سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دیدار مسئولان نظام با رهبر انقلاب در سالروز بعثت پیامبر اعظم اسلام (ص)
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دیدار مسئولان نظام با رهبر انقلاب در سالروز بعثت پیامبر اعظم اسلام (ص)
آیت الله خامنه ای

همزمان با سالروز بعثت پیامبر اعظم اسلام حضرت محمد (ص)، رهبر انقلاب اسلامی امروز در دیدار مسئولان نظام، سفرای كشورهای اسلامی در تهران، و جمعی از قشرهای مختلف مردم، بعثت را مقطعی بسیار حساس و آغاز راهی برای حركت در جهت سعادت انسانها و تأمین خواست های فطری و تاریخی بشر دانستند و تأكید كردند: بعثت پیامبر اسلام (ص) و آیین اسلام پیام آور عدالت، صلح، امنیت و آرامش، و سلامت برای انسانها است و سرانجام این راه توحیدی، براساس وعده صادق الهی، فلاح و رستگاری و پیروزی برای پویندگان آن است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تبریك عید مبعث نبی مكرم اسلام (ص)، بعثت را به دلیل گشوده شدن راههای عدالت، صلح، امنیت و آرامش و سلامت، بعثتِ رحمت الهی خواندند و افزودند: این راههای آرامش و امنیت از محیط درونی قلبی انسان تا محیط جامعه و محیط بین المللی امتداد یافته است و آن كسانی كه در اسلام به عنوان معارضان این راههای رستگاری معرفی می شوند، همان افراد و جریانهایی هستند كه با سعادت واقعی بشریت مخالفند.

ایشان با اشاره به آیات قرآن كریم و سیره نبوی كه مسلمانان را به ایستادگی در مقابل معارضان سعادت بشریت فرا می خواند، خاطرنشان كردند: اسلام همه انسانها را با استدلال روشن، به زندگی سعادت آمیز در زیر سایه صلح و عدالت و امنیت دعوت می كند، اما در مقابل كسانی كه معارض این راه هستند، دستور به ایستادگی قاطعانه و غیرمنفعلانه می دهد.

اسلام همه انسانها را با استدلال روشن، به زندگی سعادت آمیز در زیر سایه صلح و عدالت و امنیت دعوت می كند، اما در مقابل كسانی كه معارض این راه هستند، دستور به ایستادگی قاطعانه و غیرمنفعلانه می دهد

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: در طول تاریخ، معارضینِ راه نورانی سعادت بشریت، جنگ را نه برای استقرار عدالت و صلح بلكه برای توسعه قدرت، گسترش بی عدالتی و سلب امنیت انسانها به راه انداخته اند و امروز نیز قدرتهای مسلط و مستكبر دنیا، با استفاده از فناوریهای جدید و تسلیحات پیشرفته از جمله سلاح هسته ای، همان مسیر جاهلیت را با ظاهری مدرن ادامه می دهند.

احمدی نژاد  لاریجانی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تسلیحات نظامی قدرتهای استكباری و هزینه سرسام آور آنها را یكی از مسائل غم انگیز دنیای امروز خواندند و خاطرنشان كردند: تا زمانی كه ابرقدرتها سلسله جنبان مسائل جهانی باشند، جنگ، ناامنی و بی عدالتی در جهان ادامه خواهد داشت.

ایشان با تأكید بر اینكه در طول 45 سال از پایان جنگ جهانی دوم تا سال 1990 میلادی، فقط سه هفته در دنیا جنگ وجود نداشته است، افزودند: این جنگ ها را همان كسانی به پا می كنند كه رتبه اول تولید تسلیحات را دارند و به دنبال كسب منافع حاصل از فروش جنگ افزارهای نظامی خود هستند و ادعای امریكا مبنی بر جنگ برای استقرار امنیت و عدالت، دروغ محض است.

رهبر انقلاب اسلامی، با اشاره به آمارهای رسمی درخصوص هزینه نظامی 600 میلیارد دلاری امریكا در سال گذشته میلادی، تأكید كردند: این جنگ افزارهای نظامی، صرف سركوب ملت مسلمان افغانستان، در قبضه نگه داشتن ملت عراق و همچنین كمك به رژیم خبیث صهیونیستی برای ملتهب نگه داشتن خاورمیانه، می شوند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان كردند: امروز متأسفانه چنین نظام طاغوتی جاهلانه ای، در دنیا و بر زندگی انسانها حاكم است اما چون این روش برخلاف سنت الهی در آفرینش و برخلاف حق است، از بین رفتنی است و نشانه های زوال آن نیز آشكار شده است.

لاریجانی   هاشمی

ایشان با اشاره به تغییر شرایط دنیا و بیداری اسلامی روزافزون در دنیای اسلام، افزودند: یكی از دلایل آغاز زوال قدرتهای استكباری، بیداری اسلامی مسلمانان است كه موجب شده این قدرتها، توانایی گذشته را نداشته باشند و شرایط كنونی امریكا در مقایسه با گذشته، مؤید این مطلب است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر ضرورت اتحاد بیش از پیش مسلمانان خاطرنشان كردند: معارضین راه توحید و راه سعادت بشریت، در هر نقطه ای كه بیداری اسلامی بیشتر باشد، احساس خطر بیشتری می كنند، و به همین دلیل است كه امروز، دشمنی ها با جمهوری اسلامی ایران افزایش یافته است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان كردند: امروز متأسفانه چنین نظام طاغوتی جاهلانه ای، در دنیا و بر زندگی انسانها حاكم است اما چون این روش برخلاف سنت الهی در آفرینش و برخلاف حق است، از بین رفتنی است و نشانه های زوال آن نیز آشكار شده است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، جمهوری اسلامی ایران را پرچمدار بیداری، اتحاد و عزت ملتهای مسلمان دانستند و تأكید كردند: 31 سال است كه قدرتهای استكباری علیه نظام اسلامی تلاش می كنند و 31 سال است كه با وجود همه این دشمنی ها، جمهوری اسلامی ایران به فضل الهی، قویتر و ریشه دارتر از گذشته شده است.

آیت الله خامنه ای

ایشان با تأكید بر اینكه این روند همچنان ادامه خواهد داشت و وعده صادق خداوند، زوال و نابودی باطل است، افزودند: هرچه بر میزان دشمنی ها افزوده شود، عقبه های مردمی در دنیای اسلام بیشتر خود را بازخواهند یافت و ملتها و دولتهای اسلامی نیز باید بیش از پیش اعتماد به نفس داشته باشند و از قدرتهای مستكبر نهراسند زیرا نیروی آنها جعلی و غیرواقعی و رو به زوال است.

در ابتدای این دیدار آقای دكتر احمدی نژاد رئیس جمهور با تبریك مبعث پیامبر اسلام (ص)، هدف و حقیقت بعثت را دعوت به دین حنیف منطبق بر فطرت انسانها و نجات انسانیت برشمرد و گفت: پیام بعثت پیامبر اسلام (ص)، عبودیت خدا، كلمه توحید، برپایی عدالت، ایستادگی در برابر طاغوتها و شیاطین است كه نتیجه آن فلاح و رستگاری انسانها است.

رئیس جمهور با اشاره به هراس روزافزون قدرتهای شیطانی از بیداری فطرتهای انسانی تأكید كرد: همانگونه كه خداوند وعده كرده، صالحان وارث زمین خواهند شد و ثمره بعثت پیامبر اسلام (ص) با رهبری فرزند برومندش حضرت حجت (عج)، به بار خواهد نشست.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آیت الله خامنه ای

تنظیم برای تبیان: عطاالله باباپور

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین