سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
راه‌پیمایی روی ماه، سومین مجموعه داستان علی قانع به تازگی روانه كتابفروشی‌ها شد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

راه‌پیمایی روی ماه

راه‌پیمایی روی ماه

"راه‌پیمایی روی ماه" سومین مجموعه داستان علی قانع به تازگی روانه كتابفروشی‌ها شد.

 

به گزارش ایبنا، در این كتاب طیفی از موضوعات اجتماعی و خانوادگی مد نظر نویسنده بوده؛ در حالی كه او سعی داشته تا برخی اتفاقات داستانی را با بیان نوعی بی‌پروایی در احساس و عواطف قهرمانان نشان دهد.

 

"وقت مردن"، "ایستگاه آخر"، "مونیخ"، "مرثیه ناتمام"، "معجزه"، "آخر داستان"، "یك فنجان چای تلخ"، "رنگ‌ها"، "روز با شكوه"، "شوخی"، "پلاك فلزی"، "روزانه"، "آلزایمر" و "فتوگرافی عشق"، نام برخی داستان‌های این مجموعه‌اند.

 

بخشی از داستان «یك فنجان چای تلخ» این‌گونه نوشته شده:

 

"دوباره دارد به همان آهنگ همیشگی گوش می‌دهد. مانده‌ام از این كه بعضی ترانه‌ها عجب عمری دارند. خواننده‌اش اگر بود، تا حالا حتما هزار جور چین و چروك می‌خورد و دل آدم را می‌زد، اما صدا..."

در این داستان‌ها كه هر یك با اتكا به تمی اجتماعی نوشته شده‌اند، در ارتباط و در نسبت با مسایل انسان معاصر موضوعاتی مطرح شده است

قانع در گذشته درباره این كتاب به «ایبنا» گفته است: این مجموعه داستان در واقع ادامه كارهای قبلی‌ام است كه در آن‌ها بر موضوع تنهایی‌های انسان امروزی تمركز داشته‌ام. در این داستان‌ها كه هر یك با اتكا به تمی اجتماعی نوشته شده‌اند، در ارتباط و در نسبت با مسایل انسان معاصر موضوعاتی مطرح شده است.

 

علی قانع متولد 1340، فارغ‌التحصیل رشته مهندسی نساجی و مترجمی زبان و ادبیات انگلیسی است. مجموعه داستان پیشین او "مورچه‌هایی كه پدر مرا خوردند" نام دارد، این كتاب كه در سال 87 از سوی نشر ققنوس به چاپ رسید، جایزه ادبی اصفهان را از آن خود كرد. "وسوسه‌های اردیبهست" نیز مجموعه داستان دیگری از قانع است كه در سال 1382 از سوی نشر دشتستان روانه بازار كتاب شد، این كتاب نیز نامزد دریافت جایزه كتاب سال جمهوری اسلامی بود.

وی هم اكنون درحال ترجمه رمانی با نام "دختر سیاه، دختر سفید" نوشته «جویس كرول اوتس» است.

 

"راه پیمایی روی ماه" نوشته علی قانع، به شمارگان 1100 نسخه،  108 صفحه‌ و با قیمت 2800 تومان وارد بازار نشر شده است.


تهیه و تنظیم: گروه کتاب تبیان - محمد بیگدلی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین