سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شورای شهر «تنیک» در ایالت نیوجرسی آمریکا، اخیرا یک فرد مسلمان متعهد را به عنوان شهردار خود انتخاب کردند. این شورای شهر همچنین یک یهودی آرتودکس را به عنوان معاون این شهردار مسلمان برگزیدند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

در اقدامی کم سابقه؛

انتخاب شهردار مسلمان با معاونی یهودی در آمریکا

بنده با آقای شهردار تصمیم گرفته ایم بر مسائل دینی تمرکز نداشته باشیم و بیشتر به فکر مشکلات مالی و شهری این شهر باشیم به ویژه اینکه در حال حاضر همه شهرهای جهان و از جمله «تنیک» از بحران و رکود اقتصادی جهان رنج می‌برند.

آمریکا

به گزارش شیعه آنلاین، شبکه خبری ABC آمریکا در گزارشی اعلام کرد که شورای شهر «تنیک» در ایالت نیوجرسی آمریکا، اخیرا یک فرد مسلمان متعهد را به عنوان شهردار خود انتخاب کردند. این شورای شهر همچنین یک یهودی آرتودکس را به عنوان معاون این شهردار مسلمان برگزیدند.

این شبکه خبری در ادامه گزارش خود افزود: ایالت نیوجرسی و به ویژه شهر «تنیک» دارای ساختاری چند طایفه ای است. انواع مردم از نژادها و ادیان و مذاهب مختلف در این شهر زندگی می‌کنند و فرهنگ های مختلفی در این شهر به چشم می خورد.

نیوجرسی و به ویژه شهر «تنیک» دارای ساختاری چند طایفه ای است. انواع مردم از نژادها و ادیان و مذاهب مختلف در این شهر زندگی می‌کنند و فرهنگ های مختلفی در این شهر به چشم می خورد

شبکه خبری ABC همچنین افزود: این تنوع طایفه ای، نژادی و دینی موجب شد که شورای شهر تنیک اخیرا «محمد حمیدالدین» که یک مسلمان متعهد و پایبند به اصول دینی است را به عنوان شهردار خود انتخاب کنند و «آدام گوسین» که یک یهودی آرتودکس و پایبند به اصول دینی خود است را نیز در سمت معاون وی قرار دهند.

در همین راستا «محمد حمیدالدین» طی گفتگویی در این باره گفت: چنین رخدادی در هیچ جای جهان به چشم نمی‌خورد. کاری که در این شهر انجام شده، اتفاقی بی‌نظیر و کم سابقه است. اعضای شورای شهر و کارشناسان داخلی و خارجی نیز این رخداد را "تاریخی" توصیف کردند به ویژه اینکه در زمانی انجام شده که اختلافات سیاسی و دینی در عرصه بین الملل بسیار زیاد است.

در همین حال بنده «آدام گوسین» در این باره گفت: بنده با آقای شهردار تصمیم گرفته ایم بر مسائل دینی تمرکز نداشته باشیم و بیشتر به فکر مشکلات مالی و شهری این شهر باشیم به ویژه اینکه در حال حاضر همه شهرهای جهان و از جمله «تنیک» از بحران و رکود اقتصادی جهان رنج می‌برند.

گفتنی است «محمد حمیدالدین» و «آدام گوسین» هر دو از دوران دبیرستان و سپس دانشگاه با همدیگر هم کلاس بوده اند و هر دوی آنها شهر خود را شهری معرفی می‌کنند که اهالی آن به راحتی قابلیت پذیرش، تعامل و همزیستی با پیروان دیگر ادیان و مذاهب را دارند.

تنظیم برای تبیان: عطاالله باباپور

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین