سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تازه‌ترین رمان محمدرضا بایرامی با عنوان «مردگان باغ سبز» به چاپ دوم رسید
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

همیشه پای تقلب در میان است

محمدرضا بایرامی

تازه‌ترین رمان محمدرضا بایرامی با عنوان «مردگان باغ سبز» به چاپ دوم رسید.

به گزارش خبرآنلاین، این رمان که داستانی مستند از اتفاقات تاریخی آذربایجان و دفاع مردم در برابر برخی فرقه‌ها و هجوم روس‌ها به این خطه، در زمان قوام، روایتی است عریان از حضور یک خبرنگار رادیو در میان قوای دو جناح.

 

بر اساس این گزارش، داستان این رمان به عبارتی مربوط به فرقه دموکرات آذربایجان در سال 1325 است که هنگام شکست و عزیمت به مرز شوروی، دو نفر از این افراد گذرشان به روستای آنها می افتد. یکی از این دو نفر در راه عزیمت به مرز به شکل فجیعی کشته می شود.

 

در فصل آغازین کتاب آمده است:

همیشه همین طور است. انتخابات را می‌گویم. قبل و بعدش اتفاقات زیادی می‌افتد. کاریش هم نمی‌شود کرد و همین است که هست. مثل آتشی است که جای دوری روشن شده اما دودش زیاد است و به چشم همه می‌رود چون همه جا می رود.

داستان این رمان به عبارتی مربوط به فرقه دموکرات آذربایجان در سال 1325 است که هنگام شکست و عزیمت به مرز شوروی، دو نفر از این افراد گذرشان به روستای آنها می افتد. یکی از این دو نفر در راه عزیمت به مرز به شکل فجیعی کشته می شود

محمدرضابایرامی متولد ۱۳۴۰ دراردبیل، نویسنده معاصر ایرانی است. بایرامی با کتاب "کوه مرا صدا زد" از "قصه‌های ساوالان" توانست جایزه "خرس طلایی" و جایزه "کبرای آبی سوییس" و نیز جایزه "کتاب سال سوییس" را از آن خود نماید.

 

در قسمتی از این کتاب می خوانیم:

بالاش گفت: یادت باشد همیشه یه پای ثابت انتخابات تقلب است. آن ها می‌خواهند ماموران خودشان پای صندوق‌ها باشند و الا ما را متهم می‌کنند به تقلب!

..

التفات گفت: اینها همه‌ش بهانه است.

بالاش خندید!

- گیریم که بهانه باشد و جنگ را شروع کنند. آن وقت چه می‌شود؟ چرا فکر می‌کنی که پیروز می‌شوند و حمام خون راه می‌اندازند؟ مگه آذربایجان کم نیرو دارد؟ یعنی بیست هزار فدایی از جان گذشته، تو خاک خودشان نمی‌توانند جلو رزم‌آرا را بگیرند؟ فقط اسلحه کم داریم که لابد آن را هم دوستان شمالی می‌دهند.

 

محمدرضا بایرامی را یکی از بهترین داستان نویسان کودک ونوجوان ۲۰ سال اخیر دانسته اند. وی در حال حاضر رییس خانه داستان ایران است.

 

رمان تازه محمدرضا بایرامی در 400 صفحه و با قیمت 4900 تومان روانه بازار نشر کرده است.


تهیه و تنظیم: گروه کتاب تبیان - محمد بیگدلی
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین