سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
کتاب «زن در اسلام، مسیحیت و یهودیت» با موضوع زن در ادیان الهی و با ترجمه دكتر مهدی گلجان، منتشر شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زن در آیینه ی ادیان

زن

کتاب «زن در اسلام، مسیحیت و یهودیت» با موضوع زن در ادیان الهی و با ترجمه دكتر مهدی گلجان، منتشر شد.

 

به گزارش ایبنا این كتاب اثری از «شریف عبدالعظیم محمد» است كه مهدی گلجان آن را به فارسی برگردانده.

 

دكتر عبدالعظیم محمد از پژوهشگران مشهور مسلمان مقیم كانادا به شمار می‌آید كه مقاله‌های متعددی در حوزه اسلام دارد. او در این كتاب نیز به یكی از مهم‌ترین مسایل اجتماعی روز، یعنی مساله زنان می‌پردازد.

 

به نوشته وی، «نگاه اسلام به زن، با توجه به قرآن به هیچ وجه با نگاه كتاب مقدس مسیحیان برابر نیست. آنچه امروز در جهان به نام اسلام می‌شناسیم، رفتار پیروان دین اسلام یا مسلمانان است كه می‌تواند با اصالت دین اسلام متفاوت باشد. بنابراین از روی رفتار پیروان یك دین نمی‌توان درباره اصالت و عقیده‌های آن، اظهار نظر قطعی عنوان كرد.»

 

اسلام برای زن امروز پیشنهادهایی نظیر وقار، بزرگی، احترام، امنیت در همه جنبه‌ها و مراحل زندگی از تولد تا مرگ ارایه می‌كند

 

در این كتاب دكتر عبدالعظیم محمد عنوان می‌كند كه اسلام برای زن امروز پیشنهادهایی نظیر وقار، بزرگی، احترام، امنیت در همه جنبه‌ها و مراحل زندگی از تولد تا مرگ ارایه می‌كند. پس چندان عجیب نیست كه در كشوری مانند انگلستان، بیشتر كسانی كه مسلمان می‌شوند، زن هستند.

 

از دكتر مهدی گلجان، مترجم این كتاب تاكنون آثار فراوانی به صورت تالیف و ترجمه منتشر شده‌اند كه از آن میان می‌توان به "روابط سیاسی، فرهنگی، اقتصادی ایران و مصر"، "میراث مشترک؛ نظری اجمالی بر حوزه فرهنگ و تمدن شرق ایران و ماوراءالنهر از کوروش تا تیمور"، "سربازان مزدور؛ سرگذشت ممالیک"و "ژئوپلیتیک ایران در دوران جنگ سرد" اشاره داشت.

 

طرح روی جلد این كتاب توسط مهدی نقوی طراحی شده كه طراح با درهم آمیختن نماد ادیان مختلف و شكل لاتین واژه «زن» (Woman) تركیبی جالب به وجود آورده و ظاهر جذابی به این اثر بخشیده است.

 

این کتاب وسط دفتر مطالعات و تحقیقات زنان و با همكاری مركز نشر هاجر منتشر شده است.


تهیه و تنظیم: گروه کتاب تبیان - محمد بیگدلی
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین