سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد بوده است. ‏او كه با بازی در عروس آتش، موقعیت خود را به عنوان یك بازیگر مطرح تثبیت كرده است. برخلاف برخی بازیگران كه مدتها طول میكشدكه به سمت كارگردانی بروند از همان ابتدا به سمت كارگردانی رفت و اولین فیلم بلند خودرا ساخت كه البته برای نمایش این فیلم با مصائب بی شماری مواجه شد. سفرسرخ اگرچه جز فیلمهای برگزیده بخش مسابقه جشنواره بیستم محسوب میشد ولی سیمای جمهوری اسلامی ایران با انصراف ازشركت در جشنواره فیلم فجر مانع از دیده شدن اولین ساخته فرخ نژاد شد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین