سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر لزوم ارائه دروس معارف با زبان روز و متناسب با فكر و ادبیات دانشجو، افزودند: حوزه های علمیه وظیفه سنگینی در پشتیبانی انسانی و علمی دفاتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها دارند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نباید از دانشگاه توقع محیط طلبگی داشت
رهبری

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر لزوم ارائه دروس معارف با زبان روز و متناسب با فكر و ادبیات دانشجو، افزودند: حوزه های علمیه وظیفه سنگینی در پشتیبانی انسانی و علمی دفاتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها دارند.

 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بعد از ظهر دیروز در دیدار مسئولان و معاونین دفاتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها، فضای كنونی محیط های دانشگاهی را از جهات مختلف كاملاً مساعد، مناسب و برجسته دانستند و تأكید كردند: پیشرفتها و حركتهای علمی دانشگاهها، اردوهای جهادی بی نظیر دانشجویان، بینش و بصیرت سیاسی دانشگاهیان و حضور در صحنه و مواقع حساس، فضای دینی حاكم بر دانشجویان، و تعداد زیاد اساتید مؤمن و علاقه مند به سرنوشت كشور، واقعیات درخشان محیط های دانشگاهی كشور هستند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی حضور روحانیون فاضل دردانشگاهها و ارتباط نزدیك و تنگاتنگ آنان با دانشجویان و اساتید را یكی از نعمت های بزرگ بعد از انقلاب اسلامی برشمردند و افزودند: این فرصت بسیار مهم و گرانبها را باید مغتنم شمرد و اهمیت این موضوع را می توان در تبلیغات سوء و اظهار نگرانی شدید بدخواهان از طرح اسلامی شدن دانشگاهها متوجه شد زیرا یكی از مظاهر اسلامی شدن، حضور روحانیون در دانشگاهها است.

حضرت آیت الله خامنه ای سپس به موضوع وضعیت دانشگاهها اشاره و خاطرنشان كردند: برخی افراد متأسفانه فقط برروی برخی نكات منفی متمركز می شوند و آنها را بزرگنمایی

می كنند و هنگامی هم كه از وضعیت دانشجویان و جوانان اظهار رضایت می شود، آن را نشانه بی اطلاعی از وضع دانشگاهها تفسیر می كنند.

ایشان افزودند: تمجید از وضع دانشگاهها به معنای بی خبری از برخی نكات منفی نیست اما در این موضوع باید همه مسائل را در كنار یكدیگر دید تا بتوان به یك نتیجه گیری واقعی رسید.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به گزارش حجت الاسلام والمسلمین محمدیان رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها و همچنین با یادآوری طبیعت جوان و دانشجو و حضور این قشر در یك محیط جمعی به نام دانشگاه و در كنار آن، تبلیغات اغواء گرانه ای كه بصورت گسترده وجود دارد، خاطرنشان كردند: با در نظر گرفتن این مسائل، و همچنین واقعیات علمی و دینی، محیط دانشگاهها، امروز حقیقتاً محیطی مساعد، مناسب و برجسته است.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: در بررسی وضعیت دانشگاهها، نمی توان توقعی را كه از یك محیط طلبگی وجود دارد، به محیط دانشجویی نیز تعمیم داد.

ایشان با تأكید بر لزوم توجه همزمان به مسائل اعتقادی و مسائل معنوی دانشجویان خاطرنشان كردند: باید بنیه فكری دانشجویان را به گونه ای تقویت كرد كه نه تنها متأثر از عوامل سلبی نشود بلكه توانایی اثرگذاری در محیط خود را هم داشته و از لحاظ فكری نیرویی پیشرو باشند.

رهبر انقلاب اسلامی، توجه به مسائل معنوی و روحی دانشجویان را پشتوانه بنیه اعتقادی آنان دانستند و افزودند: باید با نصیحت، موعظه حسنه و رفتار خوب، دل جوان را با خشوع و ذكر و توجه به خدا آشنا كرد.

رهبر انقلاب اسلامی لازمه تأثیرگذاری بر دل جوان را نصیحت مشفقانه در كنار عمل مناسب، و خلوص در عمل بر شمردند و با تأكید بر لزوم ارائه دروس معارف با زبان روز و متناسب با فكر و ادبیات دانشجو، افزودند: حوزه های علمیه وظیفه سنگینی در پشتیبانی انسانی و علمی دفاتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها، دارند.

حضرت آیت الله خامنه ای وظیفه دستگاههای دولتی را هم در این خصوص سنگین خواندند و تأكید كردند: برخلاف برخی مقاطع گذشته، خوشبختانه در دولت فعلی زمینه برای فعالیت روحانیون در دانشگاهها بسیار فراهم است كه باید شكر این نعمت را نیز با استفاده مناسب از این فرصت، بجا آورد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین