سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
زن در اندیشه الهی تجلی جمال الهی، عشق الهی، کانون محبت و انسان‌سازی است و بالاترین درجات کمال متعلق به زن است اما در اندیشه مادی جایگاه زن را پایین‌تر از کالا یعنی در جهت تبلیغ برای فروش کالا تنزل داده‌اند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بسیجی برای برپایی مدیریت صالح جهانی

محمود احمدی نژاد

رئیس‌جمهور فعالیت بسیج را انتشار مفاهیم و ارزش‌های الهی و انسانی در دل و روح جامعه دانست و گفت: بسیجی کسی است که خود را برای خدمت به انسان و برپایی مدیریت صالح بر جامعه و جهان آماده کرده است.

دکتر محمود احمدی‌نژاد امروز دوشنبه در ششمین همایش اعضای ستادهای هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش‌آموزی استان‌ها با بیان اینکه گستره تفکر بسیج و بسیجی همه انسان‌ها را فرا می‌گیرد، اظهار داشت: بسیجی عاشق مفاهیم الهی است و به واسطه آن عاشق نوع انسان است.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه مأموریت مهم بسیج آشنا کردن قلوب انسان‌ها با مفاهیم الهی است، گفت: بزرگترین خدمت به بشریت شناساندن انسان به خود است و بسیج می‌تواند برای رسیدن انسان به این شناخت مؤثر باشد.

دکتر احمدی‌نژاد با تأکید بر همراه بودن فعالیت بسیج با عشق به مردم خاطر نشان کرد: بسیج کانون عشق به خدا، ارزش‌های الهی، امام و انسان کامل است. فعالیت‌هایی مانند راهیان نور، بسیجیان را هر چه بیشتر با مفهوم عشق آشنا می‌کند. رزمندگان ایران با عشق به جبهه‌ها می‌رفتند و این حضرت امام(ره) بود که مفهوم عشق را در ملت ایران زنده کرد و هنگامی که این اتفاق افتاد همه مردم کشورمان، یکپارچه شور و اشتیاق شدند.

رئیس‌جمهور اقدامات آموزش و پرورش در فعالیت‌های بسیج را بسیار با اهمیت و موثر دانست و گفت: برای انتقال ارزش‌ها در آموزش و پرورش و بسیج باید به موضوع انسان و مدیریت جامعه توجه داشت.

وی درباره اهمیت فعالیت بسیج دانش‌آموزی گفت: اقدامات بسیج دانش‌آموزی در بسیج و مدرسه باید سرشار از عشق و امید باشد و با برنامه‌های منظم، اندیشه الهی و انسانی را به‌گونه‌ای ترویج و تبیین کند که همه دانش‌آموزان عزیز به بسیجیان واقعی تبدیل شود.

بستر انتقال ارزش‌ها و مفاهیم الهی به دیگران عشق است. ارزش‌های الهی با تحکم و زور منتقل نمی‌شود. پیامبر اکرم(ص) چون عاشق همه انسان‌ها بود، انسان‌ها، جذب ایشان می‌شد

دکتر احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران یک فرصت تاریخی برای ملت ایران و کل جامعه بشری است تا انسان به خود بازگردد و در مدیریت‌های جامع بر جهان حاکم شود.

رئیس‌جمهور عشق و محبت را عامل اصلی در بیدار کردن و انتقال ارزش‌ها به انسان دانست و گفت: بستر انتقال ارزش‌ها و مفاهیم الهی به دیگران عشق است. ارزش‌های الهی با تحکم و زور منتقل نمی‌شود. پیامبر اکرم(ص) چون عاشق همه انسان‌ها بود، انسان‌ها، جذب ایشان می‌شد.

دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه تجلی عشق به خدا در عشق به مردم است، تصریح کرد: اگر در قلب کسی محبت به انسان‌ها وجود نداشته باشد، نمی‌تواند مدعی عشق به خدا باشد.

رئیس‌جمهور انسان کامل و امام عصر(عج) را واسطه فیض الهی دانست و اظهار داشت: کسی نمی‌تواند بدون شناخت انسان کامل و امام زمان، خداوند را بدرستی بشناسد. در واقع تجلی و عینیت خداوند در زندگی بشر، انسان کامل است. موضوع انسان کامل و امام بقدری اهمیت دارد که همه پیامبران الهی بدنبال آشنا کردن انسان با مفهوم امام، بودند.

دکتر احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: اگر علم، ایمان و فلسفه در مواقع حساس زندگی، راه را به انسان نشان ندهد، وجود این مفاهیم بی‌معنا خواهد بود به عنوان مثال فردی علم، حکمت و عرفان را در ظاهر دارد اما در هنگام وقوع حادثه‌ای در جامعه به جای قرار گرفتن در کنار ملت و ولایت، در کنار آمریکا و رژیم صهیونیستی و دشمنان ملت می‌ایستد که این موضوع نشان از ظاهری بودن این مفاهیم در وجود او دارد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت عشق و علاقه به واسطه‌های فیض الهی تصریح کرد: عاشق خدا، باید عاشق امام هم باشد و اگر کسی عاشق امام است باید عاشق انسان‌ها هم باشد. اگر حرف یا عملی با عشق همراه باشد، تا اعماق وجود انسان نفوذ می‌کند همانطور که تربیت مادر به واسطه عمیق‌بودن تا همیشه در وجود انسان باقی می‌ماند.

محمود احمدی نژاد

دکتر احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود درگیری‌های مختلف در دنیا، خاطر نشان کرد: همه تنش‌هایی که در طول تاریخ از زمان حضرت آدم تاکنون در دنیا وجود داشته است پیرامون دو موضوع انسان و مدیریت بر جهان و جوامع انسانی بوده است.

رئیس‌جمهور افزود: انسان موضوع آفرینش است و همه عالم برای او خلق شده است بنابراین همه تنش‌های دنیا به دلیل نوع نگاه به انسان و تلقی از مأموریت او بوده است.

دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به وجود دو نگاه درباره انسان و مأموریت او خاطر نشان کرد:‌ نگاه اول، انسان و موجودیت او را محدود به دوره حیات در این دنیا می‌داند و خاستگاه و کمال انسان را صرفاً در عالم ماده محدود می‌کند و در مقابل، نگاه دوم انسان را جاودانه و ابدی می‌داند.

وی با اشاره به ویژگی‌های نگاه مادی به انسان اظهار داشت:‌ در این نگاه، زندگی انسان به دنیای مادی محدود است، بنابراین به طور طبیعی باید حداکثر لذت را از دنیا ببرد. در این نگاه، مصرف بیشتر نشانه کرامت، احترام و سعادتمندی بیشتر است و کسی که بیشترین مصرف را می‌کند، کمال‌یافته‌تر است البته در این اندیشه، طبقه‌بندی سیاسی و اجتماعی جامعه هم بر اساس این معیارها تنظیم می‌شود.

رئیس‌جمهور با اشاره به ویژگی‌های نگاه الهی و جاویدان به انسان تصریح کرد: انسان الهی و جاویدان، سعادت خود را در خدمت به دیگران، فداکاری، عشق و محبت به آنها جستجو می‌کند. براساس نگاه الهی، انسان هم باید در این دنیا به قله‌های سعادت برسد و حیات طیبه را تجربه کند و هم باید به حیات ابدی برسد. در این نگاه کمال انسان در خدمت به دیگران و تعالی و کمال است در حالی که در نگاه مادی اگر کار خیری هم انجام شود، تنها نمایشی برای جلب منافع است.

دکتر احمدی‌نژاد اقدامات غربی‌ها در قاره آفریقا را نمونه‌ای از نگاه مادی آنها به انسان دانست و اظهار داشت: در آفریقا غنی‌ترین معادن دنیا وجود دارد که از سی‌سال پیش تاکنون اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها نقشه همه معادن آفریقا را تهیه کردند و بدنبال غارت آن هستند این در حالی است که هیچ‌یک از دولت‌های آفریقایی اطلاعات معادن خود را در اختیار ندارد. آنها اگر هم کار خیری در این قاره انجام می دهند آنرا در سطح گسترده ای تبلیغ می کنند و از آن بعنوان سرپوش برای غارت های خود استفاده می کنند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه انسان باید به جایی برسد که تجلی علم، حکمت، رأفت و قدرت خداوند شود، گفت: اگر انسان بخواهد به این مرتبه برسد باید برای اصلاح جامعه تلاش کند. سردمداران اندیشه مادی قصد دارند انسان را از قله عزت به سطح یک حیوان پایین بکشند در حالی که جریان توحیدی معتقد به رسیدن انسان به نقطه اوج است. البته انسان الهی در این راه بالاترین، زیباترین و عمیق‌ترین لذت مادی را هم خواهد چشید اما در این لذت محدود و منحصر نیست. اگر انسان می‌خواهد به نیکی و سعادت و همچنین قله‌های کمال برسد، باید از آنچه دوست دارد، انفاق کند.

دکتر احمدی‌نژاد با تأکید بر اینکه با برپایی جمهوری اسلامی بار دیگر اندیشه الهی در دنیا احیاء شد، گفت: با حاکم شدن اندیشه الهی قدر و ارزش انسان آشکار شد. البته اندیشه مادی، تلاش‌های بسیاری را برای پایین آوردن ارزش انسان انجام داد آنها آنقدر در این اندیشه غرق شده‌اند که در آزمایشگاه‌های خود میکروب‌های خطرناک را تولید و منتشر می‌کنند تا بتوانند بواسطه آن داروهای گران‌قیمتی را به مردم بفروشند.

زن در اندیشه الهی تجلی جمال الهی، عشق الهی، کانون محبت و انسان‌سازی است و بالاترین درجات کمال متعلق به زن است اما در اندیشه مادی جایگاه زن را پایین‌تر از کالا یعنی در جهت تبلیغ برای فروش کالا تنزل داده‌اند

رئیس‌جمهور درباره ویژگی‌ دیگر اندیشه مادی تصریح کرد: براساس این اندیشه، اخلاق نباید در مناسبات اجتماعی دخالت کند همچنین دین نباید در سیاست دخالت کند و صداقت معنایی ندارد. آنها در حقیقت به دنبال نابود کردن تجلیات انسانی در زندگی بشر هستند.

دکتر احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: کسی که در قلب خود محبتی نسبت به دیگران ندارد لذتی از دنیا نمی‌برد و اگر هم تصور می‌کند به لذتی رسیده است، حقیقی و پایدار نیست.

رئیس‌جمهور با اشاره به سردادن شعار دروغین آزادی از سوی غربی‌ها گفت: آنها شعار آزادی سر می‌دهند اما نمی‌گویند بواسطه آزادی چه چیزی را می‌خواهند به بشر عرضه کنند. مدعیان این شعارها سنگین‌ترین ضربات را به حیثیت انسان در دویست سال گذشته وارد کرده‌اند و در هیچ مقطعی از تاریخ، موجودیت انسان مانند این دوره زیر سوال نرفته است.

وی افزود: مستکبران، پیچیده‌ترین دیکتاتوری‌ها و ضدآزادی و غیردمکرات‌ترین اقدامات را در دنیا با شعارهای آزادی و حقوق بشر حاکم کردند و چنین اقداماتی در طول تاریخ بی‌سابقه است.

دکتر احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نگاه اندیشه مادی به زن گفت: زن در اندیشه الهی تجلی جمال الهی، عشق الهی، کانون محبت و انسان‌سازی است و بالاترین درجات کمال متعلق به زن است اما در اندیشه مادی جایگاه زن را پایین‌تر از کالا یعنی در جهت تبلیغ برای فروش کالا تنزل داده‌اند.

دکتر محمود احمدی نژاد در هرمزگان

رئیس‌جمهور موضوع انسان و مدیریت بر جهان را مشکل اصلی مستکبران در دنیای کنونی دانست و گفت: درگیری‌ها و تنش‌ مستکبران در طول تاریخ برای جغرافیا و بمب‌اتم و سلاح نبوده است مشکل اصلی آنها انسان است و نمی‌خواهند جایگاه حقیقی انسان شناخته شود.

دکتر احمدی‌نژاد تصریح کرد: کمال انسان در زندگی اجتماعی و تلاش برای اعتلای جامعه است. جامعه بدون مدیر معنایی ندارد. نقش مدیر در جامعه بی‌بدیل و یگانه است. یک حاکم عادل همه فرصت‌ها را برای شکوفایی انسان‌ها فراهم می‌کند در حالی که حاکم فاسد، انسان را از هستی ساقط می‌کند.

رئیس‌جمهور با اشاره به غارت‌ و چپاول‌ گسترده مستکبران در طول تاریخ گفت: هیچ غارتی در تاریخ به اندازه چپاول‌های مستکبران در عصر کنونی نیست. در گذشته پشتوانه پول کشورها طلا بود اما در سی‌سال اخیر دولت آمریکا، دلار را جایگزین آن کرده و با این اقدام بیش از سی هزار میلیارد دلار دارایی تقلبی را در دنیا منتشر کرده است و به ازای آن کالا و منابع ملت‌ها را دریافت کرده است.

دکتر احمدی‌نژاد حاکم شدن مدیریت عادل و صالح بر جهان را راهکار حل مشکلات دانست و گفت: حاکم شدن این مدیریت راه را برای تعالی و بشریت جامعه باز می‌کند.

حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش نیز در این مراسم در سخنانی گزارشی از فعالیت‌های بسیج دانش آموزی ارائه کرد و گفت: به قدری میان آموزش و پرورش و بسیج همکاری نزدیکی وجود دارد که نمی توان از آنها تلقی دو سازمان را کرد.

وی افزود: امروز با توجه به هجمه های فرهنگی گسترده باید بیش از گذشته به فعالیت‌های فرهنگی بخصوص در بخش بسیج توجه کرد.

منبع:مهر

تنظیم:س.آقازاده

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین